Do Chorvatsk bez kupania...

Dne 4 - sobota 12.9.2009

Zas divne rano... Davam kavu, lucim sa z domacimi, dostavam este nejake indicie, kde sa pozriet, a vyrazam smer dialnica a nahoru. Cestou odbocujem na Skradinsky Buk, narodny park. Pekne tam bolo, no zas sa mi nechcelo niekam peso slapat, tak odchadzam. Schadzam po vyjazde na Senj, je genialny, tak sa dole otacam a davam ho troska rychlejsim stylom. Fakt super. Idem na ostrov Krk, hladam ubytko, prejdem ho cely, no bud je obsadene, alebo sa mi nepaci. Nasrala ma teta, ze iba "za dva dana...", ze na jeden sa jej to neoplati. Opustam Krk, idem na Istriu.
Na Istrii vsetci, ze uz skoncila sezona. Tak sa vyberam do Slovinska. V Rijeke este kontakt s domacou chopristkou, a uz som prec z HR. Zvecerieva sa a hladam noclah. No nic. Som uz na dialnici, tak davam smer Maribor. Odbocim do prveho mesta, pytam sa na ubytovanie, je obsaden, tak sa vraciam na dialnicu s rozhodnutim ist domov. Cestou v Rakusku stretavam Polku na chopri, co ide aj so sprievodom v aute z Faaker See. Ideme spolu 200 km, no uz ma nebavi ist 110 km/h, tak ju opustam.
Su 3 hodiny rano nedela a ja prechadzam na Slovensko. O pol piatej som pri Piestanoch dom. Spravil som 1400 km. Bolo pekne a uz sa tesim na dalsi vyjazd.

Nechcelo sa mi pisat o kazdom kontakte s ludmi, ktorych som stretol, o zastavkach skoro na kazdej plazi, aj ked som more skusil len rukou, o svadbe, na ktoru ma pozyvali atd atd... Ale preto vzdy tvrdim, ze na ceste nikdy nie som sam, aj ked to tak vypada. Dobrych ludi, s ktorymi sa da porozpravat, zoznamit, popit, sa najde vzdy a vsade dost... Budte prosim aj vy na ceste kamaradsky a vzdy ochotny pomoct. Snad vas moj cestopis nenudil. S pozdravom MLYNEC.

Kompletne foto: http://mlynec998.rajce.idnes.cz/foto_z_vyletu2009_v_HR%2Cpobrezie/
(pod mlynec998 tam najdete vicero fotiek, ci uz z mojich ciest, alebo zaciatkov..).