VRÁTIT SE ZPĚT KE ČLÁNKU

JWK (2) napsal 14.12.2016 v 10:47+1

Super, příjemné osvěžení v sekci ITALIE zamořené výletopisy z Alp. Tohle je super cestopis a inspirace.

Čárli. (2) napsal 11.09.2016 v 15:47+1

překrásné, také tam rádi jezdíme

Buellrider (79) napsal 31.05.2016 v 14:13

Díky za zprávu, fotky jsou většinou z Canonu EOS 5D Mk II, tedy dnes již historická technika, leč stále stačí. L skla od 17 do 200mm. Palcový kompakt je fajn, sám teď dost používám Sony RX100 Mk III, ale pokaždé, když se místo na displej nebo malý hledáček kompaktu kouknu přes hledáček FF zrcadlovky, je to až překvapivě příjemnější práce, ten rozměr obrazu... I ten výstup je, přísně vzato, dost rozdílný. Při velkém přiblížení nebo velkém tisku je pořád znát, že ty pixely z kompaktu jsou pocitově takové nějaké chlupatější, rozpatlanější, než z Canonu...

zizour (12) napsal 14.05.2016 v 07:30

Dobře napsané, tak nějak jinak (nemotorkářsky) než ostatní cestopisy. Fotky super. Jen by mě zajímalo, jak dokážeš časově spojit focení s výletem. Osobně s tím mám problém, protože na pěknou kompozici je potřeba trochu času, pak ještě nastavit foťák, o filtrech, stativu nebo tak něco se ani nebavím. Ostatní členové výpravy by furt jen tahali za plyn. Ještě mě zajímá čím fotíš, podle tonality a hloubek ostrosti tipuji na zrcadlovku. Na motorce je to ale dost velké zavazadlo, ne? Navíc o strach aby to někdo neukrad. Momentálně totiž vyhlížím nějaký schopný kompakt s větší čipem nejlépe 1" Moje minula Z1 (2001) se 3Mpixely se už nenávratně odporoučela. Kvalitou však předčila všechny malé 10 i 15 Megapixely, jen bude škoda těch filtrů a předsádek. Takže hledám dobré sklo a velký čip. Bohužel s rozpočtem do 10 k je to těžké.
Tak hurá na mašiny.

Honza19 (0) napsal 26.05.2015 v 19:11

Super cestopis a hlavně profesionální fotky

Sedro (5) napsal 02.04.2015 v 08:16

Fotky

prebla (87) napsal 15.10.2014 v 12:53

Krása,krása,krása-netřeba jiných slov!!!

Kybergreg (88) napsal 10.09.2014 v 15:51

Paráda! Krásné poetické vyprávění. Byl jsem v Toskánsku minulý rok, pravda s rodinou v plechovce, ale i tak jsem si Toskánsko neskutečně užil. Doporučuju k vidění města San Gimiano (to je poněkud turistické, ale pořád se to dá a stojí to za to), Volterra nebo malinkaté Montecatini Val di Cecina. A samozřejmě celý kraj okolo. Komu to vyjde, stavte se v přírodním divadle Teatro del Silenzio. Byli jsme tam jen na pár dní u známých koncem července, takže ranní mlhy jsem neviděl, ale i bez nich jsou ty kopečky - typově tak odlišné od všech kopců v Česku - úžasné. Určitě se tam zas někdy vrátíme. Hodil bych sem pár svých fotek ale vzhledem k fotkám v článku by to bylo zbytečné a taky trochu ostuda

Podas (6) napsal 27.07.2014 v 20:59

Ty Bejku, to je paráda.

HannaH_HannaH (4) napsal 17.07.2014 v 00:06

Jo jo, Erik umi chytit za fotak a za tuzku

GSXJarda (274) napsal 10.07.2014 v 20:51

Tady je asi zbytečný něco dodávat ... jednoduše skvělý cestopis i obrázky. Děkuji!!!

