Centrální Asie 2014

VRÁTIT SE ZPĚT KE ČLÁNKU

blazinek (3) napsal 06.07.2019 v 19:25

Diky za super počtení!
A hodně štěstí na dalších tripech!

vodny (4) napsal 21.12.2018 v 13:35

No ty vole

Eso_Rimmer (383) napsal 21.12.2018 v 12:02

paradni cteni, slo to uplne samo. doslov sam o sobe je taky pecka. bez prikras, realita a syrove popsana. zadny hrani si na hrdiny a pod. kluci, palec nahoru. pecka.

shantis (13) napsal 10.06.2016 v 14:50

Čau, jenom pro informaci - fejsbukový stránky z tůtý cesty se přejmenovali, nový jsou na tůtej adrese: https://www.fb.com/beyondthehorizont
s.

Konrad_ (0) napsal 06.05.2015 v 00:07

Ty vo*e, nemám slov...hustý... Jste borci!

swipe (3) napsal 29.03.2015 v 10:35

Paráda

marrtinn (5) napsal 14.03.2015 v 23:56

bill56 (8) napsal 05.03.2015 v 22:24

Super zmáknul jsem to jedním vrzem dík za hezký čtení

pimcek (0) napsal 26.02.2015 v 08:54

Super

dupont (0) napsal 25.02.2015 v 07:54

PECKA ,PECKA , PECKA..

Malp (11) napsal 23.02.2015 v 22:18

BOMBA !!! Dočteno jedním dechem .Díky za bezva cestopis!

momo71 (3) napsal 23.02.2015 v 00:55

Parádny cestopis

tramp57 (15) napsal 22.02.2015 v 14:22

Moc hezký cestopis, taky fotky...super

fanty (18) napsal 22.02.2015 v 08:41

Nejdelsi cestopis co jsem cetl a nemuzu se zbavit dojmu ze to bylo neco unikatniho. Cetl jsem to jednim dechem a musel si dat pauzu abych to rozdejchal. V tom mokru a chladu pri zachrane stroje z rozvodnene reky, bych byl na dne. Pak uz to slo, ale tady bez kamosu, se spolehat jen sam na sebe a vymyslene alternativy. Dobry kluci, smekam

Krupka1 (4) napsal 21.02.2015 v 19:19

Tak chlapi sklanim se pred vami. Na takove dobrodruzsrvi je treba mit poradnou odvahu. Rad jsem se docetl ze vse dopadlo dobre. Cestopis jsem precetl jednim dechem. Skvele napsane. Ale jak jsem se docetl tak jste nezapomeli i zaparit a trochu pustit paru. A to je dobre. Preji dalsich mnoho kilometru bez ztraty kyticky

-Zdenda- (4) napsal 21.02.2015 v 16:33

shantis-
tak to je fakt smůla...

shantis (13) napsal 21.02.2015 v 13:19

@Zdenda: My jsme permit do GBAO měli, ale Pamír byl z důvodu nepokojů zavřenej. Otevřeli ho až když jsme přejeli z Kyrgoše do Kazachstánu. Smůla...

bonnyes (4) napsal 21.02.2015 v 12:01

Víza cca 20 000, -
Očkování (žloutenka A,B, klíšťová encef., břišní tyfus ) cca 10 000 ,-

samotná cesta - 1300 dolarů ( 35.000,-) + platby kartou cca 12000,-
spali jsme na hulváta, jedli místní stravu a cca za 5 dní jsme vyhledali sprchu s postelí
Spotřeba se cestou zvyšovala na cca 8 l/100 km neboť se rozesrali karbece,
Za béňo v pr. 20 ,-/litr jsme propálili cca 23 000,- + olej výměna a dolévání.
Něco polkly náklady na hranicích (strachovky), podstrčit něco těm co nám svařovali rámy. Když jsme narazili na civilizaci, tak jsme se dokázali i pěkně vylejt. Drahý to bylo v Saratovu, kde pivo stálo cca 200,-
Ták celkem jsme provalili těch 47 000 ,-

Příprava motociglu mě vyšla cca na 30 000 ,- v materiálu. Práci jsem si dělal sám. Měli jsme mít sponzora na spotřebák. Kluk kterého to zajímalo, ale je tak zapikanej, že se nikam netrhne. Nábídl nám díly za 4* 12000,- .Sešlo z toho. Pak jsme si díly koupili za své. Fox měl problém s kompresí a sehnal pístní sadu za nákupku. Taktéž každému dvě sady Mitasu za nákupku.
Jediné co jsme dostali zdarma od mého známého je jídlo pro 4 lidi na 3 dny ( S-gear) v hodnotě cca 8000,- pro každého plnohodnotně na 3 dny strava. Vystačila ta rezerva jídla na celou cestu.

