Pobaltí trochu jinak

VRÁTIT SE ZPĚT KE ČLÁNKU

Pooh-Bear (5) napsal 18.02.2021 v 19:06+1

Pěkné čtení i super fotky

kuzmič (15) napsal 03.09.2019 v 15:35

Pěkně popsané, a s tím pivem by mě nas.r.ali tak, že bych asi neusnul...

Milan1963 (271) napsal 28.08.2019 v 10:11

Pěkně napsáno. A ty fotky - parádní. V Litvě ( a dál , severněji ) jsem taky byl, je vidět pokrok i tam.

V4 (-4) napsal 23.08.2019 v 14:47

Informace, že pro nás je (bude) vjezd do Kaliningradské oblasti bez víz ke mně dorazila až po návratu. Zatím jsem po tom nepátral, ale už se těším

majky72 (131) napsal 21.08.2019 v 15:47

Inak neviem ako v Čechách ale Slováci údajne môžu cez net od 1 júna zažiadat o akési povolenie na prejazd alebo vjazd do Kaliningradskej oblasti a nepotrebujú ruské víza a je to cca do dvoch dní vybavené aspoň tak som sa dozvedel na Rusko Estónskej hranici ale presnejšie som to ešte nezistoval

majky72 (131) napsal 21.08.2019 v 15:44

Čítam tvoj cestopis zo zaujatím zatiaľ som pri jazierku z lekninmi pred dvoma týždňami som sa vrátil od ladožskeho jazera a áno je to tam v noci zaujímavé do pol noci sa šetrí a od polnoci rozvidnieva náhodou som sa tam dostal na motorkarsky zraz a bola to paráda akcia celú noc akurát ráno o piatej keď som išiel spať slniečko si to už veselo štrádalo po oblohe k tej štrkovej ceste takých je tam kopec tiež má prekvapili pri mojej prvej ceste pobaltim v 2017tom, vtedy ešte na Naháči moto guzzi breva a ten mlyn na Poľsko Litovskéj hranici vtedy ešte bol úplná rujna a ja s si hovoril že to je veľká škoda

volkswagen (4) napsal 16.08.2019 v 09:00

Byli jsme tam v roce 2007 a mámě některé skoro identické fotky. Jsem úplně zděšený z toho, jak vypadá ten střed Evropy nyní. Skoro si až říkám, jestli jsme snad nebyli jinde.
A u fotek jsem dostal tak silnou chuť na cepelíny, že si tam snad na ně zajedu

Mulis_75 (29) napsal 16.08.2019 v 08:13

Pěkný cestopis mám jen drobnou výtku u hory křížů: ruský systém se nesnažil potlačit náboženství, ten s náboženstvím problém nemá. Šlo o sovětský systém. Možná se to zdá jako blbost, ale jak by se líbilo, kdyby se všude psalo, že český režim zavíral do krimu piloty bojující v Británii, legionáře, ...

nepirum (29) napsal 16.08.2019 v 08:10+1

Díky za cestopis. Trochu mě zmátl název - Kurská kosa. Z ruské strany je to Kuršká kosa.

Targus (430) napsal 16.08.2019 v 00:33+1

Doplněk k cesťáku

Abych tady řádně zaprudil, opět dávám link k vyřízení elektronického víza do Kaliningradské oblasti.
Prý rychle a levně.
anebo

A ještě Polsko
V Polsku jsou VŠECHNY suproše otevřeny POUZE POSLEDNÍ NEDĚLI V KALENDÁŘNÍM MĚSÍCI!!!
Jinak je zavřeno!!!
Soudruzi v parlamentech jsou kousci k pohledání, ať to je Brusel, Praha, anebo Warszawa.

Diefly (0) napsal 15.08.2019 v 21:06

Chystáme se na Pobaltí přespříští rok. Cíl bude Finsko ale tam si to chceme cestou zpátky taky projet. Pěkné čtení a díky za tipy

Jirka_CV (5) napsal 15.08.2019 v 11:49

Pobaltí... už dvakrát jsem to odložil a jel jinam. Příští dovolenou určitě pojedu tam. Chci tedy až do Estonska.
Cestopis je pěkný. Líbil se mi a bavil mě.