Horká dovolená v Montenegro

VRÁTIT SE ZPĚT KE ČLÁNKU

Kov (23) napsal 08.12.2010 v 15:38

Ještě k tomu posuzování: Předně je rozumné si položit otázku, co kdo od cestopisu očekává. Já osobně inspiraci nebo nějaké zajímavé ,,zážitky z natáčení". Protože jsem nic takového nenašel, tak jsem napsal, že se mi to nelíbilo. Nikomu to nevnucuji. Každý jsme jiný. Autorovi to může být to námětem k přemýšlení nad dalším dílkem,co se dá napsat jinak.
To, že jsem upozornil na hrubky si myslím nic špatného není.Autor si na to příště dá pozor a ostatní, kteří se k podobnému dílku chystají, snad taky. Svým způsobem to zvedá trošku kulturu zdejších cestopisů. Aby to tu časem sklouzlo do článků plných hrubek, to si určitě nepřeje nikdo z nás.

tomcek (0) napsal 03.12.2010 v 08:53

Herbert -> Děkuji, každopádně Ti také přeji x KM v sedle bez problémů a nehod.

tomcek (0) napsal 03.12.2010 v 08:47

Roman2bk - > Ahoj Romane.To je všechno v klidu, o nás teď celkem nejde.Je pravda,že s Petrem jsme řešili některé názory,upomínky atd...My "starší" to berem s "nadhledem", jak říkáš a za tím, co jsem napsal,že si z toho vemu ponaučení a polepším se si stojím... Co se týče toho "potěru" to bylo myšleno na kluky cca 16let, co mají 125ccm. Vyšel nový cestopis, kdy si nějací mladí motorkáři udělali prodloužený víkend.Komentáře k cestopisu byly tak katastrofální, že se mi udělalo mdlo... (byly tam sice hrubky, že by si asi "kov" smlsnul a fotky z mobilu, ale pěkné... no prostě jsem si ho přečetl, když se s námi chtěli podělit o zážitky a nebylo to zas tak zlé) - poté nějakým záhadným způsobem cestopis zmizel nebo byl odstaněn autorem... Bylo mi těch kluků fakt líto. (Zkrátka jde o to, že tohle budou třeba zkušení motorkáři, kteří procestují celý svět a nebudou mít chuť ani zájem na portál motorkáři.cz chodit, natož vkládat své cestopisy) Možná se pletu, možná ne... - a není to jenom můj názor... Díky za přečtení

Roman2bk (9) napsal 03.12.2010 v 07:35

PetrFZ6 - úplně to samé bych mohl napsat na tebe, jako klíííd, vezmi ty reakce tady s nadhledem A k "zabití potěru", jak píšeš, nedošlo, protože pokud si to tu přečteš pozorně, autor toho "cestopisu" tu sám napsal "děkuji všem za názory, ať už kladné či záporné... Každopádně vemu si z toho ponaučení a snad se polepším".
Takže tímto se jen zvýší kvalita jeho cestopisů do budoucna a i třeba jiných a na tom nevidím nic špatného.

PetrFZ6 (0) napsal 02.12.2010 v 18:55

Fajn,cestopis to není!Proč to nepřejdete s nadhledem?To je tak těžké to nečíst, když se to nelíbí? Tím se akorát zabíjí ten "potěr",který má snahu udělat něco navíc, než by musel.Myslím to všeobecně!...Tome,víš o co jde...Všichni,kteří přispěli nějakým článkem, ví co všechno to obnáší, než se něco sesmolí,upraví a mrskne na stránky.Na druhou stranu, kolik "cestopisů" má takovou návštěvnost?
Herbert - Díky!Přeji to samé a ať ti to vyjde!

Herbert (0) napsal 02.12.2010 v 17:44

No a ten sních mne také štve...

Herbert (0) napsal 02.12.2010 v 17:43

Mi se to líbilo. Něco podobného také chystám. Inspirující článek. Oceňuji odvahu a nadhled. Přeji dalších x šťastných km.

ottoson.k (3) napsal 01.12.2010 v 22:32

Pěkný čtení a fotky, zvlášť když je venku -7 a tuny sněhu

Roman2bk (9) napsal 01.12.2010 v 21:03

lerák - bavíš v jednom příspěvku jsi zkritizoval jan nás, tak i autora, že do rubriky "Cestopisy" poslal něco, co cestopis není. No a napsal jsem snad něco jiného?

