Keď potrebuješ rýchlo dobiť baterky / Taliansko

Tieto dni nikdy nemám rád, ale vždy ma hreje aspoň pocit na srdci a duši, že budem opäť so svojimi babami, hlavne s tou našou malou prinecničkou.
Po raňajkách balíme caky paky, platíme za ubytko a v slušných teplotách opúšťame hotel. Cesty sú pomerné prázdne, a tak si ideme svižným tempom  a stále sa kocháme okolitou prírodou. V jednom okamihu stretávame pelotón. Miestna SBS nás nechce pustiť a tak sa skupina motoriek vlečie slimačím tempom. Kamoš v interkome zase brble, že asi niekde zastavíme a počkáme. Našťastie sa pelotón odkloní po pár km iným smerom a my sme môžeme opäť svišťať. Po prechode AT hraníc sa opäť mení štýl jazdy, uberáme plyn, zmierňujeme tempo, rešpektujme dopravné značenie, plné čiary a tak...

Ideme cez hory a prázdne Rakúske dedinky a tak je cesta úplne na pohodu. Prechádzame horskými asfaltom, nekončiacimi zákrutami a tak nasávame okolitú atmosféru. Benzín sa nám pomaly míňa, ale obaja máme spoločnú vadu, snažíme sa odčerpať čo najviac, nech môžeme nádrž riadne natlačiť čerstvým benzínom. Tiež tankujeme len na "značkových" pumpách. A aj keď začína byť dojazd tragicky, hovoríme si, že natankujeme na ďalšej. No riť paľovú, v tých kopcoch žiadna pumpa nie je. Kamoš hlásí dojazd pár km, u mňa detto. A tak sa v tom nádhernom kopci so širokým a čistým asfaltom šmolicháme na 3 a modlime sa. Keď už ideme na výpary a s božou pomocou, tu sa zrazu objaví pumpa, do nádrže som dal 17 litrov, takže mi ostalo 7dcl. No žiadna sláva :) Občerstvíme seba, i moto, zadkom dáme pauzu a ešte s jednou prestávkou prichádzame domov. Domov prídem okolo 20:00. Celkovo sme spravili okolo 2 000 km. Batérie dobyté na maximum a spokojní sa vraciame k svojím tolerantným polovičkám.

To naše hobby dokáže byť neskutočne uvoľňujúce. Myseľ si len tak plynie, vnímaš okolo seba vône a atmosféru, čo bežný plechovkár nepocíti. Nevieš s tým prestať a každú chvíľu premýšľaš, kam to bude na budúce. Plány na rok 2023 už mám, motorku som vymenil za Guzzinu V85TT, už len prečkať zimné obdobie. Kolesami dolu priatelia a veľa fascinujúcich zážitkov s tými našimi cestovateľskými parťákmi.