Premiéra v Alpských kopcích

VRÁTIT SE ZPĚT KE ČLÁNKU

Smajlo (0) napsal 26.12.2013 v 14:30

Melizoy: Díky. Víme, že příště to chce vybrat užší lokalitu a projet tam všechno, co se dá. Do Chamonix se chci určitě vrátit a nechat se vyvézt na Auguille du Midi (zvlášť když tam teď postavili tu blicí skleněnou kukaň pro ty, kterejm nevadí prázdno pod nohama :o). Spoustu věcí jsme propásli, ale spoustu zas viděli. Jinak spotřeba: Tempo na dálnici se ustálilo na 120 km/h průměr s tím, že rozsah byl cca 110-130 (chvíli v Něměcku 170, ale to se nedalo vydržet, byl to spíš test větrného štítu - funguje skvěle, ale motorka najednou žere 8 litrů. Co se týče spotřeby, tak F800 ač větší kubatura, má líp nastavený otáčky a tak se spotřeba téměř rovnala, dokonce na tom F800 bylo o cca 0,2 litru líp (hlavně na dálnici, tam i o něco málo víc).

Melizoy (7) napsal 25.12.2013 v 21:58

Ahoj Smajlo, také musím pochválit fotky i výběr destinace, Švajc je krásnej, a dalo by se tam jezdit celé léto, vědět člověk předem, co chce vidět. Když už jste byli v Martigny (což bylo vidět hned z úvodní fotky), mohli jste zajet na Lac des Dix, (kterou jsem také neviděl, ačkoli v Martigny nebo Sionu jsem už více než 10x přenocoval :) a je to jeden z mých snů, kam se podívat, protože mam rád přehrady a vodní elektrárny. V Každém případě je škoda, že jste neprojeli velký a malý Bernard, také jedno z nej poježdění, ikdyž malý Bernard spíš až na Francouzské, Savoyské, straně. Jinak se zeptám, na to, co nikde nezaznělo, jak jste byli spokojení s motorkami, jakým jste jezdili tempem, a jaká vycházela spotřeba? Mě osobně by se srovnání vlastností FZ6 s F800 líbilo.) Mel

Smajlo (0) napsal 06.12.2013 v 23:56

Dík za komentáře chlapi.

Kukkan: Foceno Canon EOS 400D, dědeček s EF 28-200 3.5/5.6 USM. Fotky jsou sice často hezký, ale ten objektiv stojí za prd a navíc na to cestování děsně nepraktickej foťák. Příště beru i kompakt, tahat to na každý zastávce z tankvaku je opravdu o nervy :).

Kukkan (19) napsal 05.12.2013 v 12:52

Krásná, leč drahá země. Ale je vidět, že jste si to hned napoprvé doooost užili .

Hezky napsané - a fotky exkluzivní. Čím fotíš?

2 fydlimidli: Saturnin přece, tetina hláška po té, co dědečka po vyšetření pan doktor Vlach označí za ne zcela svéprávného

Finč (89) napsal 04.12.2013 v 23:36

Moc pěkně na poprvé a super fotky

rudirt (45) napsal 03.12.2013 v 20:58

Pěkný výlet, parádní fotky. Napoprvé velice dobré, jak píšeš, chce to trošku více plánovat a možná pozdější termín konec srpna - polovina září bude lepší jak z pohledu frekvence na cestách, tak i cenově přijatelnější...Přeji mnoho krásných km a vždy šťastný návrat!

rafanvm (2) napsal 02.12.2013 v 20:53

Pěkný cestopis, parádní fotky a ten Sustenpass ji příště ujít nenechte, je fakt super.

fidlimydli (319) napsal 02.12.2013 v 13:40+1

mikini: Jezdíš špatným směrem. Pokud chceš vidět, jak si tady luxusně žijeme a jaký máme přebytek peněz, že je utrácíme za hovadiny, vydej se na východ a jihovýchod. Patříme k málu z vyvolených žijících v blahobytu. Bohužel už ne k šťastným, ti chudí mají mnohem více než my, protože štěstí nepoměřují penězi.

mikni (103) napsal 02.12.2013 v 12:45+1

...pěkná cesta,nedám na Swiss dopustit,krásná to zem,až na ty jejich ceny,ale za to může asi ta naše česká neschopnost ,aby nám nějaký posr...úředník určoval kolik dáme za euro,pak jsme skoro všude nahé pr...le,spící v příkopu a žeroucí Tatranky z domova, ty pohledy kolem ale nikdy nezklamou.Ta fotka té katedrály s nebem nad hlavou se mi moc líbí dávám

Miluna1 (24) napsal 02.12.2013 v 12:01-1+1

švýcarsko - pakáž , co žije z peněz , který si tam uložili nacisti a ostatní velcí zloději . A nemají ani vlastní jazyk . Děkuji nechci .
Jinak dík za pěkný cestopis.

Bonaqua (14) napsal 02.12.2013 v 10:01

Zase Alpy? Parádní fotky i vypovídající foto z ledové vody. To bych nedal.My najeli letos po Alpách A,IT i CH tolik km,že si pořádně nevzpomenu,kde jsme všude byli .Ale příští rok tam jedeme znovu.To je lokalita,která svou krásou člověka nádherně dobíjí.Za mě

fidlimydli (319) napsal 02.12.2013 v 09:41

Výborně napsaný cestopis potvrzující co tu občas napíšu. Nezáleží na destinaci, ale na pisateli. " " A chtěl bych vidět toho smělce " " , který napíše: Zase Alpy???
Pozná někdo citát v uvozovkách?