Salut România 2013

VRÁTIT SE ZPĚT KE ČLÁNKU

MiKXX (4) napsal 31.12.2015 v 02:28

Super. Pro příští rok už máme trasu víceméně nachystanou, jedeme na silničkách, proto Banát vynecháme, ale jinak se naše trasy budou dost podobat a na Alpinu, Fagaraš a okolí už se těšíme, takže Tvůj cestopis doplněný pěknými fotkami a videi bereme jako milý předkrm a pozvánku. Hezké počtení. Díky.

zincica (7) napsal 24.12.2015 v 15:28

trosku som si virtualne zacestoval, pekny opis, aj videa, ak si odmyslim ten hudobny doprovod. radsej by som pocuval vietor a buchot valcov :)

carcuevas (0) napsal 14.01.2015 v 11:45

MOc hezky :)

keith. (2) napsal 22.10.2014 v 20:01

Super výlet, krásně sepsaný...Velice podobnou cestu jsme absolvovali letos se sestrou, přesto jsme viděli jiné věci, místa... Rumunsko je nádherný a plný super míst. Za mě palec nahoru za cestopis, fotky i videa. Třeba se tam někdy potkáme, protože my tam pojedeme zas.

satanachist (27) napsal 12.04.2014 v 14:37

Perfektní cestopis a taky jsem krásně zavzpomínal. Mj. Nuova Moldovy do Gerniku opravdu vede slušná cesta. Kolem té rozpadlé továrny dále a do kopce. Jeli jsme ji v pohodě s VW Transporterem. Banát je parádní, lidi úpřimní a rozdajní. Byli jsme tam týden ve Sv. Heleně, ještě před tím než postavili ty hnusné větrníky. Taky příjezdová cesta do Sv.Heleny se teprve budovala, byla to polňačka.

tramp57 (15) napsal 10.04.2014 v 22:02

Pěkné fotky a hezky napsaný cestopis.

miko (12) napsal 10.04.2014 v 22:00+1

nitram640- do Svatý Heleny je to v pohodě, ty další 3 vesnice radši vynechej .Dolů podle Dunaje až k železným vratům(asi 100km) je to paráda pokud jde o scénu, silnice v druhé půli je dost mizerná, asfaltu poskrovnu ,ale žádný drámo to není. Potom na Targu jiu, Novaci ,Rancu a po Transalpině až do Sibiu. Odtud na Fagaráš je to paráda

Milan1963 (272) napsal 10.04.2014 v 21:36

Moc hezké ! Letos se tam taky chystám s kolegy.

Tifone (147) napsal 10.04.2014 v 14:38

moc pěkně popsaný

nitram640 (0) napsal 10.04.2014 v 13:52

Díky za moc pěknej cestopis už dlouho sháním info jak se silnicemi v Rumunsku kam máme zamířeno za dva měsíce...mám SVčko a obavy abychom si to užili a né trpěli. Pojedu s přítelkyní (spolujezdcem) a trasu pořádně vymyšlenou nemám, tedy kromě transfagaraše. Máte ještě někdo zkušenost se silniční motorkou v Rumunsku? Do Svatý Heleny a podobný offroady opravdu neplánuji Díky!

-PJ- (-3) napsal 09.04.2014 v 22:06

pekny cestopis, ale dnes to uz nedokoncim necham si to na zajtra

Hery22 (20) napsal 09.04.2014 v 21:01

dík za cestopis podobnou trasu se chystám za necelé dva měsíce

mardock (73) napsal 09.04.2014 v 19:48-1

Jawasy: nedovolil bych si napsat, že jsou opice, tak buď tak hodnej a nepřekrucuj to.

jawasy (56) napsal 09.04.2014 v 19:04+2

Ještě jedna malá poznámka k tomu co napsal: mardock Nevím jesti si ty sám osobně Banát navštívil - já ano.A jistě i ostatní co tam kdy byli ti řeknou že česká menšina tam, nejsou žádný opice.Jsou to moc milí lidé a mnozí bychom se od nich mohli učit co se týče slušnosti.Oni jsou hrdí na to že jsou ČEŠI,nestydí se za to a berou nás, co tam přijedem za sobě rovné!!!

