Nora mládenca príhody a skúsenosti

VRÁTIT SE ZPĚT KE ČLÁNKU

alfa156 (1) napsal 02.05.2023 v 11:46

Ahoj,prosim nemohl by jsi me napsat tel cislo na tebe? Moje je 724735594.Ja v patek odjizdim do Ruska,a potreboval bych se te jen zeptat na jednu vec.Mockrat diky,Roman

matres333 (0) napsal 22.03.2023 v 07:16

Výborne čítanie, opäť . Ak by si náhodou niekedy písal knihu, určite kupujem aj s podpisom.
Nech sa darí v ďalších dobrodružstvách.

Mercurio (79) napsal 13.03.2023 v 13:50

Opět příjemně dlouhé čtení.
Jak už tu někdo napsal,tvé náhradní výlety by mi stačili na několik let...
Děkuji a těším se na příští únor.

butyker1 (-2) napsal 07.03.2023 v 07:41-1+1

Podľa mňa sa jedná o akútnu rusofíliu. Pomerne často sa šíri aj medzi motorkármi, je veľmi nákazlivá. Žiaľ - súčasná veda je pri jej liečení stále bezmocná…

sisobmw (2) napsal 02.03.2023 v 11:38

Ahoj Noro, kalab dole. Super čítanie, ako vždy.
Asi si ma inšpiroval na tuto sezónu. Budeme sa musieť asi stretnúť, mam toľko otázok.
Šišo z PE ti piše ak si na mňa ešte pamätáš.
Skúsim na teba zohnať kontakt. Nach môžme povedať.
Maj sa a pevné zdravie prajem.

mirechd (58) napsal 22.02.2023 v 07:09

Palec hore kámo..respect..

Gugun (1) napsal 17.02.2023 v 18:53

Schimoon (-4) napsal 13.02.2023 v 09:05-3+2

No tie fotky chlapika so svatojurskou stuhou ( podpory ruskeho fasizmu) si si mohol odpustit. Inac zazitky silne, ale ja by som si vybral radsej spriatelenu krajinu na podobne dobrodruzstvo. Nech sa dari...

Tono013 (11) napsal 06.02.2023 v 15:11+2

Male nahradne vylety co si mal minuly rok by pre vacsinu z nas boli vypravy roku, mozno desatrocia...

Vdaka za dalsi skvelo napisany cestopis , aj keby sme radsej citali ako si sa do Magadanu dostal.

P.S. ten Ural co si stretol na hraniciach bol rus iduci do Portugalska?

Targus (430) napsal 05.02.2023 v 12:42

Ech, to bolelo, Noro...

Semo tamo si tě "ten pánko" tam nahoře podá a lehce tě propleskne, aby ses vzpamatoval. Pak sklopíš uši, přestaneš panáčkovat a všelijak šaškovat, pokorně stáhneš ocas a uvědomíš si, že i TOBĚ (!!!) se zapálená svíčka zkracuje a že k jejímu sfouknutí je potřeba tak málo...

Dostal jsi facku a s ní i (jak s oblibou říkám) poslední výstrahu před popravou (ukradeno z filmu Fantomas x Sc.Yard).
Buď z toho pro sebe vyvodíš poučení, anebo tě "tan pánko" chytne pod krkem znovu a lépe. Je jenom na tobě, jak s výstrahou naložíš.

Takže popřejem jediné - abys už nemusel plácat svůj cesťák z dalších "náhradních" výletů a by ses vracel nejlépe na té motorce, se kterou jsi odjížděl z Pobedimi.

Targus (430) napsal 05.02.2023 v 10:06

mich29

Aniž bych začal číst cesťák, ti zkusím napsat alespoň své postřehy z velmi krátkých, leč opakujících se služebních cest do této destinace.
Naprosto drtivá většina lidí na UA řeší problém, jestli přijdou prachy od příbuzných ze zahraničí a oni přežijou další den.

Z Ukrů nevypáčíš vůbec nic ani u nás, nemluvě přímo v jejich vlasti. To je realita trvající už desítku let, vytvořená činností SBU. To je něco jako naše někdejší StB v těžké hard and heavy verzi.

Zapálení vlastenci, kteří chtěli jít na Rusa, již proběhli v drtivé většině "granulační linkou". Ano, jsem hnusný, ale to, co se děje na UA, a to bohužel nejen na frontě přesahuje veškeré představy nás - "eurolidí" o hnusu.

Moje reakce je asi trochu neadekvátní, ale právě jse se tam odsud vrátil a musí to ven.

