Vorlíček v Řecku druhý

V řecké Soluni se o víkendu rozdělovaly body do evropského i světového mistráku motardistů. Ve třídě Open Mistrovství Evropy se výborně vedl náš Petr Vorlíček, který i přes technické problémy v kvalifikaci dokázal obsadit celkové druhé místo. V kategorii S1 světového mistrovství opět zvítězil Francouz Thomas Chareyre, „Es dvojkám“ kraloval Gérald Delepine.

Vorlíček v Řecku druhý

ES Open

1. jízda
V první jízdě si nejlépe vedl vítěz kvalifikace, Ital Massimiliano Porfiri. V první jízdě vedl od začátku až do konce a vybudoval si tak pohodlný náskok 6 vteřin před ostatními jezdci, v čele s naším Petrem Vorlíčkem. Ten to však neměl vůbec jednoduché. Po defektu pneumatiky v kvalifikačním závodě musel po pěti kolech odstoupit a startoval tak z poslední, šesté pozice. V závodě však předjížděl jednoho jezdce za druhým, připsal si nejrychlejší kolo a zaslouženě vybojoval druhé místo. Třetí dojel do cíle závodu do té doby vedoucí jezdec průběžného pořadí, Teo Monticelli z Itálie.

2. jízda
Do druhé jízdy nejlépe odstartoval Ital Monticelli (Honda). Startovnímu poli vévodil několik kol, ale po pádu z první pozice se o vedení sám připravil. Do vedení se tak dostal jeho krajan, Alberto Dall´Era a se svojí KTM zvítězil. Na druhém místě přijel do cíle opět Petr Vorlíček a připsal si dalších 22 bodů do celkového hodnocení. Třetí nakonec skončil vítěz první jízdy Massimiliano Porfiri. Monticellimu stíhací jízda z chvostu startovního pole nestačila na lepší než páté místo.
V celkovém hodnocení se nově dostal do čela Massimiliano Porfiri se ziskem 200 bodů. Druhý Monticelli ztrácí 2 body. Náš Petr Vorlíček, přestože ve dvou závodech – v Anglii a Andoře nestartoval, se díky dvěma druhým místům posunul ze sedmého příčky na šestou.

Krom evropského šampionátu se v Řecku jelo také o body světové . Přestože zde nestartuje žádný český jezdec, rozhodně se bylo nač dívat.

S1

V kategorii S1 opět řádil Francouz Thomas Chareyre, který zkompletoval svůj hattrick a zvítězil už ve třetím závodě v řadě. Chareyre v Soluni suverénně vyhrál obě jízdy, přesto v celkovém hodnocení figuruje až na třetím místě. Na stříbrný stupínek vystoupil v obou jízdách třetí Ital Lazzarini. Výše dva jmenované na pódiu doplnil německý jezdec Bernd Hiemer. Loňský vítěz řecké Grand Prix se právě tady vrátil do sedla své KTM po téměř sedmiměsíční pauze způsobené těžkými zraněními rukou. V průběžném hodnocení šampionátu si se 192 body drží vedení T. van den Bosch před Finem Hermunenem.

S2

I v kategorii S2 dominoval jezdec Husqarny. Belgický jezdec Gérald Delepine si díky druhým místům z obou jízd zajistil celkové prvenství. Na druhé pozici se umístil díky vítězství ve druhé jízdě Ital Davide Gozzini na stroji TM. Třetí místo na pódiu pak získal Adrien Chareyre, bratr vítěze S1. V průběžném pořadí vede právě Chareyre před Gozzinim s náskokem sedmadvaceti bodů.
Další díl seriálu MS a ME Supermoto zavítá již tuto neděli do italského Ottobiana v rámci Velké ceny Lombardie.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 3x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.



TOPlist