Balkán

VRÁTIT SE ZPĚT KE ČLÁNKU

Bobýk (0) napsal 15.01.2013 v 10:36

krásný cestopis, naše parta něco podobného absolvovala už čtyříkrát, mám tam dva cestopisy z Rumunska a ten Balkán budu muset taky sepsat. Vloni jsme jeli taky Plzeň, Plitvice, Bihač, Jajce, Jablanica, Sarajevo, Foča, Podgorica, Kotor, atd.
Dávám 10

Zdena1972 (0) napsal 09.01.2013 v 21:01

pro bradaje-chybička se vloudila, není to Bradáč ale Gradac´,pro Slezskeho Motorkáře-jestli do toho máš chuť tak neváhej,stojí to za to, na přechodech to nebylo až tak zlé když vybíráš ty menší a pak na motorce není žádná fronta tak dlouhá jak se zdá.

SlezskyMotorkar (0) napsal 09.01.2013 v 17:35

Ten Balkán je můj sen,každý cestopis z Balkánu hltám.
A až se jednou stane celý Balkán součástí Schengenu tak to bude paráda,žádné čekání a zdržování na hraničních přechodech na přímém slunku atd.
Pěkný cestopis

bradaja (0) napsal 09.01.2013 v 06:18

Dobrý den kde je ten bradáč u knínu děkuji.

Prajsak (-18) napsal 06.01.2013 v 17:09-2+2

mirafrancie- Je to přesně jak říkáš pro posránky s nalinkovanou trasou od motelu k motelu jsou západní a severní cesty ,kde největší dobrodružství je najít bankomat ve městě ...oldthomas-je s podivem ,že v každé komunitě i v motorkářské se najde ocas co komentuje pravopis

Zdena1972 (0) napsal 06.01.2013 v 13:52

Děkuji všem za hodnocení,nějaká chybička se vloudila,no.V Bosně i v Černé hoře stojí benzín zhruba stejně a vyjde cca okolo 33kč.

barracuda101 (11) napsal 06.01.2013 v 11:27

Já plánuji Balkán letos.Pro mě je tedy každý cestopis z těchto krajů přínosem informací a inspirace na naplánování trasy.Takže dík a !

oldthomas (8) napsal 06.01.2013 v 10:35+1

Oceňuji každý cestopis bez ohledu na to,odkud je,protože jeho autor si dal tu práci,že ho vůbec napsal a chtěl se podělit o své zážitky s ostatními. Faktem však na druhou stranu zůstává,že pokud už cestopis napsal, měl by být napsán pokud možno bez gramatických chyb, které jeho dobrou
obsahovou hodnotu zbytečně snižují. Nechci se v žádném případě dotknout autora, snad mou poznámku bude brát tak, jak je od starého motorkáře (45.sezóna) myšlena. Mnoho radosti na motocyklech přeje v r.2013 oldthomas.

mirafrancie (5) napsal 05.01.2013 v 22:29+1

Je fakt ,ze cestopisy by mely byt inspiraci pro ostatni a ukazka toho jak to kdo kde zvladl ,na co si dat pozor a tak .Ja osobne jsem zatizenej na jih a je to vec nazoru . Nerikam ,ze balkan neni dobrej ,treba v salatu super ... ,ale neni to muj salek kavy . Priroda hezka ,ale chci si dovcu uzit se vsim vsudy a ne koukat na rozsekany baraky a mit strach z cehokoliv co nepatri k pohodovy dovoleny . Kazdy jsme ,ale bohudik jiny . Klukum a holkam co tam jezdi preju stastne navraty a cestopisy mate hezky , vtipny a inspirativni .

Kov (23) napsal 05.01.2013 v 22:10-1

Byli jsme na Balkánu předloni. Jezdíme vždy na 15-17 dnů,takže nemusíme tak pospíchat a bereme to víc podrobněji. Cestopis jsem z této cesty nepsal, protože je tady toho už hodně a dost velkou částí bych v podstatě opakoval to, co tu už bylo x-krát napsané.

Jardas444 (10) napsal 05.01.2013 v 20:59

Hezký počtení.Jen tak dál a přeji hodně kilometrů kolama dolů

VOJTAVRTAK (0) napsal 05.01.2013 v 20:20

Ten na ty krosce jsem ja a Sapphi

janky (12) napsal 05.01.2013 v 15:29+1

Dobré čtení. Jak je psáno níže, býv. Jugoslávie je krásná zem, nebýt války a toho co po ní zbylo - nefunkční rozbité hotely, minová pole (i ty neoznačená) tak těží z turismu. Byl jsem tam služebně před 13 lety a pak několikrát na motorce a tamní příroda je asi nejhezčí kde jsem byl. Takže, když tu bude víc cestopisů z Balkánu a hlavně hodně fotek, nejsem proti

Prajsak (-18) napsal 05.01.2013 v 13:23+3

Já zase nesnáším cestopisy z Alp(z těch bliju) a severských zemí ,kde cestovatelům jenom celou cestu chčije ,je jim zima a platí nesmyslné ceny.Cestopis z balkánu by tady klidně mohl být každý den nový...jinak tenhle byl taky dobrý

VEVERKAČ (0) napsal 05.01.2013 v 12:53

Dobrý článek

Alexanderovic (32) napsal 05.01.2013 v 10:56

tak jako jo, trochu si myslim, ze to je (bude) zajmavejsi nez ostatni ; ale taky bych se nedivil, kdyby to byly stranky sracek, ktery se nedaj cist. balkan2012.tumblr.com Koukni nato a usud sam... mozna mas pravdu a jenom tady delam Zagorku
klidne tu nasi zbytecnou diskuzi tady smaz, at tady nespamujem

Rohal (61) napsal 05.01.2013 v 10:52+1

Každý cestopis je inspirací pro druhé. Pokud se nejvíce jezdí na jih tak samozřejmě je tu nejvíce cestopisů typu Balkán,Chorvatsko,Monte Negro následují Itálie,Rumunsko,Ukrajina. Jsou to země pro motorkáře zajímavé a celkem snadno dostupné.

