Závěr mistrovství Německa: Kejmar vyhrál 3 jízdy

Supermotové ADAC mistrovství Německa skončilo o minulém víkendu ve Stendalu a my jsme tam opět měli svá želízka v ohni. Pavel Kejmar vyhrál ve dvou třídách třídách celkem tři jízdy, ale ani tak mu nevyšel útok na bednu v celkovém pořadí kategorie S1. Petr Vorlíček obsadil v S1 sedmé a 11. místo.

Hned po Supermotu národů ve Španělsku se uskutečnil finálový závod ADAC mistrovství Německa ve Stendalu, kde už se jednou jelo v dubnu. Celý víkend byla pořádná zima, kterou doplňovaly dešťové přeháňky. Pavel Kejmar jel opět obě kubatury – S1 na své motorce Suzuki a S2 na KTM německého týmu Bauerschmidt, v jehož barvách bude český jezdec startovat celou příští sezonu. Před Stendalem už bylo jisté, že mistrem Německa v S1 se stal z mistrovství světa známý Fin Mauno Hermunen (na malém snímku vpravo) na husqvarně, který tak obhájil svůj loňský titul (celkem už má na svém kontě tři, stejně jako Petr Vorlíček). Čekal se ale velký souboj o konečné třetí místo. Před Stendalem bylo průběžné pořadí: 3. Markus Götz 200 bodů, 4. Pavel Kejmar 199 a 5. Markus Class 199. „Takže o třetí místo jsem chtěl bojovat, co to šlo,“ hlásil Kejmar před posledním závodem mistrovství Německa.
„V sobotu o tréninkách byl skvělý terén, ale asfaltová vložka mi neseděla, jelikož trať byla postavena dost do rychlo a já nejsem zvyklý brzdit z takových rychlostí. V kvalifikaci jsem v S1 zajel druhý čas za Classem. Na KTM v kategorii S2 jsem zajel také druhý čas, tentokrát za Hermanem,“ vzpomíná Kejmar. „První rozjíždka, start na 4. místě a v průběhu prvního kola jsem už jel druhý a doháněl Classe. Když jsem ho už měl na dostřel a párkrat jsme se oťukli, udělal jsem chybu a škrtl jsem si moc o obrubník a spadl jsem. Z asi osmého místa jsem to ještě dojel do konce závodu na pěkné 4. místo. Druhou rozjíždku jsem také odstartoval na 4. místě a dá se říct, že to mělo stejný průběh jako ta první. Dotáhl jsem Classe a v offroadu jsem ho předjel. Vedení jsem udržel až do cíle, takže 1. místo. Celkově to pro mě znamenalo ve Stendalu 2. místo. Ale bohužel kvůli mé jemné chybičce z první rozjíždky jsem měl v konečném účtování o čtyři body méně než Class. Takže jsem pro rok 2011 v S1 skončil na bramborovém 4. místě. Na to, že to byla moje premiérová sezona v Německu, jsem vcelku spokojen.“ Petru Vorlíčkovi se tentokrát nedařilo tak, jak je zvyklý, a obsadil jednou sedmé a jednou jedenácté místo. Celkově si v konečném pořadí letošního německého šampionátu připsal šesté místo.
„V první rozjíždce S2 jsem odstartoval druhý za Herrmannem. Ve třetím kole jsem ho předjel a trochu mu popojel. Pak už jsem si jen hlídal náskok až do cíle, takže 1. místo z první rundy. Druhá rozjíždka byla od startu trochu o něčem jiném. Start se nejvíce povedl Jasinskému na dvoutaktu a jedno kolo vedl, pak jsem ho předjel na asfaltové části, stejně jako Herrmanna, a jel jsem si pro druhé vítězství v neděli. Takže celkově si odvezl ze Stendalu 1. místo. A ze třech závodů, co jsem se účastnil, jsem na 10. místě v S2 pro letošní rok. Děkuji moc všem, co mi pomáhali a teamu za skvěle odvedenou práci. Tento rok už mě jen čeká za 14 dní poslední Evropa ve Francii, kde si chci udržet vicemistra Evropy pro letošní sezonu,“ zakončil Kejmar vzpomínání na Německo.