Bělorusko 2012

VRÁTIT SE ZPĚT KE ČLÁNKU

MajoKE (51) napsal 17.11.2012 v 18:03

//motoride.sk/c/1946/prepadnutie-bieloruska.html
Moja skusenost:

Poľský policajt na mňa máva a tak predbehujem 9 áut po 30 sekundách som vybavený. Na Bieloruskej strane bolo veľa okienok a veľa typov uniforiem a dostal som toľko papierikov na vyplnenie ako nájdeš v poštovej schránke po mesačnej dovolenke. Sám od seba sa ma ujal mladý človek v modrej uniforme, ktorý mi pomáhal pri vypisovaní a ja som si značil uniformu, ktorej to mám odovzdať. Musím dodať, že mám otrasný rukopis a dve zrkadlovo rovnaké strany žiadneho dokumentu neboli rovnako vyplnené. Asi 8x som sa podpísal, stále inak. Človek v zelenej uniforme, ktorému som to odovzdal sa na mňa vyčítavo pozrel a prepísal to!!! Ja som tam hodil ešte dva odlišné podpisy, mávol rukou. Pchal som hlavu do búdky, lebo som chcel vedieť ako napíše na PC slovo Yamaha, keď nemajú písmeno H. Dostal som pobytovú kartu na tri mesiace aj keď som mal víza na mesiac. Na otázky: „Kam idem, kde budete spať?!“ Som pokrčil ramenami: „Neviem, úplne presne“. Za 45 minút som mohol ísť.

Nikto nerobil prieťahy, nikto nerobil problémy, aby dostal všimné, či urýchľovací poplatok, všetci boli vzorne upravení, žiadna stará vyťahaná uniforma, rozčaptané topánky: ako zo žurnálu. Navyše mi radili, kde sa ubytovať, ale to nie je v Bielorusku také jednoduché.

Milan1963 (271) napsal 16.11.2012 v 09:45

.Zajímalo by mě ale, jak by to bylo kdybyste jeli Kaliningradskou oblastí.Sám jsem se tam letos chystal, ale kvůli nemoci jsem se z cesty musel vrátit.

cortes (0) napsal 14.11.2012 v 12:37

Finč (89) napsal 14.11.2012 v 10:48

Pěkné fotky i cestopis Díky za inspiraci, příští rok se tímto směrem chystám

Prajsak (-18) napsal 13.11.2012 v 19:20

Oproti různým a nudným Glonglokoturuetrbsjgkufdn plným zatáček a motorestů se snídaní v ceně na jeden den a za jeden den , konečně pěkný a zábavní cestopis za 1.

mardock (73) napsal 13.11.2012 v 15:26

moc dobře se to četlo a je to docela změna po všech cestopisech z Alp, ale 8 dní na tohle všechno . Působí to tak nějak uhnaně. Na druhou stranu jste měli ještě druhou část dovolené, tak se to dá pochopit. Je to prostě jak nějakej sestřih dlouhýho tripu. Jinak supr.