Vznikne v naší republice nová motocyklová třída?

Dirt–Motard je novinka, která si hledá v zemích Evropy své místo, nyní tato novinka dorazila i do Čech. Více o možnosti závodit za malé finanční náklady naleznete v tomto článku.

Vznikne v naší republice nová motocyklová třída?
Vážení příznivci motorismu,
pro všechny, kteří se chtějí odreagovat a zároveň nechtějí investovat velké prostředky nabízím možnost závodů ve třídě Dirt-Motard, mým cílem je uspořádat seriál cca 6 - ti závodů této nové motoristické třídy (Dirt Bike). Výhodou jsou velmi nízké náklady (pořízení nového stroje + pneu cca 20 tis. Kč) při zajímavé užitné hodnotě - max. rychlost cca 95 až 100 Km/hod, 9 Ps při 8500 ot/min, 8.9 Nm při 5500 ot/min. Váha stroje je 59 kg, nosnost 130 Kg, manuální převodovka - 4 rychl., pření kolo 14", zadní 12", výška sedla 68 cm.
Další výhodou je využití malých motokárových tratí včetně hal - např. zimní pohár. Tyto malé mrštné motorky se silnými čtyřtakty již dobyly Ameriku, přičemž jsou vhodnou alternativou i pro jezdce v ČR. Dirt - Motard je vlastně i taková světová novinka, jedná se o klon Dirt Bike - to je stroj koncipovaný jako motocross, který se jezdí v USA převážně v halách. Přezutím na jiné pneu a zasazením do prostředí motokárových tratí (půjčoven) se tak dostáváme k novince Dirt - Motardu. Postačí tedy dráha na kterékoliv půjčovně motokár (případně stačí i větší parkoviště), která se obohatí několika skokovými překážkami a máme tady zrod nové moto-disciplíny. Představa je, že závody se pojedou formou vyřazovacích rozjížděk s opravnými jízdami po 4 jezdcích, ale nebráním se jakémukoliv nápadu. Motorky by měly být v základní verzi bez úprav, technické předpisy budou specifikovány dodatečně, ale cílem jsou nízké náklady...
Zájemci mě mohou kontaktovat na tel. 774 166 661 nebo na mailu kvolavy@email.cz
Mám k dispozici jednu motorku - 125 ccm pro testování, asi v polovině dubna mohu zájemcům dovést stroje v cenách od 12 tis. Kč za 110 ccm a 15 tis Kč za 125 ccm.
Věřím, že se tento nápad ujme a že se podaří tento seriál závodů uskutečnit!
S pozdravem, Karel Volavý
kvolavy@email.cz
774 166 661
Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist