"Les Cathares" motopouť na Montségur l.p. 2018

VRÁTIT SE ZPĚT KE ČLÁNKU

vendavenda (7) napsal 16.12.2018 v 14:48+1

Četl jsem to celý víkend dík, krásný místa, krásný fotky.

Mark108 (15) napsal 15.12.2018 v 16:38

PS: Teď jsem dodatečně zjistil, že ti náckové se nám tam možná do cestopisu vloudili možná dost synchronicitně, protože nacističtí esoterici celkem vyšilovali z katarství a legend o svatém grálu, které jsou s nimi spojovány (Otto Rahn a spol).
Co se týká těch italských pousteven, ty jsou zase spojované s českým Guru Járou, který se tam ještě za komančů mysticky realizoval (někteří historici ho dokonce v minulých letech přirovnávali k adamitským kazatelům, no a jsme zpět na začátku u Žižky :) ..). Konec historických exkurzů. Hawk.

Dan66 (74) napsal 14.12.2018 v 23:21+1

Díky za sepsání. Bylo to zajímavé a poučné. Přeji vám další super cesty.

Mark108 (15) napsal 13.12.2018 v 00:19

...děkuji všem též za obsahové historické kritické poznámky. Cesta byla věnována odkazu katarství, nikoli husitství (dějová linka spojující husity, resp. Adamity v putování je pouhý letmý dotek možného dozvuku určitých myšlenek katarství v Čechách v době husitů, tedy o dvě století později po událostech v Okcitánii... a spíš je spojuje problematika hereze jako takové, než životní styl obou dosti odlišných skupin. Navíc u adamitů šlo spíš o malé skupinky desítek lidí, oproti statisícům katarů v Okcitánii). Co se týká poznatků o katarství, tak zrovna tady se o něm hádat nehodlám, možná tak někde u piva na srazu. V cestopisu jsem u historických exkurzů s katary vycházel z určitých odborných zdrojů, abych veřejně nešířil hovadiny. Zájemci o další kritiku či diskuzi prosím raději napište někomu profi na toto téma jako doc. PhDr. David Zbíral, Ph.D. - //www.david-zbiral.cz/religionistika.htm Určitě ho zájem potěší :)

rogih (1003) napsal 12.12.2018 v 22:32+1

Krásné čtení. Podobným stylem jme projeli s partnerkou Špnělsko, Portugalsklo, půl Italie, Norsko a Irsko. I když to bylo v autě, tak ty pocity při hledání “noclehu” velmi dobře znám. Ale ten vyzrálý Camambert v koši, to byl faul!

KALUP (32) napsal 12.12.2018 v 18:08-4

popisuješ tam kraviny , zamotáš do toho i Žižku a š.upání, po přečtení třech odstavců jsem to stornoval.

Mark108 (15) napsal 12.12.2018 v 16:24

Ahoj všem, díky za vstřícné komentáře
= Jirka_S = na širokoúhlý fotky krajinek mobil (sorry, no...). Jináč Nikon D7000 + 50 mm. Tentokrát jsem další objektivy nechal doma. Vše dolaďované v Lightroomu. Filtry mám zaprasené z cest, tak jsem je nevezl.
= Spike-Cz = no Mája je ukecaná, zhruba stejně jako většina ženského pokolení :) ale musím říct, že docela nadstandardně na ženské pokolení vydrží dost fyzicky a neokecává to. Znám holky, co by mě už jen s takovým projektem jet někam 2000 km a zase zpět poslaly do pr... Občas na to taky musím dávat bacha, abych strunu náročnosti nepřepnul. Víc lepší někdy osobně :) Díky za přání!
= Pivko = no samozřejmě, když to shrneš, tak ve výsledku jsem mohl napsat tohle: Na motorce z ČR oklikou do Jižní Francie a zpátky. Cesta trvala 22 dní, najeto 5000 km. Bylo to hezké. Konec cestopisu. (22 slov, méně sraní s popisky dnů, obrázků a omáčkou okolo... )

Finč (89) napsal 12.12.2018 v 14:26

Pivko: Záleží jak kde. V horách čmoudy nepotkáš. Somrujou a kradou ve větších městech a podél Azurového pobřeží. To azuro už není co bejvalo, nó

Pivko (85) napsal 11.12.2018 v 16:43-1

Tolik keců kolem toho ,že by stačilo napsat jižní Francie . Kdo si ma brát dovolenou na čtení jak tam je pěkně. Je tam hezky ale zažil jsem 2x přepadení turistů čmoudy za bileho dne. Italský řidič autobusu potvrdil tady už ne.(rozbité okno a okraden).Krásná Prováns ,ale drsná .

Finč (89) napsal 11.12.2018 v 09:49

Moc pěkný počtění Francie je nádherná

spike-cz (137) napsal 10.12.2018 v 23:42+1

Marku cestopis jako vždycky zaujal, pobavil a trošku inspiroval. Jen si dovolím otázku, zda je v reálu Mája opravdu míň ukecaná?
Máte palec nahoru, pro mne je do moc daleko a čas bych musel ukradnout rodině. Jen tak dál.
Parádní provedení Carpe diem!

Jirka_S (2) napsal 10.12.2018 v 22:22+1

Pěkná cesta a krásné fotky . Co máš za přístroj a používáš filtry?

raid (45) napsal 10.12.2018 v 20:42+1

Parádní cesta a krásně popsaná. Byť tedy půvabnější část výpravy to kolikrát brala dost hopem
Vedro na mašině dokáže otrávit někdy i víc než zima. Jen u zimy je eliminace nepříjemných pocitů většinou o výbavě, u vedra o vyjasněných prioritách. Jezdit skoro nahatý je prima, musí se ovšem člověk smířit s myšlenkou, že kdyby náhodou... tak už to tak prima nebude To jsou ti priority

Targus (429) napsal 10.12.2018 v 09:36

Cíl cesty zaujal. Teď už jen nějak vyšvindlovat čas na čtení.

Jirboz (11) napsal 10.12.2018 v 05:21

Pekne pocteni a zajimava fotogalerie.