Olympia Supermoto Night Show 2009

V rámci akce nazvané Olympia Supermoto Night Show 2009 se divákům představili TOP jezdci jako například David Brabec, Tomáš Trávníček, Petr Pinc. Mezi hosty akce se ve startovním poli představil i Kuba Smrž či Lukáš Šembera.

Olympia Supermoto Night Show 2009

Kapitoly článku

Celý den byl zpestřen bohatým doprovodným programem a spoustou soutěží. Celodenní show pak vrcholila finálovými jízdami za umělého osvětlení až v pozdních večerních hodinách.
V kategorii fichtlů
jsme ve startovním poli mohli spatřit jak zcela sériové stroje, jejichž piloti svou jízdou a image vypadali spíše jako když jedou na noční šichtu, tak i udělané mašiny se silnějšími motory a upravenými podvozky, ale i třeba zajímavou repliku připomínající ČZ éru Bohouše Staši seniora. Nakonec vyhrál Honza Kašparec, nicméně v cíli skromně přiznal, že s takto upravenou motorkou by vyhrál každý. Tato kategorie byla ostatně pojata spíše jako zábava. Jeden týpek dokonce předváděl během rozjížděk stuntridingové kousky.
Více se už bojovalo v kategorii pitbike. Vytuněně čínské stroje, dosahující výkonů až 25 koní zajížděly časy, na které občas neměl ani leckterý motardový hobík. I přes defekt v jedné základní rozjížďce nakonec vyhrál 7. muž letošního motokrosového mistráku MX2 Pavel Kejmar z Roztok u Prahy. Na záda mu však celou dobu slušně dýchali jihomoravští bratranci Andreas a Michal Hrdličkovi. Přední silničář Lukáš Šembera havaroval v jedné ze zatáček a následně ho odvezla sanitka do Brněnské nemocnice. Hned v noci podstoupil čtyřhodinovou operaci v Úrazové nemocnici v Brně, kde nyní leží na jednotce intenzivní péče (informovali jsme zde).
Exkluzivní sestava se pak sešla především v hlavní kategorii supermoto. Kromě Petra Pince a Davida Brabce byli přítomni ještě hosté, superbiker Kuba Smrž a oblíbený crosser František "Ferry" Máca. A rozhodně se ani jeden ve startovním poli neztratil!
O přední pozice ale pochopitelně bojovali jiní. Ve vyřazovacím americkém finále se pak i hodně padalo, přes den nejrychlejší Víťa Janoušek měl defekt na motocyklu (praskl mu čep spojky), smůlu měl i jinak výborně jezdící domácí David Brabec a Petr Pinc a tak nakonec všem vypálil rybník dvaatřicetiletý matador Radim Vavřík. Za ním si na bednu vystoupili Jiří Boček a spokojený Petr Záruba. Na závěr přihlížela početá divácká kulisa krásnému ohňostroji.

POKRAČOVAT V DALŠÍ KAPITOLE

Kapitoly článku

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 3.00
Známkováno: 9x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist