Route des Grandes Alpes 2020

VRÁTIT SE ZPĚT KE ČLÁNKU

pagliaorba (64) napsal 30.05.2023 v 12:02

S tím drahým Tignes je to těžký omyl. Léto v Tignes je levnější, než Šumava, o Krkonoších ani nemluvě.

Apartmán na týden pro 4 osoby je v luxusu do 500eur, standard kolem 300. K tomu dostane člověk milion kartiček na cokoli, od jízdy na koních, lukostřelby, bazénu, trampolínách, lodičkách ......až po všechny lanovky po dobu pobytu zdarma, včetně sousedního Val dIsere. Jediné co se platí, je metro na ledovec.

Pro rodinu s dětma je to super. Za týden člověk ani všechny ty atrakce neprojde.

A na Col dIseran se lyžuje i v létě, většinou od poloviny června do druhého týdne v červenci. Je tam super lyžovačka. To samé v Tignes. Tam začíná sezona letního lyžování poslední týden v červnu a končí podle stavu ledovce. Většinou na konci července, ale zažil jsem tam lyžování i první týden v srpnu (2014).

Santana (0) napsal 03.05.2022 v 14:49

RDGA jsme s kamarádem jeli už 3x. Poprvé 2010, za tři roky v obráceném směru a protože ta cesta úžasná, tak jsme si to ve 2018 zopákli. Jezdíme každý rok v červnu (jsme penzisti, tak nemusíme čekat na prázdniny) a s turistickým provozem celkem není problém. Akorát ta Nice - kamarádovi kapsáři vybrali ledvinku, peníze, karty, občanku, řidičák. Takže problém mít aspoň nějaký doklad. Museli jsme do Monaka, je tam konzulát a tyhle problémy řeší jako rutinu.

hamingway (2) napsal 13.03.2021 v 05:44

Moc pěkné čtení
X krát jsem měl na Col de l´Iseran namířeno, no zatím jsem tam nedojel (tolik úžasných míst a tak málo času). Dík za fajn čtení.

machalak (2) napsal 26.02.2021 v 15:04

dobrej trip.
Podobnej ale delší jsme si dali v roce 2012. To byl Iseran ještě ofiko zavřenej,ale my to na hulváta dali

Finč (89) napsal 04.02.2021 v 06:58

Taky máme projeto Francouzské Alpy jsou jedny z nejhezčích!
Pěkný počtení takhle po ránu Plus hezký fotky

Komorerth (60) napsal 24.01.2021 v 21:19

krasne fotky. Na RDGA sa na moto raz chystam. Zda sa mi to vsak momentalne na 2 tyzdne daleko a dialnice sa mi platit nechcu. Co mi pripomina, ze tch 16 000kc ma dost prekvapilo. Pocital by som, ze to bude 20+

OldCrow (8) napsal 24.01.2021 v 07:49

Moc hezky jsi strávil ten čas. Paráda.

Tempo_veloce (21) napsal 23.01.2021 v 21:36

hezký čtení i výlet!
už za 4 měsíce jedem stejně akorát přes Gardu a po tvé zkušenosti vynecháme Nice

prebla (86) napsal 19.01.2021 v 15:38

Jo moc hezké počteníčko i fotky ok.

spike-cz (137) napsal 19.01.2021 v 14:37

Dobrý tip na cestu. Jen se to nevejde do jednoho týdne...

Frankie (731) napsal 19.01.2021 v 09:25

Taky jsem si kdysi RDGA projel. A bylo to parádní. Tuším rok 2010 to byl

TonySK (83) napsal 19.01.2021 v 05:36

RDGA, spomienky na slobodu... Uz sa tesim, ze pridem domov z prace, polomrtvi ulozime malu spat do postielky, otvorim pivo a v klude precitam, pospominam

rudirt (45) napsal 18.01.2021 v 20:39-1+1

Bezva počtení a fotky, když za oknem je -18st.
RDGA je můj nepopsaný (neprojetý) sen.
Ale dovedu se těšit s druhým a podobným stylem
jezdícím kolegou - nadšencem...
A s tou Francií a její podobou to asi už příště
stejný nebude...
Díky za cestopis a přeji mnoho podobných - bezproblémových km!!!

Brukev (850) napsal 18.01.2021 v 16:47+1

Pěkně napsané, super fotky. Taky jsme tam jeli 2019 ale bylo takové vedro, že jsme to v Brianconu otočili a jeli se válet ke Comu ( pravda je že tam jsme jeli přes Stelvio takže trochu delší trasa )...

Nicméně mám úplně stejné problémy s plexi a tuším že naše frustrace je na podobné úrovni. Na Multistradě 2 různá plexi, s deflektorem i bez něj --- RGA jsem nakonec jel s plexi dole a i na KTM mám ted jiné a pořád to není ono... prostě je to někdy kombinace helmy, velikosti pilota a druhu motky, která nefunguje.

Ano, GS je v tom lepší, ale taky to chce zkusit a nastavit... tak to jen tak pro útěchu, že v tom nejsi sám ....

Nicméně super výlet a rád jsem zavzpomínal ... jako vždy obdivuji, když to někdo dá sám

Slavohs (9) napsal 18.01.2021 v 16:29

Fajn cestopis a moc hezké fotky

Pupi04 (41) napsal 18.01.2021 v 15:05

Pěkný výlet a hezké čtení

Guga (72) napsal 18.01.2021 v 13:43

Nádhera

StB (26) napsal 18.01.2021 v 10:41

No paráda. Taky jsem to jel 2019 a určitě se tam vrátím. Savojské Alpy jsou nádherný a provoz i v "normální" sezónu je minimální. Dávám přednost bydlení pod střechou a menšímu dennímu nájezdu, ale každej máme jiný ideal.
Jó a hnedle nad tou vojenskou pevností je parkoviště a vstup i parkovné zdarma a cca 500.m vedle krásný vodopád hádám 30-40.m vysoký

pbul (66) napsal 18.01.2021 v 08:54

heh, byli jsme tam ve stejným termínu! zabočit do tignes doporučuji každému, aspoň vidět ten vodopád. co znamená tignes 1800 a 2000??

31081 (669) napsal 18.01.2021 v 08:00-1+1

Pěkné Rád se vrátím do míst,které jsem si zamiloval.Byl jsem tam v roce 2019 a loni.Tato část francie mě okouzlila.Přesně jak píše TONDA0"A děkuji,že jsem tam byl,že jsem měl tu možnost se tam podívat a vidět ještě francouzskou Francii.Vždy si říkám,jedu dokud můžu a dokud to jde,třeba to už příště nepůjde

tonda0 (31) napsal 18.01.2021 v 07:52+1

Pěkně napsáno, díky. RDGA jsem jel měsíc po tobě. Minimální provoz, žádný autobusy s turistama, Kromě italských cyklistů žádní cizinci, všude jen místní turisti a to minimálně. Nádherná příroda a super silnice. Kombinoval jsem kempy a AirBnB a pohoda. Za celý týden jsem nepotkal českou spz. Francouzský Alpy jsou krásný.