Dál jsem dokupoval vybavení ( stan, vařič, chráničovou vestu, polskou sračkovitou navigaci za litr, kanistry, lepení, bla, bla

Dobrý bylo, že jsme náklady rozpustili do dlouhé doby. Připravovali jsme cestu přes rok..
Bonnyes

-Zdenda- (4) napsal 21.02.2015 v 12:00

Výborné!!
Perfektně napsané!!
Tak má podle mě vypadat motovýlet!!
Škoda, že Vám nevyšel průjezd Iránem...
Azerbajdžán podle mě nuda, tady nemusíte litovat.
Škoda, že jste neměli ty GBAO permity, jet takovou dálku a neprojet pořádně M41 a Pamír, smůla…
Opravdu parádní cestopis, velmi dobře jsem se pobavil a jsem moc rád, že jste tu crazy cestu absolvovali!
Za mě 1*

blejdamint (8) napsal 21.02.2015 v 01:56

Velice poutave a hezke cteni, jen jsem se chtel zeptat stran financi jestli v tech 85tisicich byly zapocitany i opravy motorek pred cestou? Nebo jestli je mozno se nekde docist treba, co staly, viza,benzin, pripadne ubytovani(jestli nekde bylo) dary od nejakych prispivajicich sponzoru, nejak se v tom neorientuju, diky za pripadne vysvetleni , z pohledu cloveka, ktery jezdi jen kolem komina a nejdal byl v Albanii, by me takovy rozpocet zajimal z ceho se vlastne sklada, kolik stali treba viza, mozna je to blby dotaz ale 85k se mi jevi jako dost velika castka, dekuji za reportaz i ja jsem se dival na FB a sledoval.

Petr5potštejn (0) napsal 20.02.2015 v 20:37

Zravím. Nic lepšího jsem tady nečetl.
Myslím si,že by z toho byl pěkný film.

alexander (12) napsal 20.02.2015 v 19:52

zdar,tak tohle je nejvíc,víc už není čumím s otevřenou hubou a nemám slov,bohové museli být fakt milosrdní a v té řece říct dost,toho pustíme dál...jak píše kolega podemnou,ty ženský si nám mohl taky ukázat a nebo,ne,zajeďte se mrnout sami

Bill22 (30) napsal 20.02.2015 v 18:44

Četl jsem to doma, v práci a i při obědě . To je fakt hardcore . Když to v příštích letech zdraví a práce dovolí, chtěl bych spáchat něco aspoň na pár procent podobného... A bonnyese obdivuju, že zvládl situaci, kdy byl na to sám. Tady klobouk až na zem. (Jen nechápu, kde k*rva jsou fotky těch nádhernejch ženskejch? )

Rubi (45) napsal 20.02.2015 v 10:00

Super , nádherné čtení. Ten dovětek, neskutečná a šílená situace se kterou ses pěkně popral. Jste prostě PÁNI MOTORKÁŘI.

pavel529 (0) napsal 19.02.2015 v 21:43

přečteno vše a dávám paráda

Kapírek (4) napsal 19.02.2015 v 21:05

Hoši, před Váma helmu dolu!!

Jak už tady psalo několik lidí, tak bezkonkurenčně nejlepší cestopis a určitě punkovej trip, na kterej nikdy nezapomenete a díky Vám my také ne. Zážitky super a poznali jste super lidi. Tam jsou fakt lidi co pomohou jeden druhému a né jako u nás. A ten dovětek a zážitek jeho autora, to je mazec!!

Já bych to nedal. Díky vám.

bonnyes (4) napsal 19.02.2015 v 21:02+2

Než to tady upadne do zapomění. Díky všem, kteří si udělali čas a shltli to tu. Neměl jsem nějak vůli tuhle cestu popisovat sám. Dobře, že si to vzal do parády Shantis. Ačkoliv je to člověk, kterej sám o sobě tvrdí že vnáší do život chaos, jeho preciznost je neskutečná. Možná proto i zápisky jsou tak detailní. Já u svého dovětku s nechutí musel vyžahnout láhev dobrýho vína, abych ty vzpomínky ze sebe dostal.
Mezi Vašimi komenty je tu dost obdivu, občas někdo zapochybuje nad sebou, že to by nedal. Hovno, chce to trochu morálu, nebýt podpantoflem a mýt to nadšení, pak je to realizovatelné. Pokud brání čas, chápu, ale na světě jsme jen jednou. Otázka peněz? Makali jsme rok a půl abychom to nasyslili. Na mašině co jde si udělat sám a že nemáš profi hadry? To snad nevadí. Na to srát, odjel jsem to ve spodním dílu monterek.
Rád si přečtu jiné cestopisy, jezdím po přednáškách abych si poslechl zkušenosti jiných. Byl bych rád, aby i tenhle cestopis byl inspirací a motivací pro další borce..
B.

Zipák (8) napsal 19.02.2015 v 18:24

Parádní.Ne jak ty pacholci z televize

KubaLC8 (29) napsal 19.02.2015 v 13:30

Panove klobou dolu, jednim dechem precten cely cestopis vcetne dovetku.
Musela to byt uzasna cesta, zkusenost a zazitky vcetne tech pruserovych.

Miiza (0) napsal 18.02.2015 v 22:41

Shantisi, moc rád vzpomínám na tvoje živý vyprávění v Šimanově - nemělo to chybu!

Předchozí
1 2