Vlakem tam, na moto zpět

VRÁTIT SE ZPĚT KE ČLÁNKU

prebla (86) napsal 25.02.2023 v 12:40

Není co dodat-opravdu krásně napsané...

rudirt (45) napsal 20.02.2023 v 17:23

Díky za praktické informace k automotovlaku z Vídně.
Hezké fotografie a zajímavý itinerář.
Už jsem starší ročník, tak bych upřednostnil jiný termín - spíše půlka září.
Ze zkušeností vím, že ceny (sezonního zboží) v obchodech i ubytování
klidně i poloviční, protože v Itálii má spousta podniků v srpnu celozávodní dovolené.
Cestopis i čeština na jedničku, poslední dobou v cestopisech dosti vzácné...
Přeji mnoho podobně pohodových km!

Janek_Bzenecký (0) napsal 02.02.2023 v 06:08

Moc hezký a čtivý cestopis s pěknými fotografiemi.

Virus883 (5) napsal 18.01.2023 v 14:06+1

Super cestopis. Dost praktických zajímavostí, moc dobře se to četlo. A jak jíž zde padlo - krásná změna oproti 90% procentům cestopisů, kde jde většinou jen o pivo. Moc díky za krásné čtení i fotky.

donovanstangiano (12) napsal 17.01.2023 v 21:06

Jenom moje poznámka k tem oranzovym radarum. V pomeru asi 5:1 jsou to jen atrapy, spise je lepsi jezdit podle mistnich. I treba ve zúžení na dalnicich je nesmyslne 60, ale to nikdo nejezdi. Neni to samozřejmě 100%, jen se neni treba tolik bát. Italie je v pohode, oproti Francii a Rakousku.

mmp (22) napsal 17.01.2023 v 11:20+1

...jen detail k vjezdu do Sieny - nás to s kámošem stálo v srpnu 2022 každého 60 éček, a to jsme byli ubytovaní ve starém městě...do centra Sieny smíš vjet jako turista jenom jednou branou a pak se držet plánku, který ti pošle hotel, kde je vyznačena trasa, kterou smíš jet, jak se odchýlíš nebo někde jinde zaparkuješ a chytnou tě, platíš...když to nezaplatíš do pěti dnů, je to 89 éček!
Jak nám bylo vysvětleno, na každé bráně do města jsou kamery a polizia municipale je slušná, ale nekompromisní...měl jsi kliku, že tě nechytili a rozhodně vjezd nadivoko do starého města nedoporučuji...

Ukrutor (10) napsal 16.01.2023 v 18:26

Krásné napsáno, ze zvědavosti jsem nakouknul na profil, protože jsem si říkal, že musíš bydlet někde poblíž a zjišťuji že jsme ze stejné vesnice , to by asi stálo za osobní pokec

JJNN (58) napsal 16.01.2023 v 11:56

Moc pěkně a precizně napsáno. Jeden z mála cestopisů, kde není pivo,pivo,pivo, ale káva, káva Díky.

Snowball (24) napsal 14.01.2023 v 22:46

Díky za precizní reportáž z cesty vlakem. Popravdě je to pro mě napůl zklamání. Nebo spíš "procitnutí". Naivně jsem to počítal tak, že to jede jen přes noc (odjezd večer, příjezd ráno, v noci bych stejně spal), takže to člověka jakoby nestojí žádný čas. Teď jak to popisuješ, že to je vlastně půlden odpoledne před cestou, a klidně to může mít půl dne zpoždění, takže pak i půlden dopoledne... to je dohromady vlastně 1 den času. Pořád je to míň času, než kdyby člověk jel po vlastní ose, pořád to vyjde levněji než benzín + mýto + nocleh v půli cestě, ale už to není takové kouzlo, jak jsem si až do teď představoval.

Jestli dobře hledám, tak na letošní sezonu už tam Livorno nemají. Ale zato tam vidím rovnou Řím (a taky Milano, což by mi pro začátek asi stačilo). Zkusmo jsem tam střelil nějaký květen a příplatek za lehátko je 20€, to bych asi investoval.

Dálniční známku je podle mě lepší elektronickou na https://shop.asfinag.at -- je to jednak levnější než na české benzince, dá se to koupit předem, takže tím člověk nemusí ztrácet čas v den odjezdu, a nemusí se nic lepit a odlepovat a čistit zbytky lepidla.

Bedyn76 (0) napsal 14.01.2023 v 21:35

Dle přání dokládám ještě odkaz na stránky rakouského dopravce :)

ttommirs (9) napsal 14.01.2023 v 21:24

Velmi příjemné čtení....díky

dafikk (45) napsal 14.01.2023 v 19:30

Moc pěkný výlet. Trochu jsem z něj načerpal inspiraci,protože v létě jedeme do Bari a chceme to vzít přes Florencii,Sienu,Perugii,Assisy,L'Aquilu.
Takže díky za inspiraci A také chválím pěknou češtinu

mich29 (8) napsal 14.01.2023 v 15:11

Díky za podrobný popis vlakové nakládky, kdyby byl připojen odkaz na stránky, bylo by to dokonalé . Pro další návštěvu Toskánska si dovolím doporučit také dědinku San Gimignano a městečko Lucca. Tak šťastné kilometry.

pehela (2) napsal 14.01.2023 v 08:30+2

Skvěle napsaný cestopis, plný zajímavých a užitečných informací. Díky.
A zvlášt pochvala za češtinu! Jak vidno, jde to i hezky česky bez vulgarit a dvojsmyslů.

Jo, a kdyby dorazila pokuta za rychlost, dej vědět

Jack.Werner (14) napsal 14.01.2023 v 08:18

Díky za super cestopis. Protože Itálii plánuju, určitě se poučím.