moto-care

Gruzie 2014

VRÁTIT SE ZPĚT KE ČLÁNKU

Tekra
Tekra (3) napsal 6.1.2019

Pekny cestopis. Dik. Je pro me velkou inspiraci. Gruzie a Armenie me moc laka. At se vam obema dobre jezdi i nadale a hlavne kolama dolu.

bobDRbig
bobDRbig napsal 31.12.2018

Moc pěkné čtení,díky za inspiraci a důležité info.

DzurMD
DzurMD napsal 10.5.2017

Super zážitek ,výborně napsané četl jsem to na jeden nádech. Kdyby jsi měl někdy čas a chuť zajít na pivko a pokecat o cestě byl bych moc rád. Tak přeju hodně km další zážitky a hlavně bez nehody .

jawa354
jawa354 (4) napsal 16.11.2016

Karel61
Karel61 napsal 18.8.2016

Gruzie je úchvatná. Byli jsme tam 2014 i 2015 a letos jedeme potřetí. Namlsali jsme tak, že se mi jinam nechce. Akorát že jedeme s karavanem a DRZ-400 vezeme naloženou. Do hor pak vyrážíme na dvou kolech.

Co se týče Svanetie, tak snad nejkrásnější pohledy jsou od průsmyku Latpari (jede se z Mestie přes průsmyk Ugviri směrem na Ušguli, ale v Davberi se odbočuje brankou vpravo nahoru serpentinami kolem 40% do průsmyku, kterým se dá cesta zkrátit do Lentechi).

Druhé, snad ještě úchvatnější panoráma je z Ugviri vlevo po hřebeni na úbočí Tetnuldu do 3050 m n.m. k lyžařským vlekům. Je to tam jak z letadla - na dlani Hlavní kavkazský hřeben na severu, celé údolí Inguru, celý Svanetský hřeben, za ním Lečchumský hřbet a nad hlavou jehlan Tetnuldu. Tato cesta je v poho i na silniční motce. Tato cesta má stoupat až na 3300 m, ale 2015 byla sjízdná jen do 3050 m.

pavelpokec
pavelpokec (1) napsal 20.5.2016

Jo pane to byla parádička až na tu baterčičku

Persi
Persi (2) napsal 13.5.2016

jedným dychom.

Kostelník
Kostelník (46) napsal 12.5.2016

Jedna velká krása!

Danke
Danke (9) napsal 7.5.2016

Ja se ted z Gruzie vratil. Lidi me celkem zklamali, pravda, ze se daji najit lidi, kteri jsou pohostinni a mily, ale pak tam je spousta vychcanku co si na tobe chce namastit kapsu.
Jinak do Ushguli jsme meli taky namireno le prave cestou z Kutaisi a nedalo se to, uvizli jsme asi 16 km od Ushguli ve snehu a byli jsme radi ze jsme vykopali auto a bezpecne se vratili do Kutaisi. Padaji tam ted laviny, takze super zazitek

milda_brno
milda_brno (1) napsal 4.5.2016

to mardock : Ja na motorce taky ne

mardock (58) napsal 29.4.2016

milda_brno- v Alpách jsem ještě nebyl, tak nemůžu porovnat

milda_brno
milda_brno (1) napsal 29.4.2016

Jojo, uplne vzpominam na ty mista. Akorat skoda, ze vam nevyslo pocasi na Scharu nebo na Kazbeg. Je to parada. Letos jedem znovu pres Rusko Gruzii a do Armenie. Uz se tesim. P.S. je to mnohem lepsi nez jet do Alp

mardock (58) napsal 24.4.2016

Díky všem

vlado.m
vlado.m (4) napsal 24.4.2016+2

Super, smekám. Na to bych si netroufl. A se spolujezdkyní už vůbec. A navíc s blondýnou v Turecku. Obdivuji a závidím.

Lombardo
Lombardo napsal 24.4.2016

krásný a čtivě napsaný cestopis, zajímavá místa. Děkuji za zážitek

Well-Being
Well-Being (5) napsal 22.4.2016

Hezké počtení. Děkuji. Přeji mnoho suchých kilometrů.

rendazase
rendazase (1) napsal 22.4.2016

Pěkný čtení.

ElFidel
ElFidel (4) napsal 21.4.2016

Moc hezky napsaný!

