Anketa Křišťálová Lupa 2019: Podpořte nás a hlasujte pro web Motorkáři.cz v kategorii Zájmové weby.

Francie a Saint Tropez za řídítky motorky

Kapitoly článku

Šestý den

Den začal skvěle. Od jezera Mezolla jsme se vydali na sever. Samozřejmě, zcela určitě bylo cestou do hor několik upozornění, ale kdo to v italštině čte, že? Spoustou zatáček a několika tunely, kde rampouchy v nich vysely tak nízko že jsme se báli že nám trefí kokos, jsme se vyškrábali až do vesničky Montespluga, kde je přechod do Švýcarska. Všude kolem spousty sněhu a lyžařů. Nekonečné kolony aut stály podél silnice a všichni normální lidé si užívali obrovského množství sněhu na sjezdovkách dlouhých že člověk neviděl vrchol. A všichni se na nás významně usmívali. Teplota hluboko pod nulou nám otevřela oči. Během 24 hodin jsme se dostali z plus 25 stupňů do mínus 5. Z pláže do nekonečných bílých plání zasněženého jezera Lago di Montespuga. Na úrovni cca 2200 metrů nad mořem nás vítal přechod do Švýcarska. Italové byli velmi důslední. Cesty měli krásně vysmýčené, vyfrézované a Švýcaři byli doma. Na hranici nás čekala jen závěj a cedulka v němčině „Přechod otevíráme až sleze sníh“ :-D Tak to nás naprosto dostalo. Samozřejmě, bylo to určitě na cestě několikrát „italsky“ napsáno, že přechod je uzavřen, ale kdo z nás italsky uměl? Nikdo.
Užili jsme si skvělého sjezdu nekonečným množstvím zatáček, sjeli jsme o 1700 metrů níž abychom přejeli hranice do Švýcarska poblíž městečka Castasegna. Musím říct, že Švýcaři bylo opravdu velmi nepříjemní celníci. Kontrola všech dokladů, kontrola všech pneumatik zda-li mají dostatečný vzorek a po několika nepříjemných úšklebcích jsme byli vpuštěni. Holt, bylo na nás vidět že nejsme z žádného bohatého kraje. Ale bylo nám fajn.
Švýcarsko nás uvítalo pět šťavnatou zelení, skvělým počasím a příjemnou cestou. Neznalost motorkářských tras nás ovšem připravila o další pěkný zážitek. Naprosto bez povšimnutí jsme projeli kolem St. Moritze a nezajeli jsme na Passo Stelivo. Dělilo nás od něj směšných 50 kilometrů. Holt, napříště už budeme chytřejší a budeme plánovat s větší rozvahou.
Po okreskách jsme se odplížili až do Zell am See, kde byla mezisezóna. Město duchů. Všechno zavřené, v ulicích ani živáčka. Byli jsme rádi že jsme našli jednu otevřenou pizzerii, kde jsme se tak nějak najedli a našli levné ubytování, kde jsme se se zatnutými zuby vyspali.

Den sedmý

Cesta z města. Z Zell am See zpátky do Čech. Chce to komentář? Co Čech, to Glossglockner. Témeř každý z nás to už jel. Nebudu vám to připomínat ;-)

Celkem jsme najeli cca 3700 kilometrů, s celkem asi 20x uklouznutým předním kolem a bez ztráty kytičky.

Díky za přečtení ;-)

POKRAČOVAT V DALŠÍ KAPITOLE

Kapitoly článku

Jak se Vám líbil tento článek?
Motokatalog.cz