lerak.. (0) napsal 30.11.2010 v 19:56

Žádnej cestopis to není,podělili jste se o zážitky.nic proti tomu ,když to chcete zveřejnovat. Ti vaši největší kritici ROMAN 2bk a KOV ještě před par roky na motorce neseděli, nikde nebyli a chovali králíky .Je docela zábavný sledovat jak se tady na foru snaží rozdávat rozumy

Kov (23) napsal 27.11.2010 v 18:29

To Pivko: To videjko je super. Pořád jsem četl a čekal na to, kam že to vlastně dojedou a ... Je to samozřejmě každého věc co dělá na dovolené, ale psát cestopis tohoto ražení je škoda času. Nikomu to nic nedá, nic se z něho nedá načerpat. Každý asi očekáváme od dovolené(i o cestopisu o ní) na motorce něco jiného.

Meli (195) napsal 27.11.2010 v 17:22

Hezka dovolenka - kazdej pravovernej motorkar by tam ten tyden jezdil a jezdil, ale podle mne je zajimave jak si lze taky udelat dovcu s motorkou... nevim kolikata cesta to byla ale kazdy se casem holt propracuje k tomu co mu vyhovuje. Ja loni Cernou horu absolvoval - a ac byvam posledni dobou uz kvalitne pripraven taky se stalo ze jsme minuli Durmitor... ale zase je aspon duvod se tam vratit. U mne mate plus za fotky (nekteri sem daj dve fotky z mobilu a to je pak teprve pruda)

Pivko (85) napsal 27.11.2010 v 16:31

//cerna-hora.rovnou.cz/index.html .Fajn stánky popis i fotky ,na zimní plánování příští sezony.

Pivko (85) napsal 27.11.2010 v 15:30

//www.youtube.com/watch?v=rmFr_Xeycvo Jinak se koukněte co bylo nedaleko.

Pivko (85) napsal 27.11.2010 v 15:23

tak jeli až se i státy pomichaly,Srbsko je kousek bokem. Jestli zase příště pojedete na stejné místo takhle?! Vemte sebou děcka a babičku a jeďte autobusem.

Hnilda (36) napsal 27.11.2010 v 09:18

Jí nevím co všichni máte užil si to podle svého a ještě si dal tu práci a podělil se každej jsme jinej a taky to vidíme jinak pro mě dobrý až na tu zpáteční cestu já dávám palec nahoru

Sefo (59) napsal 26.11.2010 v 17:30

Nechápu co pyskujete na ten cestopis...náhodou docela fajn, je to prostě každýho věc, někdo se chce koupat potápět popít a ne vidět kdejakou rozpadlinu ve 40 stupních...ne každej si libuje v totálně zapařenejch koulích...

Roman2bk (9) napsal 26.11.2010 v 17:00

kov - tak to je mi líto, držím ji palce , ať se co nejdříve uzdraví, a ať můžete zase spolu cestovat. Jinak pokud by to znamenalo třeba jen 1 rok v klidu, tak to moc nevadí, zkusil by jsi jeden výlet sám, to má taky něco do sebe Hlavně ale ať se uzdraví

Tím Durmitorem myslíš Národní park Durmitor v Černé hoře, že jo (google mapa našla 2 národní parky s tímto jménem, druh ý v BiH na jihozápadě). Tak tam jsem se chtěl taky mrknout, nevyšlo to, ale dali jsme si aspoň z Podgorice Ostrog a Pivsko jezero, to bylo taky pěkné. Ale ten Durmitor být ještě lepší, co jsem viděl fotky. No ale je to lepší navštěvovat zemi po kouskách, aby se člověk měl za čím vracet a klidně začít s tím horším a vracet se za lepším

Kov (23) napsal 26.11.2010 v 15:22

Kousek je Durmitor. Podle fotek z cestopisů je to hřích nevidět, když už tam člověk je. Chtěl jsem tam už letos,ale nakonec zvítězila Sicílie. Příští rok nevím co bude. Manželka měla drobný úraz se zádama, takže zatím nemůže na motorku. Pukud se to nezlepší, tak vůbec nevím, co budu dělat. Já jednou za rok tu 17-ti denní výpravu na motorce k životu potřebuju!!!