Tomidlo
Tomidlo (4) napsal 21.4.2016

Moc pekne napsane,diky za hezky zazitek pri cteni!

leo.ducati
leo.ducati (3) napsal 21.4.2016

Pěkné, hned bych vyrazil

mkcz
mkcz (15) napsal 21.4.2016

Pěkné Mam 1150 R a to s tím magnetem se mi stalo loni na jaře taky. Pokud není magnet úplně na s... tak to jde přilepit chemickou kotvou zpět.

iman
iman (24) napsal 20.4.2016

Uplne super ... . Aj cesta aj styl aj pohoda pri citani. Vela dalsich peknych spolocnych ciest a zazitkov zelam.

milošek59
milošek59 (1) napsal 20.4.2016

Dobře napsané

Miner
Miner (1) napsal 19.4.2016

Hezký čtení jsi frajer já bych to nedal

mardock (58) napsal 19.4.2016

JirkaCBR : Brezovar to najel na verzi DAKAR a ty jsou tvrdý jak prase. Ty jsou fakt dobrý tak na dovolenou typu balkán apod. Tak jak má Brezovar sjetou pneu do minima, to já vyhazuju s min. 3mm větším vzorkem. Navíc on tu motorku má pořád takhle nabalenou a jezdí dálkový trasy, takže za to asi tak netahá, jak když se člověk většinu roku jezdí projet a občas tomu naloží. Ale i tak je to dost-o tom žádná

miky123
miky123 napsal 19.4.2016

Hezke pocteni, taky se chystame ted v cervnu, uz se tesime

JirkaCBR-fi
JirkaCBR-fi napsal 19.4.2016

Moc pěkně napsané, letos se tam s přítelkyní také chystám tak na tebe budu mít třeba do budoucna pár otázek Jinak co se týče Mitasek taky mám podobný nájezd 15000+ nechápu jak na nich Brezovar nalital přes 40 tisíc i kdyby jezdil celou dobu na jedničku

dejw
dejw (-1) napsal 19.4.2016+1

Hezký výlet ! koukám že vozíš GPS 60CSx, jsi ochotný poslat projeté trasy ? Díky.

mardock (58) napsal 19.4.2016

Díky všem pochvaly. Není to sranda něco sesmolit, jak jsem se přesvědčil.

to Raisto: Mitasky většinou vyhazuju tak po 15 tis km, ale to je nijak nešetřím a ani nehlídám tlak v pneu, takže těch 20+ dají s přehledem. Je to vykoupený tuhostí pneu, která na mokru nic moc, ale s tím se už tak nějak počítá. Zatím jsem jinou pneu neměl, tak nemám možnost srovnání.

to Quikec: možná máš recht-fakt si nejsem jistej. Podle Wikipedie je Arménie +4 hodiny oproti Londýnu, takže od nás to jsou 3 hodiny. Ale jestli je v tom započítanej letní / zimní čas jsem už neřešil.

Sema
Sema (7) napsal 19.4.2016

Super

Quikec
Quikec (9) napsal 18.4.2016

hezky, stručně a k věci. V Armenii jsem sice nebyl, ale nedalo mi to a googlil jsem, jelikoz se mi ten posun nezdal. V Armenii je behem naseho letniho casu posun jen dve hodiny

ať se daří i další výlety

petrsonn
petrsonn (3) napsal 18.4.2016

Výborné čtení, krásné fotky, paráda.

Harlík
Harlík (3) napsal 18.4.2016+1

Moc zajímavý čtení, jseš borec a ta Tvoje slečna asi miluje adrenalin. Já bych to nedal. Dávejte na sebe pozor, opatrujte se

viňák
viňák napsal 18.4.2016

Raisto01
Raisto01 (81) napsal 18.4.2016

Parádní místo, taky chystám někdy návrat, ale těch destinací je tolik Vidím Mitasky, napiš kolik si na nich najel, pořád tady bojuju s nedůvěřivcema, že se na nich dá cestovním stylem udělat 20 000+

jaro27

Luxusní destinace.
Luxusní slečna.

petrchoulik
petrchoulik (1) napsal 18.4.2016

moc pěkný cestopis- velké plus za popsané fotky. Muselo to být nádherné. Přeju Vám pevné zdraví a kupu dalších krásných výletů.

rocker78
rocker78 (11) napsal 18.4.2016

klobouk dolu, respekt patří jezdci i baťohu, Museli jste mít prdelky jak z oceli ;)

krásné místo , krásný cestopis. jenom víc takových

šťastné návraty přeju !

ladinhlad
ladinhlad (18) napsal 18.4.2016

Zajímavé čtení, určitě dobře napsaný cestopis.

31081
31081 (175) napsal 18.4.2016

Moc pěkný výlet,tam se určitě nikdy nepodívám

Rubi
Rubi (44) napsal 18.4.2016

Krásné fotky a zajímavé čtení.

sekáčmagor
sekáčmagor (37) napsal 18.4.2016

Pěkný výlet.Na Tvých cestopisech se mi líbí že nemáš sklony k přehánění.Jinak to pro mne bylo ispirativní páč uvažuji že bych tam vyrazil v září.

motorex_kveten
Objednat reklamu