Tak a teď mě tu majitel zabánuje, anebo aspoň vymázne příspěvek.

mich29 (8) napsal 05.02.2023 v 07:21+1

Zdravím, jestli jsem dobře pochopil, tak “špitálová” cesta se konala v době války na Ukrajině? V tom případě by mně zajímalo: jaké informace mají (odkud čerpají) ti obyčejní lidé se kterými jsi přicházel do styku. Jaké oni mají ke konfliktu na Ukrajině stanovisko (souhlasí nebo jen mlčky čekají až se to přežene)? Nechci naše hodnocení “na čí straně je pravda, právo” atd. Zajímá mě pohled obyčejných lidí z běžného života.
Každopádně přeji zdraví a hodně dalších cest, ať už povedou kamkoli.

petr1000001 (207) napsal 04.02.2023 v 23:01+2

Čtu v tom hodně o lidech,o pomoci a nevnímám to rozhodně povrchně. Přesto musím konstatovat,že informace,co ti bylo je skutečně chybějící fakt tohoto velmi čtivého clanku... Čtu to s vcitenim se do autora a samozřejmě jsem zvědavý ,co že to člověka může potkat.Kor když je prakticky celý článek vlastně primárně o této události... takže aniž bych potřeboval nutně vědět,jestli ti prasklo slepé střevo, hemoroidy.,nebo nedej bože něco horšího ... nezajímám se o to,protože mně to potěší,ale tak nějak čekám, že když o tom tak rozsahle píšeš ,nebude to žádné tajemství... každopádně přeji pevné zdraví a ať se ti cesta nakonec vydaří .

ivulino (5) napsal 04.02.2023 v 21:39+4

Po přečtení jsem nenašel, nepochopil co ti vlastně bylo.

pavel70 (7) napsal 04.02.2023 v 18:26+1

Opět krásné čtení.Cestopis s velkou přidanou hodnotou, pro jehož ohodnocení pět hvězdiček nestačí.Už jsem se těšil a doufám, že budou i další.
Přeji pevné zdraví i vůli do dalších cest...

M1Far1osh (25) napsal 04.02.2023 v 16:24

Pekny.Ve stredu jsem jel kolem Pobedimi, tak jsem si vzpomnel Mate tam kousek pres dalnici na kopci hrad, ale kde v tom useku vlastne neni Hodne stesti (v tom pocitam i pevne zdravi)

Blanka_Protrhlá (20) napsal 03.02.2023 v 18:54

Ahoj, minule jsem nepochopila konec penalty, takže jsem s napětím čekala, jestli se objeví další cestopis. Děkuji ti za další zajímavé a napínavé čtení. Jsi nejen cestovatel, ale i spisovatel.

kehaj (19) napsal 03.02.2023 v 12:06

no comment

Bolek (16) napsal 03.02.2023 v 10:57

Jako vždy poutavé čtení, nemohl jsem odejít od monitoru, dokud jsem nedočetl, díky!
Přeji Ti, ať se na ten Magadan jednou dostaneš a samozřejmě - ať drží zdraví!

Jack.Werner (14) napsal 03.02.2023 v 09:34

Děkuji za parádní cestopis, i když na začátku trošku jiný. Přečetl jsem na jeden zátah. Jsi machr a pan motorkář. Přeji hodně dalších úspěšných cest a hlavně kolama furt nahoru.

Murri (2) napsal 03.02.2023 v 08:00

Na tohle čtení jsem se velmi těšil a doufal jsem, že se i tuto zimu objeví Norova pouť životem. Děkuji autorovi, přeji dobré zdraví a taky ať dojede na Magadan a zpět.

Pikec (32) napsal 02.02.2023 v 22:26

Díky moc za zajímavé čteni. Tak a hlavně pořádně srovnat do latě, to tvé zdraví.

maring007 (3) napsal 02.02.2023 v 19:12

Chlape- RESPEKT Ty pro mě vystihuješ pojem "motorkář" Přeji pevné zdraví...

Gulf (25) napsal 02.02.2023 v 18:38

Držím palec ohledně zdraví- to je nej

berry78 (145) napsal 02.02.2023 v 13:37+2

To je slušný masakr, jen jsem nějak nepochopil co jsi měl vlastně za nemoc nebo co ti operovali ??? ... Sundalo tě to totiž fest

Wenca24 (76) napsal 02.02.2023 v 10:59

Jako vždy výživné
Od přírody jsem lenoch, nemám rád dlouhé čtení, knih jsem za svůj život přečetl "pár".. Tvoje cestopisy mě ale vždy pojmou a nepustí

31081 (666) napsal 02.02.2023 v 09:26+1

Ty jó,mazec Opět hodně zajímavé a dobrodružné čtení Zdraví a to co se může kdekoli stát mimo rodnou zemi- to je jedna z věcí,která mě hodně brání z plánování dalekých cest do neznáma At se ti daří,rád čtu tvoje cesty

jets (522) napsal 02.02.2023 v 08:08+1

čím dál delší a čím dál lepší, za chvilku aby si na přečtení člověk vzal dovolenou

vzheledem k tomu, že jsem příběhy měl v přímém přenosu asi nebudu komentovat průběh, ale rozhodně ho všem doporučuju přečíst aby si všichni uvědomili, že podcenit zálohu jako je třeba pojištění se fakt nemusí vyplatit.

crazy_doctor (8) napsal 02.02.2023 v 08:04

Chlape jsi nezmar. Po přečtení tohoto článku je dobré si zjistit, když člověk cestuje co vše zahrnuje pojistka. Držím palce ať se jednou do Magadanu podíváš. Já to mám taky v plánu, ale asi až v dalším životě.