bmw_r1300gs_cartec

Téma: R.I.P. - Jaroslav Kabele
2.12.2017 v 16:54
Dnes nás opustil jeden ze Starých pánů, stojící za úspěchy českých vlajek v endurovém sportu - Jaroslav Kabele .

Jako někdejší člen SVS Endura v Jablonci nad Nisou stál u prvních kroků takových jmen, jako třeba Martin Malát (mistr světa v enduru), David Pabiška (3x stříbrná medaile v ISDE, několikanásobný účastník Dakaru), Jan Veselý (medaile z ISDE, několikanásobný účastník Dakaru), Martin Macek (mistr Evropy v enduru a první místo v Dakaru v kategorii Jezdci bez asistence) a několika dalších zvučných jmen.

Také stojí za úspěchem jezdců z Motoklubu Jiřetín, kteří v roce 2003 obsadili první a třetí místo na Šestidenní v Brazílii, mimoto že sám vybojoval v roce 1972 bronzovou medaili na Šestidenní soutěži ve Špindlerově mlýně a mnoho dalších v různých závodech.

Ať ti to tam nahoře dobře jezdí a máš tam pořád suché a rychlé polní cesty. Ti co ho znali, věnujte mu alespoň pár vteřin vzpomínky.