Korsika 2019

VRÁTIT SE ZPĚT KE ČLÁNKU

MTS1200PP (1) napsal 28.09.2021 v 22:39

zdravím
včera jsem se z Korsiky vrátil a pročítám co kdo zde píše. Tvůj cestopis naprosto fantastický a také jsem poznal z fotek pár míst kde jsme projížděli.
Nechápu akorát jednu věc v pozitivním slova smyslu. Kde berete všichni tu odvahu vyrazit sám na takovou cestu.? Já bych se asi zbláznil a možná raději oběsil kdyby se mě něco takhle stalo s motorkou. Pro mě naprosto noční můra , která je silnější než chtíč se někam podívat. Máš můj velkej obdiv.

Pro ostatní Korsika je TOP a už nyní plánuji že za rok na podzim razím znovu. Sám ale nejedu takže třeba někoho seženu :) S tou partou 3 kluků co jsem jel letos už nikam nejedu páč se stala jedna neodpustitelná věc a to ,že mě nechali v Livornu ať dojedu sám , protože jsem čekal až se vyřeší dopravní nehoda.

A fotky nádherný...

Prosím tě a tu asistenci máš k povinnému ručení na cestu pokaždé zvlášt nebo máš havarijní pojištění? děkuji

sweetM (28) napsal 19.02.2020 v 10:15

Korsika je moc pěkná. Také jsem byl ubytovaný v Corte a hvězdicově jsem ji projížděl. Chce to ale pobyt tak těch deset dní, já tam byl 5 dní a to je málo. Škoda toho závěru.

Petrpospa (1) napsal 16.02.2020 v 20:17+1

Super cestopis. Obětoval jsem kus nedělního večera, ale stalo to zato. Na Korsice jsem byl, ale po přečtení bych jel hned znovu.

Frankie (731) napsal 16.02.2020 v 11:27

Pěkný počtení, taky se tam už pár let chystám a každý další cestopis mě jen utvrzuje v tom že to stojí za to

ficko (-1) napsal 15.02.2020 v 22:17

Vskutku bezvadně napsáno a zážítků víc neš dost i to k cestování patří. Pří prohlížení fotek jsem byl zase v těch místech kterýma jsem několikrát projížděl a po letech mě to tam zase táhne,Korsika se hned tak neomrzí.
Jak budeš mít projetý další kout světa tak to sem připíchni

Buellrider (79) napsal 15.02.2020 v 13:46

Chválím fotky Korsika umí býti fotografická, úplně mě to inspirovalo k návratu...

Hnilda (36) napsal 15.02.2020 v 10:20

Ahoj měli jsme s kámošovo motorkou taky problém a dokonce jsme ji museli nechat s Korsiky odtáhnout do Čech cena 25 tis jinak hezky napsaný

PEPEE01 (346) napsal 15.02.2020 v 08:41

Ahoj. Hezky výlet. My jsme letos, teda vlastně už loni, jeli pěkně přes celé Alpy do Nice, pak trajektem Bastii a zpátky přes Livorno. Trajekt jsme koupili v Nice na místě i se zpáteční jízdou do Livorna. Korsiku jsme spíš jen ochutnali, měli jsme na ni 4 dny, nebyl to primární cíl cesty. Ale i tak jsme si ji hezky užili. Určitě se tam někdy vrátíme na víc dní. Mám jeden dotaz. Jakou používáš navigaci a jak jsi s ní spokojenej?? Dík za odpověď

pagliaorba (64) napsal 14.02.2020 v 16:10

Krásný report.
Konečně někdo pochopil, že nemá cenu Korsiku objíždět a spát každý den jinde, ale zakotvit v horách a vyrážet na výlety. A je jedno, zda se ubytuje v baráku, nebo si postaví stan.
Kempy jsou v horách násobně levnější, není tam tolik lidí, je tam daleko snesitelnější teplota a hlavně je jich spousty u řek, takže se ze stanu dá vlézt rovnou do vody.
Korsika je prostě top ....

MaTTyS (0) napsal 14.02.2020 v 10:43

Super počtení, prožil jsem něco podobného na Korzice, ale na kole Poznal jsem z fotek spoustu míst, které jsme navštívili, rád bych se tam třeba jednou vrátil - to už pojedu ale na motorce.

31081 (669) napsal 14.02.2020 v 07:51

Super,vše

Rohal (61) napsal 14.02.2020 v 07:07

Tento cestopis je velmi dobře napsaný.
Při jeho čtení jsem se cítil jako bych všechny radosti a strasti prožil s tebou.
Fotky super.

