Na motorce z Plzně do Modeny a zpět

VRÁTIT SE ZPĚT KE ČLÁNKU

micsany (0) napsal 28.05.2014 v 00:48

mikni - souhlasím. Ségra sice žije v Itálii a její partner prý poprvé viděl měřit rychlost až na Slovensku, ale předpokládám, že mě by lapili za prvním bukem. Takže jsem se snažil jezdit veskrze podle předpisů.

micsany (0) napsal 28.05.2014 v 00:45

Kotek a další - dík za názor, rozhodně usedlejší styl dovolené nikomu neberu. Ale nás to, alespoň zatím, takto baví. Je to dobrodružnější. A můj "batůžek" se mnou jel i do Chorvatska ... na kole a to musel i šlapat ( //msvantne.webnode.cz/news/na-kolech-z-bratislavy-do-chorvatske-rijeky-a-zpet/ ). Je zvyklý a něco vydrží. A oba jsem zvyklí, že si občas někdo ťuká na čelo, takže v pohodě

Stan je také v pohodě, umožňuje mi lehnout tam, kde chci a kdy chci. Plánovat hotely, to dělám jen v nouzi nejvyšší. Ale tím nijak nepopírám, že časově jsme mohli zejména cestu tam rozplánovat i mnohem lépe.

DOMINATOR (1260) napsal 17.04.2014 v 07:20

Každy vylet je vylet a je to super ale za me takova trasa je nudna.Co se tyče stanu jak řika Raisto je to každeho věc co se mu libi nebo na co má třeba ja stan nesnášim

Raisto01 (90) napsal 16.04.2014 v 11:59-2+3

Kotek - Pro mě je zase to co píšeš ty něco, čeho je třeba se vyvarovat. Holt každý to máme jinak

Kov (23) napsal 16.04.2014 v 11:25-1+1

Kotek- to co popisuješ zní pěkně,ale pro většinu lidí by to znamenalo zbytek sezony sedět doma na zadku, takže jim nezbývá než tahat sebou stan a ušetřené peníze prolít hrdlem ... nádrže

mikni (103) napsal 16.04.2014 v 10:14+1

Ve svých letech se už považuji za motocyklového cestovatele a ta vaše Itálie mi potvrdila mé zkušenosti.Když jsem se snažil dodržovat povolenou rychlost,tak kdekdo troubil i si ukazoval na hlavu,ale bacha!Upozorňuju,že to co projde Italovi neprojde cizinci a jejich pokuty za rychlost jsou docela mastný a radary ,nebo carabiniery s ručním radarem na každém kroku,ale většinou u vesnic.
Jedu na Gardu letos v červnu,asi na dva dny a pak pokračujeme na jih Francie-Provence a zpátky přes Švýcary,moc se těšíme.Souhlasím s baťůžkem Kotka,děláme to skoro stejně,ale do Francie a Švýcar potáhnu opět stan,tam je to nad možnosti českého důchodce

pavel83 (1) napsal 16.04.2014 v 07:59

Hezký cestopis a zajímavé postřehy, letos plánujeme něco podobného 5-6 dnů, takže se rady hodí.

Kotek (28) napsal 16.04.2014 v 04:23-2+4

Pěkný zavzpomínání po ránu. Takový test, čeho se příště vyvarovat. My jezdíme podobné trasy cca 14 let a tak už víme jak na to, aby jízda byla příjemná a viděli jsme to nejlepší po trase. Je fakt, že teď už po cestě využíváme ubytování v soukromí a tak jedeme " na lehko ". Začátky s motorkou nabalenou a s 3 vaky, pokud jsme jeli na dýl, se stanem, spacáky, lemelovým stolem a skládací židličkami byly zajímavé, ale tím jak jsme si časem začali dělat pohodlí se cestování hodně vylepšilo. Zase bych se moc rozepsala, ale nedá mi to a ráda bych dala pár tipů těm, co jezdit začínají. Pro ty méně zkušené cestovatele považuji oblast Lago di Garda za ideální. Je tam vždy pěkné počasí, stín Alp opravdu funguje. Dá se tam sehnat poměrně levné a pěkné ubytování, pokud využijete nabídky slevových portálů. Stačí třeba jen třídenní pobyt. Hotýlek s polopenzí v okolí jezera a pak denní výjezdy do okolí. Nyní se dá sehnat i pobyt na vedlejším Lago di Ledro za slušnou cenu a v nádherném prostředí. Zvlášť pokud vezete " baťůžek " a chcete, aby s Vámi vydržela jezdit napořád je promyšlená jízda na pohodu podstatná. Najezdíte hodně, i ta nejoblibenější passa,. Ráno se v pohodě nasnídáte u bohatých švédských stolů, celý den jezdíte do širokého okolí a večer, když se vrátíte vás čeká zasloužená pohoda. Nejen super ubytování, vždy vlastní teplá sprcha, ale i bazén a o úžasných italských večeřích se salátovým bufetem ani nemluvě. Večer posedíte na terásce baru a můžete v klidu popíjet a připravovat trasu na další den. Zní to, jako bych byla agentkou nějaké cestovky, ale je fakt, že když si všechno promyslíte a téměř do detailu naplánujete stojí to za to. Už se těším, jak letos vyjedeme nejdříve do Beskyd na prodloužený víkend obohacený welnesem a v červenci na 2 týdny do Korutan s výjezdy do Slovinska, tam je to na poježdění taky úžasné. Jezdíme na Yamaze FJR 1300, pohodlné motorce a Transalpa využíváme na cesty do okolí, protože bydlíme v horách. Tak přátelé, už je za pět dvanáct na přípravu. Prostudujte Alpského průvodce, podívejte se kolem, zda tam není nějaký "batúžek ", který by tu krásu taky rád viděl a v pohodě vyražte. Je to to nejúžasnější, co můžete zažít, kam se hrabe dovolená u moře. Teplá jezera v okolí Gardy nebo v Korutanech jsou mnohem příjemnější a osvěží vás tak, že ráno s chutí vyjedete a projezdíte co se dá. Tak všem štastnou cestu !