Západní Slovensko - přehrady, nádrže, jezera

VRÁTIT SE ZPĚT KE ČLÁNKU

Noisette (0) napsal 18.08.2014 v 19:59

Zdravíme hsipeka ;) Všem děkuji za dobré či špatné komentáře, jak píšu - první větší trip, první cestopis, a také počáteční nadšení z rychlosti, kterou se dá na dálnici jet.. nebojte, měsíc po dovolené a dalším tisícem najetých kilometrů jsem na dálnici ani nepáchla, a přííísahám, že v dalším cestopise se tohle už nedočtete..
Na slovensko se určitě vrátíme, ale až po řádném nastudování trasy a míst. Tohle bylo fakt jen že jsme vyjeli a jeli, někde zůstali.. pro příště jsme poučeni;)

RM272 (1) napsal 03.08.2014 v 09:27

Ak by nahodou este bola chut (po tych komentaroch hlavne tak tu je tiez zopar dobrych tipov:
//style.hnonline.sk/cestovanie-131/tajne-jazera-na-slovensku-kde-stravite-paradne-leto-624651

hruso25 (40) napsal 02.08.2014 v 12:12-1+2

K tým Piešťanom.Piešťany sú arabské,moslimské a možno aj mohamedánské,len nie špinavé.
K slovenskej dopravnej polícii.Sú všade.Ako píše satanachist,stačí si zapnúť dopravné informácie.

satanachist (27) napsal 02.08.2014 v 11:18+1

No, bydlím na hranici se SR a i na západním Slovensku je plno krásných míst.(třeba hned za hranicemi hrad Beckov, Čachtice - které jsou snad už zpřístupněné po opravě,i když tam byly velké finanční problémy, Trenčín. Nesouhlasím, že Piešťany jsou špinavé. Kempy nemohu posoudit, protože jsem v nich nikdy nespal, ale služby jsou opravdu někde jinde. Na Slovensku hodně v oblasti využití přírodních a kulturních památek zaspali a gastronomie je taky pozadu. Vždyť moji kamarádi ze Slovenska jsou nadšení, když sem přijedou a nadlábnou se. Jinak ale cestuju po Slovači moc rád. Přeju hodně krásných zážitků a lepší výběr cest.
A těch policejních kontrol je tam opravdu o hodně více oproti nám. Schválně je někdy spočítejte. Stačí si poslechnout Zelenou vlnu SRO kolik tam hlásí radarů...

Kov (23) napsal 02.08.2014 v 11:14-1

Petr62- tak to asi jezdíme každý na jiné Slovensko. Nevím jak to mají s obdobou našeho Kryštofa,ale běžně je to na stejné úrovni jak u nás.

Petr62 (14) napsal 01.08.2014 v 19:30

Problémem Slovenska je fakt, že policie má za úkol dotovat státní kasu z pokut za rychlou jízdu. Měří tam neustále a všude. Při jedné tzv. bezpečností akci jsem zažil, že měřili na začátku obce, uprostřed i na koci. Obec znamenala jednu průjezdnou cestu. Tohle zřejmě nikde jinde nenajdete. No za chvíli to bude i tady, protože naši politici jezdí pro zkušenosti právě tam.

Kov (23) napsal 01.08.2014 v 13:10

Kráse v Beskydech rozumím. Taky tam mám oblíbené místa, kde jsem byl už x-krát a pokaždé když dojedu na některou ,,svou" oblíbenou vyhlídku zírám do kraje jako bych tam byl prvněa mám jinak krásný pocit než v Alpách. Cestu po Slovensku jste moc dobře nevybrali. I cestou na Oravu jste minuli některé zajímavé místa a silnice. Ale je to první výlet, tak chápu tvoji radost a nadšení. Na Slovensku je krásně, jsou tam fajn lidi,ale chce to(jako všude) vybírat destinace. Někde se tu mihly slovenské motorkářské stránky, kde byly snad všechny zajímavé místa na Sk. Když už jsi vzpoměla vodu na Sk, mile mě překvapila vodní nádrž v lese Krpáčovo. Terasa u jezera je moc příjemná, a fajn je i cesta k místu.