Buellrider (79) napsal 09.07.2014 v 19:31

...ano, ano... Gavia, Mendola a další průsmyky jsou též malebné a budou předmětem dalšího alpského cestopisu...

mastersuicide (2) napsal 09.07.2014 v 16:31

Ahoj,

suprově napsané a fotky jsou fakt parádní! Toskánsko je nádherné a každý rok se tam několikrát na mašině vracím. Přiznám se, že poprvé, asi před 6ti lety, jsem četl také cestopis na motorkářích o vesničce jménem Dicomano v nejsevernějším cípku oblasti Chianti a klikatících se silničkách a nádherných malebných scenériích a na tento popud jsme vyrazili do Toskánska. Ve skutečnosti je to ještě krásnější a k tomu ta atmosféra místních lidí dává místům úplně jiný nádech. Přidávám fotky kde si můžete vybrat kterou značku chcete a jak vypadá Rufina, když už vám nemůžu nabídnout jejich riservu :P

Jen si dovolím nesouhlasit se severem Itálie. Ano passo Stelvio stačí vidět jednou, ale na jaře je nádherně celé zelené a výhledy z passo Gavia, nebo passo Mendola, projet se po vinné stezce z Tramínu do Rovere della luna je úchvatné a nemůžu se na to vynadívat a pořád se tam rád vracím.

jiricek. (1) napsal 01.07.2014 v 22:26

neskutečně krasne foto,, poslat někam na výstavu,, krasna krajina, přesně jak z reklam,, la pikolo tipiko,,, louky,olivy,vinice,domečy s okenicema,,,,,přečtu a jedu,,, zdravim,,

Rubi (45) napsal 23.06.2014 v 09:21

Nádherné fotky,krásné čtení.

Mr.Petr (6) napsal 22.06.2014 v 20:57

Skvěle napsáno, krásné fotky. Těším se na Tvůj další cestopis

Buellrider (79) napsal 22.06.2014 v 20:13

...připomínám, že moje fotoškola má stále otevřeno a přijímá nové talenty

ziki.xt (23) napsal 22.06.2014 v 11:38

Luxusní fotky, obdivuji tvůj smysl pro kompozici, je to pohlazení po duši v této uspěchané a chaotické době.

MopedistaSV (15) napsal 22.06.2014 v 08:02+1

To bolo ako sen

MadMax59 (12) napsal 22.06.2014 v 00:01+2

Přečetl jsem článek snad jedním dechem a styl psaní a fotky mě tak naladily ,že bych snad do Toskánska vyrazil už dnes a ne až za deset dní ,jak mám v plánu .Díky za inspiraci kam se podívat ,i když toulání se a objevování neznámých zákoutí Toskánska má svý kouzlo ...
Jen šťastné návraty z cest ...

traktorista (2) napsal 21.06.2014 v 19:24

konecne cestopis ktory ma premyslene fotky nie len nacvakane aby nieco bolo :) poviem pravdu necital som to ale tie fotky mi toho povedali asi viac ako text

Buellrider (79) napsal 21.06.2014 v 12:26

Děkuji všem za ohlasy I za fanouškovství mých oblíbených Famsa brašen

Gulf (25) napsal 21.06.2014 v 08:22

Moc hezké.Čeština je krásná řeč. Jsem rád, že jsem si vybral Famsu

coudy32 (0) napsal 21.06.2014 v 07:45

Především luxusní street fotečky!!

Mirlos (54) napsal 20.06.2014 v 14:34

Hezký psaní a výtečné fotky a destinace ještě lepší

Kov (23) napsal 20.06.2014 v 13:41

Teda chlape, ty umíš fakt dobře psát! Fotky opět parádní. Vidím, že ti Varan zůstal, že jsi ho nepoužil jen na tu cestu na sever.
Toskánsko mě nezaujalo jako jiné místa v tvých cestopisech. Asi je to tím, že mám za humny Beskydy, Javorníky a Bílé karpaty, kde si užívám podobných kopečků a vyhlídek docela běžně, byť jsou bez vinic.

Buellrider (79) napsal 20.06.2014 v 00:29

...některé fotky jsem použil ve zdejší fotoškole, v reportáži být nemohly, leda by je někdo vykradl...

Berka79 (18) napsal 19.06.2014 v 22:12

Jeden z nejlepších cestopisů jaké jsem kdy četl! Perfektní styl podání, gratuluji

šelba. (27) napsal 19.06.2014 v 22:00

Některý fotky jsme tu už viděli v jiný reportáži. Ale to nevadí. Člověk si rád vezme dobrou knížku zase do ruky.
Díky za kvalitu.

jawasy (56) napsal 19.06.2014 v 15:59

Krásně napsané a ještě krásnější fotky k tomu-není co dodat Díky!

Předchozí
1 2