Co mi zde schází je popis prohlížených fotek.

Miira (81) napsal 05.01.2013 v 07:41+1

Al>
1. to přece není problém, cestopis může být libovolně dlouhý
2. tím lépe
3. Pravidla neexistují, vše se vydává jak to pisatelé napsali, ale jiné členění, než nadpis dne a k tomu text není výhodné neb se v tom čtenář ztratí
4. stejně tak si řeklo 5tis lidí za dva dny a cestopis přečetlo
5. cestopis se nepíše aby ses ukázal, ale abys ostatní pobavil a dodal jim inspiraci - toto jsem myslel že chápou úplně všichni
6. celkem dost jich není čistě motorkářských
7. :)

Spíš mi to přijde jako bys nám říkal - hele mám něco exkluzivního, co předčí všechny průměrné cestopisy, ale nezveřejním to protože "bla bla" - myslím že většina lidí tady už vyrostla ze základky a nemusí říkat že můj děda je kosmonaut aby zaujali. Pokud máš potenciál napsat cestopis, tak bych neváhal a nedělal drahoty. Ocenilo by to několik tisíc lidí a navíc aktuální termín pro zveřejnění je někdy v dubnu, takže se nemusíš bát, že by teď byly dva balkány po sobě

Hery22 (20) napsal 05.01.2013 v 02:25

Alexandrovic- tak to necti kdyz te to nezajima. Ja treba cestopisy z Balkanu ctu rad. Kdyz me nejaka zeme nebo nejaky clanek nezajima, tak ho jednoduse nectu

hurrican (-12) napsal 04.01.2013 v 23:26

Alexanderovic - Já bych spíš řekl, že je v cestopisech "přealpováno". Aply a zase Alpy. Holé nevlídné balvany, to mě osobně teda nebere. Jugoška a její rozmanitost je věčné téma

Alexanderovic (32) napsal 04.01.2013 v 22:49

1. většina dnů je o rozsahu půlky jednoho pruměrnýho zdejšího cestopisu
2. dnů bylo 29
3. nemám chuť se držet ňákých vašich pravidel a podle toho text psát/upravovat
4. už tu je přebalkánovano a stejně to nikdo nebude mít chuť číst
5. nemám potřebu všem ukazovat, že jsem někde byl. píšu to pro sebe a mých pár známých
6. neni to čistě motorkářský
7. zatim je konec sepisování v nekonečnu

Miira (81) napsal 04.01.2013 v 22:39

njn...můžu se zeptat proč ho sem se nedáš? Vyjde v nějakým časáku?

Alexanderovic (32) napsal 04.01.2013 v 22:35

Jen jsem to podotkl jako "vtipny" fakt, ze letos byl kazdej druhej v tyhle koncine. Vcetne me. Taky sepisuju cestopis, ale davat ho sem nebudu

Miira (81) napsal 04.01.2013 v 22:28+3

Cestopisy jsou v režii uživatelů a není to už redaktorská tvorba která se dopředu plánuje a hlídá se jestli se napíše článek o tom nebo onom.
Prostě jsou cestopisy ze zemí kam se jezdí a pořád mi nejde narozum proč se najdou tací, kteří přepočítávají kolik z které země bylo cestopisů a jestli se náhodou něco nezopakovalo. Koukni se do databáze motorek kolik lidí má bandita - taky se nad tím nepozastavuješ že jich je tolik. Země holt nepřibývají a záleží na pisateli jak to podá.

Vůbec nevím co na to říct ... asi bych doporučoval přejít od teorie k praxi a místo kritizování ty země projet ať víš o čem ty lidi píšou (neber to pejorativně, prostě nevím co ti už odpovědět - píšeš kritiku, očekáváš změnu která ale nemůže nastat, pak to postrádá smysl)

Miira (81) napsal 04.01.2013 v 22:17

Alexanderovic> za rok je 200 cestopisu - takze to skrouhnem na 14 aby z kazde zeme byl jeden a nenastalo to nejhorsi, ze se nejaka zeme zopakuje...

Alexanderovic (32) napsal 04.01.2013 v 21:55

tak kolik tipujete, ze se tu jeste objevi cestopisu z Jugosky? za rok 2012 jsem zatim napocital 11

Miluna1 (24) napsal 04.01.2013 v 20:34

hezký cestopis. Nejlevnější benzín je v Bosně. Není tam ještě zavedena DPH. A jsou tam laciný cigára

hurrican (-12) napsal 04.01.2013 v 20:15

Tak tam povede moje některá z dalších cest. Bývalá Jugoška je zajímavá a Jadran nádherný. Pěkný cestopis nezaměnitelně psaný ženskou rukou

Kolin_klain (4) napsal 04.01.2013 v 09:59

Teda v Bosně ne v Srbsku

Kolin_klain (4) napsal 04.01.2013 v 09:56

Pěkné počtení
Letos chci jet do MG, tak využiju některý z vašich navštívených campů.
Jaké jsou ceny benzínu v Srbsku a MG?