Kousek po Slovensku

VRÁTIT SE ZPĚT KE ČLÁNKU

zizour (12) napsal 16.01.2017 v 18:04

Krásné, dlouhé, podrobné. Špatným silnici se vyhnu, díky. Tento rok jedu SK. Diky za tipy.

štírek. (0) napsal 15.06.2015 v 20:31

pěkný cestopis,

TondaBenda (1) napsal 09.05.2015 v 22:55

Pekný cestopis a foto. Demänovská ľadová jaskyňa bola aj pre moju rodinu sklamaním, ale hneď vedľa je Demänovská jaskyňa Slobody a tá je naopak najkrajšia vápencová jaskyňa na Slovensku. Snáď bude tento rok v lete lepšie počasie...

Toni (53) napsal 06.05.2015 v 22:48

Dost podobnou cestu chystám letos i já, tak uvidíme. Jinak hezký

deluxa (347) napsal 04.05.2015 v 11:59+2

Mlynky - Spiska tam je uz nova cesta, odporucam ist smerom na Roznavu, Gemerska poloma a kolecko Dobsina tam je tolko zakrut ze si budete priat kus rovnej cesty :D :D cez Slovensky raj sa da ist priamo od Spiskej a vyjst sa da v Stratenej nadherna cesta je sa na co pozerat. A to vypustanie z priehrady to je fakt asi 100x som tam bol a toto som nevidel ...

yasty (13) napsal 03.05.2015 v 22:23

Já mám SK trochu z ruky. Podobný výlety děláme po Německu. Pěkný čtení. Jen tak dál.

KHejml (4) napsal 03.05.2015 v 22:16

Parádní čtení.

banditt (77) napsal 03.05.2015 v 18:35+1

Pěkný Připomnělo mi to,že se po cestě do UA musím letos stavit konečně v té Bojnici ...a konečně zase někdo,kdo nepotřebuje na 5 dní 15tis Kč

Yura (239) napsal 02.05.2015 v 23:51

Chlapi, děkuji všem za příspěvky, ať vám to jezdí.

hruso25 - určitě jim naši spokojenost vyřiď, vidím, že jsi místní, tak víš, o čem je řeč. Ten kemp je opravdu velmi kvalitní, včetně restaurace. Bohužel, já si už nevzpomínám, jestli se jmenoval Na Kovačke, našli jsme to na netu jako Autokemp Levoča. Podle fotky to ale jistě poznáš. Velmi rád se vrátím, - a jak už jsem psal níž, letos s tím i tak trochu počítám, i když to nebude s motorkou, ale autem.
díky moc za komentář a zdravím do krásné Levoči

hruso25 (40) napsal 02.05.2015 v 21:20

V prvom rade patrí veľká poklona tvojej manželke za to,že pustia s tebou na motodovolenku dcéru.
Ak si na slovensku videl málo slovenských motoriek,bolo to zapríčinené daždovým počasím.Rok 2014 bol na mokro. Sa mi nestalo ,aby som pri komínovke nezmokol. Cesta zo Spišskej Novej Vsi na Palcmanskú mašu je už nová,no dlhu životnosť jej vdaka ťažbe dreva nedávam.Ak môžem,tak majiteľom Penzionu na Kovačke v Levoči odkážem, že sa vám u nich páčilo.
S eurom je to ťažké,ale už by som sa ku korune nevrátil.Na to najhlavnejšie som skoro zabudol. Bolo to krásne čítanie.

epsilon (2) napsal 02.05.2015 v 10:24

Najviac ma prekvapilo,že si zachytil prepúšťanie vody z Palcmanskej Maše do pôvodného koryta Hnilca. Ja tadiaľto chodím roky a dosť často ale to som nevidel nikdy. Totižto všetka voda z nádrže je spúšťana do Dobšinej na turbíny VE a nie do koryta Hnilca a dalej do rieky Slaná.

mkcz (18) napsal 02.05.2015 v 00:00

Pěkně napsané

palma (3) napsal 01.05.2015 v 19:36

Ahoj,taky jsme loni projeli Off road ze Sp. n Vsi na Mlynky a dál,stejný zkušenosti s opálenýma,jinak jen pozitiva,příjemný ,vstřícní lidi,krásná krajina,letos na pár dnů dáme Slovensko zase.Máš to hezky napsané.