Tempo_veloce (21) napsal 14.02.2020 v 00:20

Super čtení a sólo dovča.Jezdím rád sám za hranice protože se lépe pokecá s místními lidmi,
A u tvého cestopisu se člověk ještě pobavil.
Letos sem hod další

Krleš70 (7) napsal 13.02.2020 v 21:46

Zdravím. Díky všem za pozitivní komentáře, dobře se to čte.
Co se týká přestání té závady, tak jsem tady nechtěl popisovat ty hrůzy, které jsem zažíval, když mi hrozilo že tam nechám za opravu a pobyt půl ceny motorky. A to dva týdny dovolené v práci byl v ten okamžik nejmenší problém. S asistencí se dá řešit vše, člověk na to není sám, ale chce to peníze a nervy to teda byly.
Pak padl dotaz na způsob objednání trajekt lístků. Cestu tam jsem řešil skrze CK Ibis. Na ty jsem se také obracel, když jsem hledal způsoby, jak se dostat z Korsiky na pevninu s nepojízdnou motorkou z nějakého přístavu poblíž servisu - přeprava po Korsice vyšla móóóc draho. Velice ochotní lidi.
Ale lístky zpět jsem nakonec kupoval skrze www.directferries.cz.

truk (3) napsal 13.02.2020 v 21:36

Hezký fotky, Korsika nemá chybu. Já jsem se tam vydal taky sám loni v září tak trochu na divoko- měl jsem kliku, počasí mi přálo, spal jsem celých 12 dní pod širákem... Závadu jsem měl taky- praskly mi pérové podložky které vymnezují plovoucí kotouč a začaly se mi kousat brzdy- tak jsem v místních domácích potřebách koupil filcové podložky pod nohy židle, nůžkama v nich vystříhal díru- a vydrželo to . Když člověk nemá havarijko +, tak si musí pomoct sám. Ale zase si vozím náhradní palivové čerpadlo .
Kdyby to někoho zajímalo- trajekt jezdí taky z Janova a jezdí tam i zpět přes noc (tzn dva noclehy na lodi). Je jen o pár euro dražší než z Livorna. Takže já jsem vyjel z domova ve 3 ráno, v 17 hod jsem si kupoval v Janově lístek (protože, kdyby se dojezd nezadařil, nechtěl jsem řešit zabukovaný trajekt) a druhý den ráno jsem byl v Bastii...

KALUP (32) napsal 13.02.2020 v 20:57

jseš dobrej,taková štreka a sám. Já mám z toho hrůzu aby mě to někde nekykslo.

Brukev (850) napsal 13.02.2020 v 20:22

Korsika je vážně krásná . Ubytování v horách zní velmi zajímavě... zda se mi ze jsi tu závadu ustál docela pozitivně . Prosím přes co jsi objednával trajekt ?
Děkuji za inspiraci a parádní fotky

Hugo70 (5) napsal 13.02.2020 v 15:46

Krásný fotky...

prcek80 (133) napsal 13.02.2020 v 15:02

Velmi příjemné čtení i pokoukání, nevím, jestli bys po Korsice neměl vyžadovat nějaký plat za "zvací reklamu" Díky.

Musigo (35) napsal 13.02.2020 v 10:42

palec hore , oživil si mi vzpomínky....krásný.

Agony (18) napsal 13.02.2020 v 10:21

Pekny cteni.
A fotky fakt pekny. Na mistni pomery jsou fotky fantasticky

Fandy2 (23) napsal 13.02.2020 v 09:58

Korsika je nádherná,zavzpomínal jsem...zase se tam vrátím

dafikk (45) napsal 13.02.2020 v 09:49

Moc....moc...moc pěkné!! A nádherný fotky. Já jsem na focení vemeno a podle toho ty moje fotky vypadají.
Korsica....taková laskomina. Také bych tam chtěl na trip. Tak snad jednou...

JiriK84 (4) napsal 13.02.2020 v 08:22

Tak to se čte úplně samo Jo to balení věcí doma v klidu a pak balení na cestách po ránu to je pořádný rozdíl a někdy by člověk nejradši všechno vyhodil a kupoval po cestě jen dle potřeb Škoda závady která dokáže dost znepříjemnit dovolenou, ale na druhou stranu to ještě dobře dopadlo.

Nien (0) napsal 13.02.2020 v 08:03

Palec nahoru za celý cestopis.

Chromak_STS (2) napsal 13.02.2020 v 07:29

Fotky i text moc pěkný.
Dobrá pozvánka na Korsiku

dekel (30) napsal 13.02.2020 v 06:47

Krásne fotky, dobré čítanie, a určite množstvo krásnych zážitkov.

rija (11) napsal 06.02.2020 v 19:09

Čauky Staňo, dnes jsem se prozatím proklikal jen fotkami a jsou pěkné,čteníčko si vychutnám později..Krásná motodovča...

Ogar_VS (1) napsal 05.02.2020 v 17:56

Stando super. I když jsem měl tu možnost celý příběh slyšet naživo, tak se to četlo samo . Palec nahoru za kvalitu a velikost fotek - konečně někdo, kdo tam dá fotky, které se vejdou bez úprav na monitor.