Alpy, zase Alpy, už ani Pinďa to nežere

Je neděle ráno a nás čeká již jen nutný přesun nejkratší cestou domů. Silnice po dešti ještě neoschla, ale co je hlavní? Neprší. Pro jistotu si na sebe stejně rovnou bereme nepromoky. Po pár kilometrech projíždíme kolem jezera Chiemsee. Jede se tady nějaký cyklistický závod a tak se semnou navigace hádá, když míjím čtyři po sobě jdoucí uzavřené odbočky. Nakonec přece jen odbočujeme a pokračujeme na Burghausen, Landau an der Isar a  Deggendorf. Čeká nás ještě poslední tankování v Německu, kdy po zaplacení ubytka mě zbylo 11,50 euro. Letmo to přepočítávám a docházím ke zjištění, že to bude na doraz. Odpoledne pak projíždíme přes Železnou Rudu a rozsvěcuje se mi rezerva. Domů to máme už jen 35 km, propočet tedy vyšel. Poslední zastávka je u Chaty Rovina nad Hartmanicemi, známé také jako Hotel Seno. Tady náš letošní výlet končí a rozpouštíme zde naší bandu.

Když to shrnu, Italské Alpy jsou nádherné, zvláště pak Dolomiti. Motorka se nikomu z nás neposrala a nikdo se nevymáznul. Všichni jsme se ve zdraví vrátili a to je hlavní. Takže to lze považovat za úspěšný výlet. O Alpách toho na Motorkářích bylo napsáno již spoustu a navštěvovaná místa se v různých článcích s jistou periodou neustále opakují. Na člověka pak mnohdy tyto články působí jako více či méně zdařilé slohové práce. Cílem té mé slohové práce bylo poukázat na to, že i když jste možná časově vytížení, lze se sem podívat třeba jen na prodloužený víkend, navštívit přitom mnohá zajímavá místa, či úseky a vyčistit si tady hlavu. A to vše, aniž by Vás to zrujnovalo, tedy pokud se zrovna neubytujete v kempu Schwarzsee v Kitzbühelu, nebo v hotelu Hubertus. Snad Vás článek pobavil a poslouží třeba jako inspirace při plánování na příští rok. Mě nedávno zaujala brožurka Alpské šotoliny a myslím, že s ohledem na naše stroje bude přínosnou literaturou pro plánování našich dalších výletů do Alp.