Yura (239) napsal 01.05.2015 v 14:41

HONZAKK - nevím, zatím sem se nesetkal s tím, že bych slyšel nebo čet o nevhodnosti neutrálu. Nikde nic takovýho v manuálech od XV 1100 není. Tak jsi mi nasadil brouka, musím se na to zeptat. Naše motorka si zablbla, ale souviselo to s karburací, nikoliv s převodovkou. Snad jí to neublížilo, jezdí úplně bez problémů dál. To se ví, byla to vyjímka. Tady na ty naše mezičky o dýlce 150 metrů kvalt nevyhazuju

HONZAKK (12) napsal 01.05.2015 v 11:22

Děkuji,pěkně jsi to napsal,tvoji trasu částěčně využiji k plánování. Též jsem cestovával s dcerou,než začala jezdit na své motorce,třeba to tu tvoji taky chytne. Pozastavilo mě,že jezdíš z kopce na neutrál,neznám jak to je u tvé mašiny,ale já mám yamahu XJR a tam to je vyloženě zakázaný,jet delší dobu na neutrál z důvodu nedostatečného mazání převodovky.

pavsa66 (5) napsal 01.05.2015 v 10:56

Hezká motodovča s dobrým popisem taky se tam k našim bratrům chystáme tak gratulace a pohodu v sedle všem

AliFZS1000 (21) napsal 01.05.2015 v 09:46

Moc prima výlet a moc prima napsaný Díky...

satanachist (27) napsal 01.05.2015 v 09:37+1

Parádní cestopis i pohodvý výlet jelikož bydlím na ČR-SR hranici, tak ta místa znám a rád jezdím na Slovač, ale to pivo bych si opravdu nedal - tedy Corgoň a Šariš už vůbec ne! Co mi chutná, tak Martiner. Ale taková Spišská borovička či Nicolaus vodka... Letos jedeme, parta Moravsko-Slovenská po SR a Polsku... Přeju hodně šťatstných cestování...

guzziowl (6) napsal 01.05.2015 v 08:25

Hezký cestopis.

Yura (239) napsal 01.05.2015 v 08:11

vladl650 - nojo, i takový jsou mezi námi. Já se dostal na Slovensko poprvé až ve 40 letech. Je to sice trochu divný, ale - prostě to tak je, no
ale rozhodně nelituju, vaše země je nádherná, moc se mi u vás líbilo a letos k vám na tejden vezmu i zbytek rodiny (bohužel autem tedy)

vladl650 (6) napsal 30.04.2015 v 21:26

Aha, už viem koľko máš rokov. Keď som sa prihlásil, otvoril sa mi tvoj profil. Máš čo naprávať. Veľa pekných kilometrov prajem.

vladl650 (6) napsal 30.04.2015 v 21:21

Veľmi pekne a zrozumiteľne napísané. Minulý rok bol celý upršaný. Nie je to nič príjemné na motorke v daždi, ale dá sa. Len ma trochu prekvapilo, aj keď neviem , koľko máš rokov, že Tatry vidíš prvý raz. Alebo som to nepochopil správne? Lebo češi vždy chodili aj chodia do Tatier. Inak

Yura (239) napsal 30.04.2015 v 20:55

Siouxrider - v té Zelené Vodě mi opravdu chutnal, samozřejmě nevím, co by se mnou udělalo 8 - 10 půllitrů, ale na ochutnání dobrý To je součást cesty, poznat vaše místní věci. Pokud to šlo, vybíral jsem vaše Slovenské produkty, nejen pivo, ale i potraviny. I Šariš byl vynikající. A ještě jsem pil jedno v Bojnici, ale už jsem bohužel zapoměl název

Siouxrider (1) napsal 30.04.2015 v 18:05+1

Yura, pekne si to napísal, len jedna drobnosť: to ti fakt chutil Corgoň ?

U nás teda tie europivá alebo vlastne eurosračky v obľube nie sú. Slovenský Urpín sa dá a napr.Bernard, Budvar, atd.

Ale Corgoň?
velebnosti jdu blejt, sodoma gomora .

Yura (239) napsal 30.04.2015 v 16:54

gete - tak to je skvělá zpráva už je mi jasné, proč tam byla taková stavební aktivita. V tom případě tuto silnici naopak doporučuji, protože okolní příroda je nádherná. Díky za info.

Zazi - no, zatím jí to dost baví. I když občas ty pubertální vlivy už jsou patrný, takže mám kolikrát chuť vylítnout Celkově ale musím říct, že se zatím "dětsky" nepokrytě těší. Mám ještě jednu (12), ale ta k tomu vůbec není, motorky jí absolutně nezajímaji.

Zazi (1006) napsal 30.04.2015 v 15:11

Pěkné! Myslím, že "malá" musela být nadšená, ne? Už se těším, až partnerka přesedlá na svoji motorku a na dovolenou budu vozit syna (zatím 10r.)

gete (-8) napsal 30.04.2015 v 14:11+1

Cesta 533 a 535 na Spišskú n. Ves má nový asfalt.

BrAtKo (0) napsal 30.04.2015 v 13:42

takto podobne sa ja vzdy tesim na cestu k vam

Yura (239) napsal 30.04.2015 v 12:02

Děkuju všem za komenty i hodnocení.
Prázdninový počasí plný bouřek a občasných dešťů je sice nevyzpytatelný, ale to k tomu patří. Leckdo má při cestování počasí daleko horší, a i tak je spokojenej

jádromi (1) napsal 30.04.2015 v 11:35

Pěkné.