Road Trip Rumunsko

VRÁTIT SE ZPĚT KE ČLÁNKU

Vladoch (41) napsal 08.09.2014 v 12:24

Hezkej cestopis a Transfagarašan mě příští sezónu rozhodně taky čeká (mám teď výhodu v podobě rumunské přítelkyně), ale jen co to čtu, tak mě bolí zadek Ty porce kilometrů jsou pro mě zatím nepředstavitelné.

PETRREVNICE (1) napsal 17.06.2014 v 20:40

Ale to víš Mirku, že jsme papírovou mapu měli. Do čeho jsme asi koukali, když jsme plánovali vyjížďky ? Mám jí doma v šuplíku.

mireknej (-1) napsal 15.05.2014 v 23:17

To mamaxc: jezdili jsme jen podle navigace, nejsem si moc jistej, jestli jsme meli vubec papirovou mapu

mámaxc (0) napsal 15.05.2014 v 11:58

ahoj za týden se chytáme vyrazit na východ ,prosím Tě nemáš nějaký tip kde sehnat mapu Rumunska,mám na mysli takou tu skládací aby se vešla do tankvaku.
Díky.

Driver-toys (1) napsal 05.05.2014 v 18:35

Jak tu psali již ostatní - Rumunsko nezklame a čas se tam zastavil, tak věřím, že některé věci zůstanou stejné i po deseti letech . Byli jsme tam na TDM 850, silnice opravdu lepší jak u nás (tedy ty hlavní) a cesty po Banátu byly právě super. Jasně, pro vyloženě cestovní endura jako Vaše Varany nebo TDM to není pravé ořechové, ale po dvou přejezdech stejné cesty už se dají jezdit i na třetí i čtvrtý rychlostní stupeň.
Rozhodně jsme tam nebyli naposled, ani jsme Helenu neprojeli, takže máme co objevovat .
Díky za připomenutí a přeji i nadále spoustu krásných cest a vždy šťastný návrat domů !

PETRREVNICE (1) napsal 29.04.2014 v 15:51+1

blazin. napsal 25.4.2014 Ahoj, mám dotaz, z Vidinu do Calafatu je značen i most, ten nefunguje??? Já jen že píšete o trajektu, na který jste museli 2 hodiny čekat...

Ten most se vté době teprve stavěl. Od loňska je již v provozu a trajekt je minulostí.

mireknej (-1) napsal 28.04.2014 v 22:29

mireknej (-1) napsal 28.04.2014 v 22:26

to nuclearBJe tam super, akorát co postavily ty větný elektrárny ve Sv. Heleně to tomu moc nepřidalo. Pozdravujte tam. Jedeš na varanovi?

nuclearB (5) napsal 28.04.2014 v 20:05+1

Letos frčíme zase. Banát je luxusní skanzen minulosti. Ty žebřiňáky ,koně... A co je největší prča, tak zdolávat ty polní propojovačky mezi vesnicema

Meli (195) napsal 27.04.2014 v 22:52+1

Pěkný - kudy jste jeli Jezero Vidraru pod Fagarašem? Po té malé silničce na západním břehu? Jaká je? To u ní jste našli penzion?
Transalpinu jste ani kousek nezkusili - jen jste ji křižovali že?

Jinak pěkná dovolenka!

seikos (975) napsal 27.04.2014 v 17:52+1

Rumunsko nikdy nezklame

Boro65 (2) napsal 25.04.2014 v 21:55+1

Moc hezky Mirku, presne takovou cestu mam v planu!

mireknej (-1) napsal 25.04.2014 v 20:45

to blazin: za nás se ten most teprve stavěl a měl jen dva pilíře

mireknej (-1) napsal 25.04.2014 v 20:44

tak samo tam patří Balkán, chybička se vloudí

satanachist (27) napsal 25.04.2014 v 17:40

Taky jsem zavzpomínal, jelikož na všech rumunských místech (a mnoha dalších) jsem byl také. Vidím, že hospoda-obchod u Štěpána v Heleně je pořád stejná...i ty plynové lahve Z Baile Herculane mi bylo hodně smutno a do těch malých "šachet" - bazénů jsme ani radši nelezli, kolik tam bylo lidí. Hezký cestopis.

jawasy (56) napsal 25.04.2014 v 16:35+1

Pěkné počtení a připomínka mých dvou motodovolených v Rumunsku. Jen teda dost dobře nechápu následijící část věty: "jeden z mála suchých přechodů přes Dunaj do pobaltských republik" Asi malinký překlep! Rumunsko a Banát je super a kdo sem jednou zavítá,rád se sem vrací. Přeju mnoho krásných zážitků a vždy šťastné návraty

blazin. (16) napsal 25.04.2014 v 16:19

rcdavid (0) napsal 25.04.2014 v 11:29

V Baile Herculane se vykoupat v teplý vodě dá (dalo ...) jsou to, ale schovaný takový maličký bazénky u (i pod) cesty nahoru k přehradě - projeli jsme jí asi 3x než jsme je našli ...
Tak třeba příště, hodně šťastných km
David

dastr (3) napsal 25.04.2014 v 10:49

jj, pěkný, jen těma fotkama jsi šetřil...

Kov (23) napsal 25.04.2014 v 10:42

Pěkně Mirku! Dobře napsaný cestopis, navíc i s kontakty, mapkami, tak to má být!