Pyreneje

Ještě něco závěrem. Naše motofilní spaní s motorkami došlo takové úrovně, že už sebou netaháme ani stan a zatím se to osvědčilo. Při pospávání všude možně u silnic, u Obi, na polích i u vstupů do chatek měl jen Brko jednu jedinou kontrolu a to v Rakousku, kdy si myslel, že je daleko od lidí. Docela daleko byl, ale bohužel na louce a z chaty koukali lidi, kdo se jim to v noci prohání po louce a tak zavolali policii. Naštěstí byl pán chápavej, napsal si jen jméno a SPZ a nechal ho být. Každý najel trochu jiný počet kilometrů, průměrně to bylo okolo  5000.   Mezi částečně projeté země můžeme nově přidat Katalánsko, kde jsou lidé hodně družní a docela milí, převážně popíjejí alkohol, ale neopíjejí se a nic moc neřeší. Řidiči tam jsou průměrní, dost podobni těm italským, silnice trochu lepší než u nás. Holky tam jsou docela hezké, zdaleka ale ne, jako děvčata česká. Argentinci jsou podle Brkových zkušeností neuvěřitelně nápomocni, ovšem jen ti co mají benzínku ve Španělsku. Francouzi snad jako jediní řidiči v Evropě při koloně uhýbají do strany, i když to taky není 100%. Po loňském zjištění, že je dobré mít alespoň trochu naplánovanou trasu, po letošku víme, že je dobré si hlídat trochu i čas, když chceme dojet na nějaký výhled, nebo feratu, nebo omezenou ofroudovou cestu. Taky už víme, že si musíme kontrolovat techniku, všecko těsnění na mašině, vzít s sebou dostatek oleje a když už dojde, tak nenakupovat ve Švýcarsku,  je-li po cestě Livorno nebo Andora. Také už víme, že když se majitel benzínky, který vás zdarma ubytuje a zve na pívo, zeptá jestli máte dost benzínu, tak rozhodně ten benzín chcete a ne, že budete brát někde o 30km dál na dálnici 2x dráž. Stejně tak se bere benzín před cestou do hor, která má být kolem 100km. Je to pohodlnější než, když se uprostřed skal rozsvítí rezerva a benzín se cucá hadičkou do petky. Stále se potvrzuje, že i když jsou lidé na cestách milí, prakticky nikde neznají pomoc motoristům s rozdělaným verkem u silnice. Letos poprvé nemám po návratu z dovolené neschopenku. Pohlednice došli všechny a mě navíc ještě jedna krásná nevyžádaná z Fracie za 93 km/h na 90. Tak dejte bacha, rozesílají to fakt za drobnosti a znám lepší způsob, jak utratit 50 EUR. Dementa zájezdu by asi vyhrál Brko za totálně rozhašenej stroj nezkontrolovanej před cestou, i když já se světlem jsem mu docela slušně šlapal na paty. Celkově se ovšem letos příliš velké excesy nekonaly.

Inu, dovolená byla krásná, příští rok to bude zase trochu více na východ.

A teď už je to opravdu vše.