Cesta Severní Evropou

VRÁTIT SE ZPĚT KE ČLÁNKU

Sancho-7935 (262) napsal 08.08.2016 v 21:17

Pete-Biggy Děkujeme za skvělý komentář, budem držet palce ať se vám to třeba časem povede oběma

Pete-Biggy (15) napsal 13.08.2015 v 11:25+1

Cestopis, který fajně zchladí v těchto parných dnech

Máte mé sympatie a Klárko, klobouk dolů za výdrž Lidi, máte štěstí, že se takhle vezete na jedné vlně a taháte za jeden provaz. To je moc důležité.
Taky s ženou jezdíme, mno, spíš jezdili. Jelikož do toho přišla malá "svištice" a tak je to teď nějak jinačí. Ale taky krásné nee že ne, jen jinak No, projeli jsme toho docela dost, nejdál jsme byli ve Skotsku, až na Orknejích. Počet dní podobný, vlastně o jeden víc a skoro o 3 tisíce méně km. Finančně stejně. Hodně udělaly trajekty Amsterdam-Newcastle a Hull-Bruggy. V Norsku jsme byli v r.2011, ale jen autama a po Trondheim. Jo a v Bergenu jsme měli taky krásně Škoda, že jste se cestou z5 nestavili na pár místech, např. když máte rádi města, tak Alesund - Benátky severu...Joo, sever je krásný, a na Nordkapp se chystám už nějaký ten pátek, ale nejspíš sám. Jelikož nevím nevím, jak to dopadne s drahou polovičkou s ježděním. Mno moc tomu nedávám (fakt se bojí a říká, že malé musí zůstat aspoň jeden rodič) a za druhé, Skandinávie je tak příšerně drahá, že je pro běžného člověka skoro nutnost si vézt 90% proviantu. A ve dvou si nedokážu představit, jak se zabalit. I za to máte u mě palec nahoru, že jste to dali ve dvou a navíc na Fazeru s taškama

Takže přeju hodně šťastných km pro příští tripy

Keramikanos (1) napsal 15.05.2015 v 15:03+1

Parádní výlet, přesně tuto cestu jsem absolvoval na kole. Doufám, že se do Norska ještě vrátim na motorce. Nej země v Evropě...

Sancho-7935 (262) napsal 16.03.2015 v 21:18

Žorž. - To chce ale trénovat, i baťůžek si může zvyknout, a pak to chce komunikovat a vědět jak na to :)

Košo (45) napsal 06.03.2015 v 10:00

Ahoj moc pěkné-cestopis a cesta taky.
Pavel

Žorž. (21) napsal 23.02.2015 v 20:47

Super počtení..ty km bych tedy denně jezdit nechtěl...nejlepší byl ten první den bez ubytka...to sem musel hned baťůžek popíchnout, jak se jezdí na dřeň

Klárkoušek (4) napsal 22.02.2015 v 21:32+1

Díky za všechny reakce, to že jsme jeli nadoraz se prostě stane, myslím si, že to k nám asi prostě nějak patří každopádně kdo může říct, že spal na 30centimetrový lavičce na odpočívadle u dálnice, je to prostě žůžo dobrodrůžo ...Řekla bych, že ani teď bych nic neudělala jinak, takže já jsem s naším roadtripem spokojená, každej podle svého gusta

Radek2107 (50) napsal 22.02.2015 v 19:45

Pěkná štreka. Jen si dovolím napsat, že 340 zlotých za ubytko v PL je fakt pálka a ne že ne. V jejich "Zajazdach" podél hlavních tahů jsem vždy našel nocleh do 50 zlotých.
Jinak super, jen pozor na únavu.

Sancho-7935 (262) napsal 22.02.2015 v 14:05

:) děkujeme všem za pozitivní komenty :) ...a až tak na knop to nemuselo být :) Ale nakupovali jsme za zbytek ještě suvenýry a ta zálohy nakonec spolkly asi 3400kč, čož bylo přes čáru :D ...ale i tak jsme dojeli :) A abych to vysvětlil. Švédsko, Dánsko se téměř všude tankuje na kartu. Chodí to tak, že přijedete dáte kartu a pin do stojanu. Strhne se vám záloha (1400-1900kč) pak se vám uvolní pistole. Natankujete, strhne se vám částka za palivo a jedete. Strhnutou zálohu vám čerpací stanice vrátí za 5-10 dnů zpět na váš účet.

Krupka1 (4) napsal 21.02.2015 v 22:47+1

Krasne pocteni. Kloboucek pred vami ze jste to dali. Tato trasa je jedna z mych budoucich cilu kam se chci podivat. Preji vam mnoho pohodovych kilometru

Sergej1145 (2) napsal 18.02.2015 v 22:01+1

Krásne napísané ...do 2rokov tiež niečo také snád spravím...ale rád by som si prečítal podrobnejšie o krajinách..pretože 18dní popísať v jednom článku je dosť v skratke a určite ste mali oveľa viac zážitkov :)..
takže za mňa

bobrvan (2) napsal 18.02.2015 v 20:22

Hezká cesta, chtěli jsme to jet letos,ale kvůli těm nepokojům to vyměníme za jižní Francii.
Konec cesty - Norsko,Dánsko máme také projetý a bylo to moc hezké.
Hlavně,že jste vcelku doma.
My se synem jeli nejvíc v zátahu 1200km a on na CB1300 toho měl plné brýle. Na mé virážce to bylo jako v křesle - ale stejně,pokud to nemusí být - bezpečnost nade vše.