BaRT_Czech (45) napsal 26.11.2010 v 15:12

mě se to líbilo, pěkné čtení. Jen podle mě jet to na jeden zátah je trochu hazard, ostražitost a reflexi klesají a někde nedobrzdit, nebo něco přehlídnout na silnici tě mohlo přijít draho (tím nemyslím mašinu)

Roman2bk (9) napsal 26.11.2010 v 12:50

No vidíš, s takovou šikovnou pomocnicí to musí jít samo

Lucijenda (0) napsal 26.11.2010 v 10:58

jojo chybama se člověk učí příště to zvládneš určitě líp já Ti s tím pomůžu

Lucijenda (0) napsal 26.11.2010 v 10:56

škoda, že jsme tu Copacabanu nevyfotili

tomcek (0) napsal 26.11.2010 v 10:13

Díky škoda, že ten cestopis už nejde upravit, přepsal a připsal bych tam spoustu věcí, které jsem do cestopisu nenapsal... No pozdě tak snad příště to bude O.K.

Roman2bk (9) napsal 26.11.2010 v 10:03

no vidíš, právě tohle je zajímavá informace, jak píšeš:
"zavítali jsem na vyhlášenou pláž COPACABANA, ale stojí za prd slušně řečeno, málo vody, hodně "blátá" špinavého písku atd.",
to jsi tam měl napsat a hned by jsi tam měl nějakou informaci použitelnou pro ostatní , prostě kterému místu se mají vyhnout

Díky za palec a pro další cesty vám přeji, ať cestou navštívíte něco zajímavého, co se vám bude líbit a hlavně ať je to vždy bez nehody se šťastným návratem domů

tomcek (0) napsal 26.11.2010 v 09:48

Roman2bk - > Děkuji za pochvalu... Ty místa, které popisuješ zní zajímavě, četl jsem a viděl jsem Tvůj cestopis a spoustu fotek, paráda...Určitě to proberem a na některé místa bychom se mohli cestou podívat. Npř. nejvyšší hora. Plitvická jezera už jsme viděli,takže vymyslíme něco jiného. V Č.H. jsme zavítali na vyhlášenou pláž COPACABANA, ale stojí za prd slušně řečeno, málo vody, hodně "blátá" špinavého písku atd. No však zatím máme času dost, každopádně jedeme zas na to samé místo,takže něco už jsme viděli a spoustu ještě ne... (Těším se na to Tvoje nezvyklé a zajímavé místo)
Každopádně pro Tebe palec Ahoj Tomáš

Roman2bk (9) napsal 26.11.2010 v 08:21

PS: více fotek z tého hory Sveti Jure mám na rajčeti, tady
//motofoto.rajce.idnes.cz/20090905-12_Balkan/

Roman2bk (9) napsal 26.11.2010 v 08:14

tomcek - ahoj, to jsem rád, že to takto bereš, že jsi nezahořkl a že zase nějakou cestu podnikneš něco napíšeš a že to chceš udělat jinak, za to palec nahoru

Uvidíš že zjistíš, že zážitky z navštívených míst jsou cennější, než rychlopřesun po dálnici, tedy aspoň já to tak mám

U toho vašeho výletu mě napadlo, že když už nic jiného, tak jste mohli z té Makarské navštívit park Biokovo a vyjet na nejvyšší horu v okolí Sveti Jure. Měří 1762 m.n.m. a když se na ní stopupá z 0 metrů, tedy od moře, tak je to fakt zážitek. Navíc ta úzká klikatá silnice = chuťovka Zdrželo by vás to sice o 2-3 hodinky, ale ten zážitek!... hmmm...
A přijet o pár hodin později do Černé hory by myslím nevadilo, vždyť je to už jen "kousek"

Na tu horu se můžeš mrknout v mém cestopise
//www.motorkari...a-pamatky-15519.html
mám tam z té hory fotky a taky video. Ty serpentiny pod vrcholem, to je taky chuťovka

Jinak ještě pro info, před tou cestou jsem pár dní doslova ležel v mapách, hledal jsem různé zajímavé místa v těch zemích a značil si je do mapy. No a až cestou jsme si vybírali, co navštívíme a co ne (mám to tak nejraději, taky s ohledem na počasí). No a za těch 8 dní jsme stihli navštívit jen asi polovinu míst, které jsem si poznačil takže tam můžeme vyjet znovu a máme co dělat
A i v Černé hoře jsem našel jedno hodně zajímavé a nezvyklé místo, které se v pohodě dá navštívit jednodenním výletem od pobřeží (ale to si nechám pro sebe, myslím že jej tady v cestopisech ještě žádný motorkář nenavštívil, tak snad budu první

tomcek (0) napsal 26.11.2010 v 07:20

Děkuji všem za názory, ať už kladné či záporné... Každopádně vemu si z toho ponaučení a snad se polepším

markuba-> díky, seš dobrej borec

Tančouz (20) napsal 26.11.2010 v 01:39

Dobrý tip kudy autem na dovolenou do Černé Hory a zpět.

Předchozí
1 2 3