Rascal (37) napsal 01.08.2014 v 13:04+1

No k te Liptovske mare... ja minuly tyden trosku procestoval slovensko (1800km) , a zrovna na Mare jsem spal v kempu pod stanem za 15euro 2osoby+stan+motorka, super socialky a sprchy...tak nevim kde jste to byli. A po poznamce "konecne dalnice" jsem prestal cist...

fidlimydli (319) napsal 01.08.2014 v 12:27

FrogySkoky: To není země, to je zahrádka. Alpy tě sice vohroměj, ale tohle Karle ... tohle tě dojme.

Gouda (0) napsal 01.08.2014 v 12:06

Zdravím. jestli tomu dobře rozumím první cesta, první trasa, první cestopis. Za mě dobrý. A větu o Alpách kvituji. Jeden modrý muž kdysi řekl: "Jezdíme do dalekých zemí obdivovat lidi, které doma přehlížíme". Což analogicky platí i pro místa.Jen tak dál..

FrogySkoky (132) napsal 01.08.2014 v 11:21

Mě zase dostala ta věta ...Nač jezdit do Alp, když takhle nádhernou přírodu máme za kopcem?...
Alpy se jen tak s něčím srovnávat nedají Na Slovensku jsou mnohem krásnější místa, ale každého věc kam se vydá...
Hodně štěstí při výběru dalšího tripu

Siouxrider (1) napsal 01.08.2014 v 00:14+4

Tak dostala ma veta: wow, konečne dálnice.

To ste asi jediní motorkári, ktorí sa chodia na Slovensko povoziť po dialniciach a tešia sa na to.
Služby máme aké máme, ale je veľa krásnych ciest a dialnice to určite nie sú.
A možno tie služby sú preto také, lebo turisti pri pohľade na cedulku DOBROVOLNE VSTUPNE nehodia ani cent a tesia sa, ze to maju zadarmo.

hsipek (0) napsal 31.07.2014 v 23:16

Ahoj. Ten jeden motorkář " BMW R 1200 RT" v Borové Sihoť jsem byl já . Vysoké Tatry můžu všem vřele doporučit. Snad se taky dostanu k napsání cestopisu. Určitě je o čem psát. Tak hodně štěstí na cestě po Itálii a třeba se ještě někdy potkáme. . HynekRT.

steady (8) napsal 31.07.2014 v 20:44

To vypadá na smolnou ruku při výběru trasy! Začalo to zajímavě u Karlovic, pak Orava, dejme tomu, ale pak už to mělo být na Spiš, SK Raj, Detvu, když Váh, tak Trenčiansko, koupačka na Zelené vodě. K Blavě vůbec, možná na Javorinu, dál je tam zajímavý možná Dunaj a slepé ramena a Gabčíkovo. No na další cestu budete přesně vědět, čemu se vyhnout Piešťany nejsou Mariánky

PýDžej (16) napsal 31.07.2014 v 19:54+1

Zdar - a neodporuješ si trochu? V textu chválíš meníčko v hospodě a pak píšeš, že ceny přemrštěné. A s ubytováním - no, je tu dost jiných cestopisů po Slovensku ... A jestli jsou Piešťany špinavé, pak jsem asi čuně (ale zrkadlisko a bahnisko v Irme si nikdy nenechám ujít).

RM272 (1) napsal 31.07.2014 v 15:15+1

pekne napisane, pekne pojazdene
len taka rada, ak hladas vodne nadrze z aspon nejakymi sluzbami tak potom je to bohuzial len o tych zopar notoricky znamych miestach a ani tam to casto za vela nestoji, o tych menej znamych miestach ani nehovorim - tam uz je to fakt len pre rybarov...sluzby a hlavne ceny su ake su, euro tomu zjavne nepomohlo ale ako pises je to nasa chyba...mozme byt radi ze nam sem pridu aspon Cesi!
Inak, trasa viedla viac po strednom slovensku nez po zapadnom, dokonca skoro az na vychod, ale to je vlastne jedno kedze sme taky maly kusok zeme