Hobza (0) napsal 18.02.2015 v 13:15

Cestopis paráda , v červenci se chystáme na podobný výlet jen s poloviční porcí km. Můžeš prosím tě dát vědět jak vznikl ten problém se zálohou na benzín, jak si to řešil a jak se tomu vyhnout? Díky

skicák (1) napsal 17.02.2015 v 14:32

pěkná cesta, pěkný cestopis, jenom prosím tě ta záloha, jak to s ní dopadlo, te´d se tam chystáme v červnu, tak jenom jestli Ti to vrátili nebo jestli to někde visí

mikni (103) napsal 17.02.2015 v 12:18

cesta pěkná,máte výdrž,ale jen malou poznámku k těm porcím km,měl jsem kamaráda,taky takovýho dálkoplaza a jen jednou si klimbnul,zabil sebe i baťůžka únava je sviňa.Peníze většinou řeším,tak nějak napůl,karta hotovost,hlavně drtím kartu.Taky jsme tam se ženskou věčně mokli a mrzli,ale je to paráda.Osvědčil se nám tam trajekt na Lofoty Skutvik-Svolvaer .Cenově celkem jsme byli asi tak nastejno.Přeji hodně dalších cest a uber, ať jednou nedojde tvojí Amazonce trpělivost.Ta moje se tam jednou docela zablokla a dalo práci dostat jí do sedla.

krizik1 (62) napsal 17.02.2015 v 08:28

Bezvadnej cestopis psanej srozumitelnou češtinou Smím se zeptat co znamená to strhávání záloh na benzín? Jak to funguje a proč?

mimo (20) napsal 16.02.2015 v 22:15

Krásně jsi to napsalo hudrovadlo s penezma si nedelej starosti (ja to mam vždy naopak, před odjezdem nemam skoro nic a modlím se aby nejake dosly) .A vždy to nějak dopadne. Jako batůžek jsi k nezaplacení. Jen by me zajímalo na kolik Vás to při tom "utracení" vyšlo. Fakt super přeji Vám hodně km a kola vždy na zemi

penal1 (24) napsal 16.02.2015 v 21:34

mračí se někdy tvoje přítelkyně???...

Šimi57 (-3) napsal 16.02.2015 v 21:21

Pěkný článek, ani dramatické zápletky nechybějí.

VladaM (141) napsal 16.02.2015 v 19:41+1

Žádná věda s těmi penězi.
To se přeci může stát.
Ne každý má velkou finanční rezervu.
Dnes se to dá řešit.
Pokud by se peníze od nějakého známého nepřevedly hned, tak by příšly další den.
Tak by vydrželi někde na místě. Stan a vybavení měli, jídla stačí trocha, tak jen pití aby bylo.

Uch (22) napsal 16.02.2015 v 17:24+1

Paradni cesta a moc pekne napsany cestopis. Slecne to moc slusi a jeste neco vydrzi, to se casto nevidi. (Mam to stesti ze mam podobnou zenusku )S tema penezama, tak jste si holt vyzkouseli a ostatnim popsali jaky je to jet v nouzovym rezimu.
Drim palce do dalsich spolecnych kilometru.

Kapírek (4) napsal 16.02.2015 v 15:13

Super výlet, super čtení a klobouk dolů před partnerkou při takových denních nájezdech.

Ty peníze nadoraz? S takovým pocitem bych nikam nevyjížděl. Co případná oprava, úraz atd.?

Celkově SUPER!!

FrogySkoky (132) napsal 16.02.2015 v 14:51

Krásný fotky, jel bych to taky víc na pohodu a to už jsem něco najezdil...

Jinak k ubytování...když jedu na sever musím počítat s cenou o dost vyšší než na co jsme zvyklí od Němců a Rakušáků.

Přeju samé dobře ujeté kilometry

Bings (23) napsal 16.02.2015 v 14:18+1

Pěkně napsané, akorát ty jednotlivý etapy se mi zdají dost na hraně rizika. Únava v kombinaci s motorkou, to je o život. Příště si to dejte víc napohodu, ne jen drtit kilometry. Věřim, že si to pak i víc užijete. Jinak pro Tigra 01 dole: Myslim, že 340 PLN za ubytování není zrovna málo. Na naše to vychází tušim na 2200,-, což je 1100,- za osobu (tedy 40 EUR) a to mi jako friendly cena nepřijde. V luxusním penzionu v Rakousku i se snídaní tě to nevyjde na takovou paletu.

Araya (1) napsal 16.02.2015 v 13:25

pěkně napsaný

Lála (14) napsal 16.02.2015 v 11:33

Klobouk dolů, hezky napsané, zážitek jak cesta do Mongolska... S těma penězma bych nechtěl domejšlet kdyby se něco na trase stalo, ale snad poučení pro příští výlet.

Milda501 (6) napsal 16.02.2015 v 09:50+1

Děvče do nepohody a ještě hezká, dobře jsi si vybral. Hezky napsaný, obdivuji vaši výdrž , jen bych se bál jet s penězi takhle nadoraz . Držím palce a za mě

Komorerth (60) napsal 16.02.2015 v 09:48

pekny cestopis. Len bohuzial musim znovu napisat, ze mnohym problemom sa da predist. Predstava ze idem tak extremne nadoraz s peniazmi (a to ste neriesili prakticky ziadnu mimoriadnu situaciu ako porucha/defekt/uraz) - no neviem, neviem. Asi by mi ten stres pokazil zaver dofci. A niekedy si proste treba privstat - vyrazat z domu o deviatej je v lete skoda 3 hodin svetla. Ale clovek sa casom uci a verim, ze dalsia cesta bude znova zaujimava (cital som aj Faro) Viac krat citovane adventure menu asi budem musiet skusit

Miira (81) napsal 16.02.2015 v 07:53

Meli> fotky jsou serazene podle nazvu souboru - pokud je foceno vice zarizenimi pak si kazde pojmenovava podle sveho a tak je to taky serazene.

DOMINATOR (1260) napsal 16.02.2015 v 07:22

Moc pěkné