Albánie jedním slovem? Překvapení!

VRÁTIT SE ZPĚT KE ČLÁNKU

venet (1) napsal 19.03.2019 v 23:15

Krásná práce
super napsáno a skvělá inspirace - super! díky

Rebel245 (1) napsal 30.07.2018 v 23:34

Super cteni, dobry informace a pekny foto.

pagliaorba (64) napsal 24.07.2018 v 21:49

Musím souhlasit.
Roky jsem nad Balkánem ohrnoval nos, ale mojí omluvou je Chorvatsko. Věřím, že je tam mrak lidí spokojených, ale mě tento stát totálně irituje a už mě tam nikdo neuvidí. Díky tomu ten předsudek vůči Balkánu, ale nakonec vyhrála zvědavost a nostalgické vzpomínky z před 30 let, kdy jsem byl 14 dní kolem Sarajeva.
Bosna je naprosto skvělá. Mohu jen doporučit. vstřícnost místních lidí je až neuvěřitelná a vlastně se shoduje s popisem charakteru lidí v tomto reportu. ten je sice z Albánie, ale popis sedí i na Bosnu.
A ta svoboda na silnici. Sice plno policejních aut, ale žádná radarová buzerace made in EU.

Schimi (5) napsal 15.07.2018 v 20:00

Parádní článek, neokoukaná forma a úžasné žážitky.
za odvahu na naháči. Jen pokračovat.
Při cestě kamkoliv na východ slyším jak je to nebezpečné, a přitom jsou tam lidé často vstříčnější než u nás.
Ano češi mají dobrou pověst, tak ať nám vydrží.

M_o_m_a_n_e_k - jistě, že jde Albánie i baťůžekm, jde jen o vhodné natrasování. Nové cesty stále přibývají a třeba jezero Komani šlo ještě nedávno Trajektem, což je potom odpočinkový den a zároveň přesun, pro dva ideální a potom na kukandu do údolí valbone - cesta byla velmi tvrdá šotolina, dnes už možná taky asfalt.

M_o_m_a_n_e_k (35) napsal 11.07.2018 v 18:41

Otázka zda se dá Albhánie dát i jako pohodovka s babou za sebou a k moři, kde by se polenošilo a pak zpět...už mne nikam nechce pustit samotného - vtip - spíš ji nebaví doma čekat a sama na motorce tuhle dálku nepojede, takže by ráda zase dělala batůžek.
Rovnou píšu, že nemám mašinu na to, abych se s bagáží vláčel šotolinou, ale prý asfalt je tam čím dál víc asfaltu a docela slušného.

zoller (8) napsal 11.07.2018 v 11:05

Paráda, Albánii mám taky rad, i když mi tam šlohli stan Jinak - pres hranice BiH jsem jel mnohokrát a nikdy tam celnici neprudili, tak nevím, esli na starý kolena začali blbnout...Super cestopis a dobrý fotky!!

Bowler (1) napsal 09.07.2018 v 21:18

Pekny cestopis a zajimave napsano. V Albanii jsme stravili pred rokem pouze jednu noc, ale urcite se tam vratime.

Frankie (731) napsal 09.07.2018 v 18:58+1

Z celého Balkánu mám jen ty nejlepší zkušenosti. A předloni bosenský celník snídal vtipnou kaši - anglicky se zeptal jak se naší řečí řekne "stupid policeman". Kámoš se mu podíval do očí, řekl vážným hlasem: "blbej policajt" Celník pokýval hlavou, zapsal si to a ... pustil nás dál

Honza-K (830) napsal 09.07.2018 v 15:33

Moc hezky napsaný, jen tak dál...
Jinak strážci hranic jsou v Bosně opravdu divný, všude jinde v pohodě, ale tam jsou extra pitomci. Jeli jsme tam 2016 z Černý hory s offroadama a přesně to samý. Vybalit všechny věci, koukají, co by sebrali, tváří se jak bozi a přitom sedí v zaprděný "tescobuňce"...
Na rozpitou flašku whisky koukali, jako bychom vezli semtex...

Skaut (6) napsal 09.07.2018 v 15:12

Jen k horam Theth.
Pred 2 dny jsme z tama dojeli...
Projeto cele ve smeru Prekal- theth- koplik..na africe( nove) ve dvou,a strom 650..afrika v poho jen musis zkousnout bolave ruce a odletujici kameni..strom mel sustplech a casto s nim drel..
Je to na celyyy den..

spike-cz (137) napsal 09.07.2018 v 14:47

Parádní výlet, palec nahoru a klobouček...

Hříbek (59) napsal 09.07.2018 v 14:01

Perfektní teď jsem se vráil z ukrajiny a považoval jsem to tam pro naháča za těžký enduro, ale vidím, že naháč zvládne daleko víc

David093 (0) napsal 09.07.2018 v 09:22

Suprově napsaný! Já tam byl jen na offroad expedici terénní Toyotou, tak jsem byl zvědavý, jaký by to bylo na mašině. Díky!

coudy32 (0) napsal 08.07.2018 v 10:43

Paráda
Poutavě, čtivě, řeklo by se neortodoxně napsáno. Za týden razíme, nemůžu se dočkat!!

Honyyynek (0) napsal 08.07.2018 v 08:16

Výborně napsáno! Četlo se to skvěle ve srovnání s většinou místních cestopisů, které jsou seznamem toho, co kde kolik stojí a kolik kdo natankoval. Projížděl jsem Albánii asi před měsícem a mám úplně stejné dojmy a zážitky. Albánie je úžasná země, plná skvělých lidí. Za váš cestopis jednoznačně palec nahoru!

vonRammstein (67) napsal 06.07.2018 v 22:23

Výtečně, Targusi

Targus (429) napsal 06.07.2018 v 18:41+1

Jediná výtka jinak nápaditě napsanému cesťáku.
Naprosto nesnáším ty dvě debilní bestie, které si autor vybral, coby průvodce zemí škipetarů.
Ku**a, co já se jich naposlouchal, když se u nás pásly děcka od švagrové!!!
No nic, když jsem se přenesl přes existenci těch dvou panáků, nebylo to špatné. Rozhodně lepší, než tradiční mix ze seznamu projetých měst, opsaných furt stejných lídelních lístků a fotek stromů a kamení.

Miluna1 (24) napsal 06.07.2018 v 13:36

Další krásná cesta na Balkán.
Plný souhlas se závěrem cestopisu

Miluna1 (24) napsal 06.07.2018 v 12:40+1

Další krásná cesta na Balkán.
Plný souhlas se závěrem cetopisu

ThomasDRZ (10) napsal 06.07.2018 v 09:12

Ta cesta z Thethu na Prekal, jak jste to po 5km otočily je dlouhá asi 60km a zhruba prvních 10km od Thethu je jeden z těch lepších úseků. Na naložených cestovních endurech celá cesta i s přestávkami trvá 4 - 8 hodin, v závislosti na počasí a vyježděnosti jezdců. Na F800GS jsem tam několikrát drhnul šusplechem.

hycomat (1) napsal 05.07.2018 v 20:07

Albánsko som zažil (na bicykli, nie na motorke) a do tej krajiny som sa zamiloval.

Nagash (382) napsal 05.07.2018 v 10:42

Moc pěkný počtení.

vonRammstein (67) napsal 05.07.2018 v 06:56+1

Moc pěkně napsáno, okamžitě jsem dostal chuť se tam rozjet Dík za tip!