jawasy (56) napsal 09.04.2014 v 17:20

Po shlédnutí fotek jsem si opět připomněl dovolené v r. 2012 a 2013 Některé trasy byly i shodné. A jak už jsem někde napasal, kdo se sem jednou podívá rád se vrací Rumunsko začíná být snad atraktvnější jako Alpy. Pěkné čtení

Miluna1 (24) napsal 09.04.2014 v 17:17

Dík za pěkný cestopis z Rumunska.
V Mateszalce jsme v roce 2010 hledali, durch promoklí, ubytko a podle cedulí jsme dojeli do Panzio Kristály. Majitelka jako jediná mluvila AJ a cena byla kolem 350 se snídaní. Nechápal jsem.
Tříkrát ZDAR všem cestám na východ ! ! !

seikos (975) napsal 09.04.2014 v 15:03

Po červené nás tam taky poslal nějakej Rumun. Skončíš u vodních mlýnů v údolí "U Petra"
Pro těžkou motorku je to tam peklo. Směrem od Gerníku tam spadneš klesáním asi 30% prudkým, takže se už nedostaneš nazpátek. Když sjedeš k mlýnům, tak se nedostaneš zase nahoru, protože od mlýnů je sice méně prudký kopec, ovšem s rozjezdem v korytě řeky, takže nenabereš rychlost. Myslel jsem že tam chcípnu. Guzzi jsem tam 3x složil a nakonec jsme 3 motorky z toho údolí dostávali přes 2 hodiny.
Potkali jsme tam bandu pražských studentů a ti nám potvrdili, že z údolí U Petra se dostane bez problémů jen lehký ostrý enduro. A že den předtím se tam kochali jak to 4 češi na kroskách vyjížděli. A jen jednomu se to podařilo ke Gerníku na jeden pokus. Pro spoustu rumunů je to oblíbená past kam posílají český motorkáře.
Jinak z Gerníku se do Rovenska dostanete přes Valea Rachitei. Moc hezká cesta, ale rozhodně pro cenduro a ne pro silnici.

Z Ljubcova do Rovenska se dostanete i autem. Potkal jsem tam čecha v Renaultu Megane, ale dost vytřeštěnýho Jel tedy dolů z Rovenska do Ljubcovy.

Pěkně napsaný. Příjemně jsem si zavzpomínal

Rubi (45) napsal 09.04.2014 v 14:00

Krásně napsané

mikni (103) napsal 09.04.2014 v 13:57

Kov (23) napsal 09.04.2014 v 11:57-5+1

Na cestopis samotný jsem zatím neměl čas, ten si přečtu až později. Fotky krásné. Veliká inspirace! Vidím, že Rumunům dochází trpělivost s lidmi co si jezdí z Rumunské přírody dělat motokrosovou dráhu. Konečně!!!

Šotek (96) napsal 09.04.2014 v 11:42

krásné fotky, spousta navštívených míst, moc pěkné

MAKAK1 (2) napsal 09.04.2014 v 11:02

Ahoj,pěkně psané a bohaté na místa,která jsi viděl-památky atd.Škoda jen té kvality videa,chtělo by to pořídit nějaký vyšší level kamery-HD,ať je to koukatelné

mardock (73) napsal 09.04.2014 v 10:16-1+1

jo jo hezkej cestopis a docela mě překvapuje, jak málo cestopisů z Rumunska přibývá. Ale nechápu, proč drtivá většina lidí co tam jezdí, tak jedou do Banatu. Připadne mi to jako se chodit dívat na opice do ZOO. Člověk jede z Čech a jen dorazí do ciziny, tak jede za "čechama" do Banatu. Jen můj názor

czunik (4) napsal 09.04.2014 v 08:36

skvělé

Medvědtigr (2) napsal 09.04.2014 v 06:21

Super fotky . Pěkný počtení

FatBoy105th. (31) napsal 09.04.2014 v 05:38

Moc hezky psany cestopis pekne fotky i videa na vychode sem jeste na dvou kolech nebyl , ale po precteni Tveho cestopisu tam mam chut vyrazit