Dovolená na Tenerife, která nebyla jen dovolenou......

VRÁTIT SE ZPĚT KE ČLÁNKU

hon_za (0) napsal 07.11.2016 v 14:41

Ahoj, byl jsem na Tenerife v květnu přes //www.exotickapriroda.cz/. S motorkami co jsme si půjčili nebyl problém. Já měl suzuki gsx a šlapala v pohodě. Nicméně se silnicemi to již byla jiná story, všude díry, řidiči šílení, vůbec neberou ohled a málem nás vytlačili ze silnice. Po třech dnech jsem se na motorku radši vykašlal protože mě to hodně rozčilovalo. Nicméně na Tenerife je hezky a dovolenou jsem si užil i beztak.

PájaYamaha (0) napsal 02.07.2014 v 22:15

Ahoj všem .Sice jsem se sem dostal až teď,ne kvůli zdraví,ale časové zaneprázdněnosti .No,tak musím začít poděkováním všem co mi pomohli v čele s Frogym .Pokusím se vše trochu vysvětlit:Do nemocnice jsem se dostal,protože jsem zádama trefil sloupek co drží svodidla.Smůla...Ale na motorkaření jsem samozřejmě nezanevřel a už dávno jezdím s Frogym a ostatními kamarády dál .Sice jsem si ještě chvilku poležel v nemocnici i tady,ale nakonec i ten maraton stih a uběhl ho celý .Nemocnice i personál a zejména delegátky Canaria travelu byli skvělý a pomáhali mi jak jen mohli .No a tím se ten nepříjemný závěr dovolený změnil v několik nových kamarádů,kamarádek a taky ve zjištění,že my motorkáři nejsme žádný ořezávátka !!! Ještě jednou díky všem a teď k dotazům:Motorky jsme si půjčovali taky někde v Playa de las Americas,ale přesně nevím kde.Motorky jsou tam sice o dost dražší než auta,ale pánové... hm,safra stojí to za to .Ty nádherný celkem dost kvalitní horský silnice plný jen a jen zatáček nahorů a dolů a úvozama s borovicemi nad hlavou,to je zážitek který stojí za to prožít... .Jinak pokutu ani nic jiného jsem nedostal,protože jsem policii ani nezahlédnul a ani mě nijak nekontaktovali a co se týká pojišťovny,tak mě velice mile překvapili a spolupráce s nima byla na jedničku.Zatím vše nemocnicím proplatili a protože jsem byl pojištěn v plné výši,tak jsem neplatil nic.Přátelé Tenerife na motorce můžu jen doporučit

magor.unplugged (0) napsal 08.06.2014 v 11:09

Ahoj, byli jsme na Tenerife v prosinci 2011. Našli jsme půjčovnu motorek u Playa de las Americas, kde jsme bydleli. Měli tam jen Transalpa a Versyse, takže jsme vzali ty. Půjčovné stálo 55 éček, ale ta ženská, co to pronajímala, tak uměla slušně německy a my taky, tak jsme ji ukecali na 45 éček za jeden kus na den s tím, že jsme si to půjčili na 4 dny. U Versyse prokluzovala spojka, na konci pronájmu už nešla používat. Jinak to bylo OK. Sqělý poježdění, dole u moře 26°C, nahoře u Teide ráno -5°C a led na okrajích silnice. Mám prosbu: kde se nachází ta půjčovna, kde jste si půjčovali motorky vy? Nebo dá se to zajistit už z Čech? My jsme použili půjčovnu v ulici Calle Venezuela v té části, kde je slepá (půjčovnu lze zobrazit na fotce v mapách googlu - adresa: https://www.google.cz/maps/@28.067871,-16.729992,3a,75y,97.76h,85.75t/data=!3m4!1e1!3m2!1sv4MWGg2TYbiOTlnCbXoS2w!2e0?hl=cs). Ale zajímají mne všechny půjčovny, které lze na Tenerife nebo sousední Gomeře najít. Jinak cestopis pěkně popsaný, dík za něj.

luk76 (11) napsal 08.04.2014 v 18:50

Jako vždy jsi napsal pěkný cestopis.Fotky jsou úžasný.Škoda jen,že to putování nemohlo být delší a zážitky pouze pozitivní.Třeba se tam ale ještě vrátíte .Jen pro další čtenáře:ten zraněný (můj bratr) už trénuje na pražský maratón.Tak mu všichni držme palce,aby doběhl co nejdál a hlavně ve zdraví.

