Kejmar druhý v kvalifikaci ME v Ottobianu

Na trati v Ottobianu u italské Pavie začal letošní ročník mistrovství Evropy supermoto. Za krásného počasí si první pole position sezony vyjel pětinásobný mistr světa Francouz Thomas Chareyre. České fanoušky může těšit, že druhé místo za továrním jezdcem TM vybojoval Pavel Kejmar, který se poprvé oficiálně představil ve svém novém týmu TM Degasoline.

Fakt, že se letos pojede závodů mistrovství světa jen pár a z toho jeden až v daleké Kolumbii (kalendář se stále mění a upravuje), přilákal na start slušných 24 jezdců. Thomas Chareyre se prosadil už v úvodním tréninku, kdy se lepšil každým kolem. V předposlední rundě zajel své maximum 1:29,866 min.

Několikanásobný mistr České republiky Pavel Kejmar byl za ním jen 0,12 sekundy. Třetí místo bral Němec Marc-Reiner Schmidt (SWM BRT) a skvělý čtvrtý čas zajel další Čech Milan Sitnianský (Tuning Motorsport Honda). Ve druhém tréninku se zlepšili všichni jezdci, nejrychlejší byl opět Thomas Chareyre, který jako první překonal hranici 1:29 min., a to výkonem 1:28:383 min. Francouz měl tentokrát už větší náskok na Kejmara 1,053 sekundy. Sitniansky byl tentokrát pátý. V měřené kvalifikaci už panovalo na trati docelo horko. Přední jezdci se neustále přetahovali ve vedení, ale v osmém kole vyždímal Thomas Chareyre ze svého motocyklu ještě něco navíc a získal první pole position v sezoně vůbec nejrychlejším časem dne 1:27:844 min. Kejmar si zapsal čas 1:28:515 min. a Marc-Reiner Schmidt 1:29:183 min. Milan Sitnianský si lehce pohoršil na sedmou pozici. Jeho výsledný čas byl 1:29.994.

Výsledky měřeného tréninku

1. CHAREYRE Thomas (FRA, TM) 1:27.844; 2. KEJMAR Pavel (CZE, TM) 1:28.515; 3. SCHMIDT Marc Reiner (GER, SWM) 1:29.183; 4. MONTICELLI Diego (ITA, TM) 1:29.448; 5. PROMUTICO Lorenzo (ITA, Honda) 1:29.659; 6. BORELLA Edgardo (ITA, SWM) 1:29.923; 7. SITNIANSKÝ Milan (CZE, Honda) 1:29.994; 8. BUSSEI Giovanni (ITA, TM) 1:30.250; 9. LODIGIANI Riccardo (ITA, Honda) 1:30.840; 10. LLADOS Joan (ESP, TM) 1:31.531