Vlastní cestou s čistou hlavou - cesta na okruh TARGA FLORIO 2017

VRÁTIT SE ZPĚT KE ČLÁNKU

Finč (89) napsal 04.01.2018 v 15:55

Pěkný, vtipný, zajímavý No a seš trochu magor nó

Targus (429) napsal 25.12.2017 v 20:02+2

Cesťák mne velmi zklamal, protože ihned po shlédnutí nadpisu jsem si nachystal krabici Solviny, abych si mohl umývat ruce po opravách. Zejména jsem se těšil na půlení motoru a výměnu ložisek - A NIC.

Ale vážně - kdo se pustí s takovým kafemlejnkem za hranice pozemku nejbližší samoobsluhy, do které by s tím normální člověk jezdil pro krocany - pardon - pro rohlíky, zaslouží si přinejmenším uznání za podaný výkon. A už vůbec nemluvím o totální absenci pudu sebezáchovy při jízdě s rychlejšími vozidly.
Takže panu cestovateli palečky nahoru a gratulace jak k absolvovanému treku, tak i k návratu bez ztráty kytičky.

Targus (429) napsal 25.12.2017 v 19:45

zzpol:

Itálii od Bologny dolů nebrat. Tuto radu nemám od sebe nebo od jiného Čecha, ale od Itala z Udine. Dole je to verbež fungující v klanech a mafiánských brigádách.
Sám jsem tam byl přepaden naštěstí jen jednou na předměstí Brescie, odnesla to nalomená loketní kost, ale ubránili jsme se a podařilo se nám ujet.

66lukynek (10) napsal 25.12.2017 v 17:57

Boží , četl jsem to jedním dechem...

fidlimydli (320) napsal 25.12.2017 v 14:35

U takovýchto cestopisů si vždy říkám, že není odvahou vyrazit na jakémkoliv stroji. Ten se dá opravit, nebo zahodit. Pro mne je odvaha jet v provozu tak pomalu a čekat, kdy mne někdo sejme ze zadu.

k.hacecky (2) napsal 25.12.2017 v 14:05

nazdar borec známe se z černé hory.Byl jsem tam s kámošem Já na HD a hezky jsme pochlastali ty jsi byl na skutru a ve 2ce

spike-cz (137) napsal 25.12.2017 v 13:06

Smekám klobouk, tohle je cestování ...
Palec nahoru a spoustu dalších kilometrů

fantomaz (47) napsal 25.12.2017 v 12:05-1+1

Nejdříve jsem to ani nechtěl číst, když jsem viděl ten moped a pak zjistil, že má i jméno, už jsem zas viděl, jak bude majitel popisovat a dokumentovat rozborku motoru, menší i větší závady a opravy atd.,opak byl ale pravdou - krásně vše napsáno, vše k věci, žádné blbosti které nikoho nezajímají, skoro má člověk chuť si ta zajímavá místa projet také. Díky

pema (4) napsal 25.12.2017 v 11:47

Pro mne, zajímavý způsob pojetí a popsaní zážitků, které jsem zhltal "na jeden zátah".

zzpol (212) napsal 25.12.2017 v 11:30

Obrovská kuráž a pevný nervy se Stadionem z Rakovníka, kde se kdysi montovali a kde bydlím dojet tak daleko. Targa Florio a jeho okolí mě již dlouho láká, ale na H-D. Odrazují však osobní zážitky z jihu Itálie. Chtěl jsem taky vidět Vesuv a Pompeje, víc na jih toho autem a skutrem v plánu nebylo.
Zpáteční cestou na Řím s krátkým vykoupáním u cesty mě komplet vykradli auto. V Římu znovu,
ale to už nebylo co brát, na skutru jsem tenkrát objížděl památky jako o Prázdninách v Římě
Díky moc cestopis čtený jedním dechem a fotky přímo z Campofelice

Tuji (29) napsal 25.12.2017 v 07:42

Je to krásná cesta a tvůj způsob cestování se mi moc líbí!

Tu oblast nemám moc probádanou, ale i díky tvému článku mě to láká naplánovat a vyrazil bych na motorce. Byly jsme tady před lety s dětmi autem. Je-li jsme tenkrát s trajektem z Albánie do Bari a navštívili Alberobello. Zbytek a směrem víc na jih zatím neznám.

Díky za cestopis!

MacHoody (22) napsal 25.12.2017 v 04:44

Cesta, článek i přístup jedním slovem skvělé. Díky.