Kov (23) napsal 04.04.2014 v 11:34+1

FrogySkoky-dík za info. Ten typ se mi líbí. Pokud by stálo půjčení za 5 dní kolem 5tisíc, to by se dalo akceptovat. Mohl bys sem prosímtě přihodit odkaz na tu půjčovnu motorek?

FrogySkoky (132) napsal 03.04.2014 v 08:58

Takže...Půjčení Horneta i CBF stálo 40€ na den/ks obě moto v pohodě. Auto stálo 35€/den byla to nová C3. Samozřejmě, že s každým dnem navíc, šla cena dolů.
Co se týče pokut a pojišťoven nestálo to dotyčného ani € na místě a ani Kč po návratu. Chce to mít dobré pojištění a pokud se jedná o urgentní zásahy , život zachraňující úkony s následnou pooperační pěčí (JIP atd.) je to na pojišťovnu.
Lepší to, ale nepotřebovat.

Premac (15) napsal 03.04.2014 v 08:46

Moc hezký fotky a hezký příběh až na ten konec Hlavně, že vše dopadlo dobře. Já mám zkušenosti z půjčovnami na Mallorce, kde Focus vychátí na týden i 1600,- Kč, když tam člověk není v plné sezoně. Vždy záleží na období a čím délší dobá pronájmu, tím je levnější. Motorku jsem na Mallorce zatím nepůjčoval, ale jsou tam také krásné cesty a nádherná krajina. Tak snad se brzo dostanu i k půjčení motky. Každopádně jak dopadlo řešení v příběhu na Tenerifé, to by mě také zajímalo, jak se k tomu postavila Policie atd.

miko (12) napsal 02.04.2014 v 21:28

Kov , za půjčení BMW 650 GS jsem na Tenerife zaplatil za jediný den 80E. Platil jsem kartou a ještě si strhli 100E zálohu, kterou mi na účet vrátili asi týden po návratu. Byla to stará haitra, při prudším brzdění děsně kmitalo přední kolo, i tak jsem najel 245km. Za auto, malého Citroena z Kolína jsem platil jen 51E za 3 dny. Byl úplně nový 1800km.,

Netas (0) napsal 02.04.2014 v 15:30

Jj, na Tenerife jsem byl letos taky, akorát o chlup později - začátkem února. Podle mně je to motorkářský ráj - (skoro) všude slušné silnice, spousty zatáček, silnice nahoru dolů, a přitom je to všude blízko, a k tomu i v zimě nádherné počasí...
Jo, provoz je tam ale taky slušný, je potřeba dávat zatraceně pozor, kámošovi přeju úspěšnou rekonvalescenci, doufám že teď už zase jezdí...

Kov (23) napsal 02.04.2014 v 10:13+1

Ještě mě napadlo jestli kamarád dostal od policie pokutu za ,,samonehodu" jako je to u nás?

Kov (23) napsal 02.04.2014 v 10:07+3

Dobrý tip na zimní dovču. Škoda toho konce. Určitě nejsem jediný koho zajímá kolik stojí půjčení takové motorky na Tenerife, jestli musel kamarád po bouračce něco platit nebo šla škoda celá z pojistky? Operaci a pobyt v nemocnici zacáluje komplet pojištovna nebo bude muset doplácet?

mikni (103) napsal 02.04.2014 v 09:56

... ještě štěstí,že tak...poslední dvě věty vytesat do kamene.