Driftování na náměstí v Hrušovanech

V sobotu 12. 6. 2010 se jel supermotárdový závod v centru Hrušovan nad Jevišovkou. Organizaci tohoto závodu tentokrát převzala parta nadšených lidí přímo z Hrušovan pod vedením bratrů Ševčíků. Velice atraktivní a perfektně připravený závod vedl přes náměstí, okolní silnice a cesty přímo v centru. Terénní vložka byla připravena vedle místního zámečku, takže jezdci měli i kulturní vyžití.

Závod byl veden jako nelicenční, takže se ho mohl zúčastnit každý, kdo měl chuť a správnou motorku určenou ke driftování. To přilákalo spoustu nových jezdců do jinak prořídlého pole tříd S1, S2 a S3 jedoucích MČR. Celkem se sešlo 73 jezdců, kteří se rozdělili do kategorií S1, S1 OPEN, S2, S3, MX, Pitbike a Quad.
Počasí bylo nádherné a slunečné, ale dosažených 35 stupňů pro jezdce trochu náročné. Po ranní technické a administrativní přejímce následovaly pro každou třídu dva volné tréninky, jeden kvalifikační a v odpoledních hodinách dvě závodní rozjížďky.
Celková délka dráhy byla necelý 1 kilometr. Start závodu byl umístěn na náměstí. Po projetí několika zatáček, kopcovitého výjezdu parčíkem, se jezdci umělým odskokem dostali do terénu. Vedle místního zámečku trochu zaprášili na skocích a dvou zatáčkách, vyjeli zámeckou bránou zpět na silnici a za ohromného povzbuzování diváků se vraceli do cíle. Ten byl před uměle vytvořenou lavicí uprostřed náměstí plného diváků.
Dráha byla dobře zabezpečena a snad i díky preferovanému heslu závodu „show“ se nikomu nic vážného nestalo.
Hrušovany nabídly jezdcům krásné svezení a divákům perfektní podívanou plnou krásných soubojů, předjíždění, burácejících motorů a driftů. Divácká kulisa byla bohatá a z pozice jezdce musím přiznat i velice povzbuzující. Celkový počet diváků se vyšplhal na nádherných 1200 fanoušků tohoto krásného sportu.

Na závěr zbývá moc poděkovat všem organizátorům za nevšední zážitek a již teď se velice těšíme na příští rok a doufáme, že se v Hrušovanech zase sejdeme na krásné moto-show.