Poznámky z Korsiky

VRÁTIT SE ZPĚT KE ČLÁNKU

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.
Lenka2
Lenka2 napsal 28.8.2017

Moc hezky napsáno ! Byla jsem tam už hodně dávno a děkuji za zavzpomínání autorovi Korsika měla a jak čtu stále má své osobité kouzlo ...
L.

EvaN
EvaN napsal 25.7.2017

Díky Radku za parádní čtení a kochání se fotografiemi! Vyjadřuji subjektivní názor a dovolte mi říct, že kdykoli narazím na článek od Vás, mám nepřekonatelnou potřebu sednout na motorku a vyrazit...! Bravo, Vašimi fotografiemi a povídáním dle mého naprosto vystihujete podstatu motocestování!

EN

pagliaorba
pagliaorba (34) napsal 17.4.2017

Pěkný manuál ...

Jen bych doplnil, že na fotce se zasněženými štíty, je kotel Trimbolacciu, který rozhodně stojí za námahu. Vrcholová osada, kam až se dá dojet, se jmenuje Haut Asco a fotka evidentně vznikla o pár zatáček níže.
Přímo na místě je možnost hned z několika druhů ubytování, od vlastního stanu, přes společnou noclehárnu, samostatný pokoj až po chatku s veškerým příslušenstvím. O pár zatáček níže, je kemp Monte Cinto.
Opravdu se vyplatí se tam ubytovat a udělat si výlet. Možností je několik. Od zdolání samotné hory Monte Cinto, což ovšem vyžaduje z Haut Asco dost fyzické vytrvalosti, znalosti hor, patřičného vybavení a hlavně času. Zabere to celý den !!! Ale výlet pouze do kotle Trimbolacciu, není tak náročný a námaha je odměněna fantastickou scenérií, která nemá moc obdoby.
Jako další nádhernou túru bych doporučil hřebenovku nad Haut Ascem, která je naprosto neopakovatelná. Hned za hotelem je nutné vyškrábat se na hřeben pod Punta Minutou a poté se po hřebeni po straré variantě GR20, vydat doleva pod Pic von Cube. Odtud od prvního jezírka opět doleva zpět údolím k hotelu. Zabere to půl dne, ale je to fakt nádhera. Krásnější nezajištěnou vzdušnou hřebenovku, by člověk v Evropě asi dost těžko hledal.

maman
maman (3) napsal 14.4.2017

Radku, ty si z nás badatelů snad delas pr.el. Tvoje články, knihy, a fotky fakt nemají chybu.

dzonnek
dzonnek napsal 13.4.2017

Super ted v kvetnu tam vystrelim taky fotky paradni

raid
raid (22) napsal 12.4.2017-4

Omlouvám se, nemám Tvé epicko-poeticko-buzerantské cestopisy rád, tak jsem jen tak prolétl. Každý jsem nějaký..
Jen pro ty, kteří to čtou a berou to jako bibli...Souostroví Sanguinaires z motorky samozřejmě vyfotit lze, zvlášť pokud člověk sedlá Varadero nebo něco podobného. Stačí se nezastavit na tom parkovišti jak poslední turistický láma.
Motorka stojí vedle mě, vyjeli jsme tam ve dvou a s plnou polní, takže to není nic ultimativního.

valasek
valasek (74) napsal 12.4.2017

Pěkné a inspirující povídání o krásách krásné Korsiky a super fotky

Meli
Meli (85) napsal 12.4.2017+1

Jako čtenář Tvé knihy o lehkovážném cestování shledávám, že si svým jednáním velmi protiřečíš. V knize je jasně napsáno necestovat za místy, která si vyberu podle nějaké pěkné fotky - protože v reálu to pak nikdy nevypadá tak úžasně.
No a ty tvé fotky sou prostě moc dokonalé - to bych vlastně nemohl nikam kde už si byl

Zipák
Zipák (5) napsal 12.4.2017

Bezvadný

...ještě k těm řízkům ty budou asi na facebooku

Buellrider
Buellrider (72) napsal 12.4.2017

Sardinii se někdy určitě chystám v podobném duchu, nejspíš ne jaro, leč možná se na ní dostane čas na podzim. Ještě se raději preventivně mrknu, jestli tam náhodou není pak nějaké období dešťů, neb na to já mám štěstí...

Buellrider
Buellrider (72) napsal 12.4.2017

Moc děkuji všem za uznání ať už mé skromné literatury, tak fotodokumentace Budu se snažit minimálně takto pokračovat, neb cestování, focení a sbírání poznámek je mou největší zálibou...
> Rasp: Takové zprávy o inspiraci samozřejmně potěší a zahřejí na duši, neb to je to, co tvorbě dává smysl... a pozvedává autorovo sebevědomí, že má konečně na někoho opravdu vilv!

Košo
Košo (6) napsal 12.4.2017

Hezky naplánované, projeté a napsané. Dobrá inspirace.
Doporučuji taky Sardínii. Moc hezká.
P.

Rasp
Rasp napsal 12.4.2017

Dobrý den,

velmi se mi libí Váš přístup k cestování v kombinaci s úrovní psaného jazyka je radost číst jak Vaše cestopisy tak i knížky. Pokaždé po té co je dočtu je mi trochu líto, že nebyl článek delší.
Bohužel jsem musel před par lety prodat motorku a nebyla možnost si pořídít jinou. Situace se změnila a dlouho jsem teď v sobě vnitřně probíral jaký stroj by to měl být a jak vlastně chci jezdit.
Snad Vás potěší, že jste jeden z lidí, kteří mne inspirovali a pomohli tomu aby ve mne uzrálo uvědomění, že to co mne na motorce bavilo nejvíc bylo prostě jezdit na "čundry" a toulat se zdánlivě bez cíle krajinou a objevovat pro mne místa, která jsem před tím neznal.

Děkuji a další krásné cesty přeje
-vm-

Kufr
Kufr (13) napsal 12.4.2017

Korsika je super Tvoje fotky a cestopis pecka Moc dobré počtení. Kosika je nej. My už se připravujeme na Sardinii.

altan
altan (1) napsal 12.4.2017

Vždy čakám na nový cestopis na tomto portáli . Keď sa objaví, začínam okamžite čítať. Tak to bolo aj teraz. Po prečítaní niekoľkých viet som spozornel. Ouha, to je písané nejakým iným, než tu štandartným štýlom, to je dobré. Samozrejme, že som to dočítal na hlt do konca. Až tu som si všimol, že kto to píše. Mám Vaše knihy, páčia sa mi. Ako aj tento posledný korzický pohľad. Vďaka.

Buellrider
Buellrider (72) napsal 12.4.2017

Vida, díky za radu, zkusím se na to příště takhle mrknout. Zatím jsem na to šel laicky - a tedy sledoval, co všechno potřebuju pryč, abych rozpojil ten prokletej svod. Vyndat kolo mě nenapadlo. Ale taky je to celé trošku zarezlé (naštěstí na mé Hondě rezne jenom tohle ) a povolování té svorky je čirá utopie. Pak do spodního dílu nacpat nové těsnění nejde úplně hladce. Spíš naopak. Každopádně tohle už umím kolem hodiny, jestli si dobře vzpomínám. Co jsem četl zážitky ze servisů, řeknou si za to půl dne práce. Zjevně ošklivé pomluvy!

Paya
Paya (5) napsal 12.4.2017

Diky za pekny clanek pane Fiala, mam obe vase knizky! .
Snad jenom k tomu puleni Varadera pro vymenu tesneni na zadnim valci ... Dam vam radu pro pristi vymenu tesneni. Staci vyhodit zadni kolo a tesneni mezi kratkym kolinkem zadniho valce a vyfukovym potrubim vymenite behem 30 minut... Staci povolit svorku na vyfukovem potrubi, pak matky na prirube na zadnim valci a kolinko krasne vytocite a vytahnete nahoru z vyfukoveho potrubi ... A opravdu nemusite pulit Varadero . Pavel

spike-cz
spike-cz (72) napsal 12.4.2017

Super. Díky za schnitzel-free cestopis. Ať to jezdí a taky píše.

31081
31081 (159) napsal 12.4.2017

jenom co jsem uviděl první foto,bylo mě jasné s kým mám tu čest,jako vždy super( počtení) a fotky profesionála PS: číst budu až během dneTOPlist