Třetí podnik Mistrovství Evropy Supermoto

Třetím kolem pokračoval evropský šampionát Supermoto, ve francouzském Villars sous Ecot se skvěle představil náš favorit Petr Vorlíček.

Vorlíček má skvěle rozjeto
Přesně týden po závodě v Turínu se konal další závod MS a ME tentokráte ve francouzském Villars sous Ecot. Ani tentokráte nechyběl náš favorit Petr Vorlíček, který jak v první tak i v druhé jízdě vyhrál stylem start-cíl. V první finálové jízdě za sebou nechal Belgičany Paqueta a Derrider (oba KTM) ve druhé pak stejné jezdce, ovšem v opačném pořadí. Pokud si Petr v první rozjížďce utvořil náskok 12sekunf na druhého, pak ve třetí již tento náskok činil víc jak půl minuty. Petr si tímto dvojitým vítězstvím připsal celkem 50bodů a na kontě jich má už úctyhodných 147. Druhý Derrider ztrácí 57 a Rakušan Meusburger pak dokonce 63bodů.
A nejen Vorlíček…
Dalším stálým jezdcem je již od minulého roku Jiří Lovětínský. Jirka nejen že závodí, ale zároveň pomáhá Petrovi Vorlíčkovi s přípravou motorky. A tak když už s Petrem jezdil na závody, rozhodl se, že to v Evropě také zkusí. A nutno říct, že to je pokus vydařený. Jirka si ve Francii připsal za dvě šestnáctá místa připsal celkově 10bodů a v průběžné klasifikaci je na skvělém třináctém místě.
Na rozdíl od Lovětínského je nováčkem v tomto seriálu Marek Jahoda. V Turíně mu štěstí nepřálo a ani jednu jízdu nedokončil. Francie však Markovi svědčí. A tak dvakrát za sebou dojel na jedenáctém místě a celkem si připsal 21bodů což ho velmi rychle vyneslo na velmi slušné 24. místo v průběžné klasifikaci. Pokud Marek bude postupovat tímto stylem dále, jeho šance na pozici v první evropské desítce jsou poměrně vysoké.
Posledním jezdcem jedoucím za ACCR je Michal Havel, který si ovšem tentokráte nepřipsal ani jeden bod a je tak se třemi body na 38.místě.
Třída S3
Bohužel nemáme kompletní výsledky této třídy a tak víme jen že náš jediný zástupce Jan Vodochodský na továrním stroji TM dojel v druhé rozjížďce na 8.místě a v první na místě 13. Celkově skončil osmý s 21 body. Nemáme k dispozici ani průběžné pořadí, ale dle našich počtů by měl být Vodochodský s 42 body na 12.místě společně s Brice (FRA). Na čele je Iacoboni (126bodů), následován Rheimsem (124bodů) a třetí je Peroni (107bodů).
Mistrovství světa
Jen ve stručnosti pohled do MS. Ve třídě S1 kraluje nadále Adrien Chareyre se 135body. Ve Francii si připsal vítězství v první jízdě a ve druhé skončil za VDB druhý. Thierry van den Bosch, který druhou rozjížďku vyhrál v první nedojel, i tak ale udržel celkově třetí místo v průběžném pořadí s celkem 120body. Čtvrtý v pořadí Jerome Giraudo ztrácí plných 40bodů. A zapomněl jsme na druhého muže průběžného pořadí, kterým je Thomas Chareyre, který má náskok pouhé dva body na VDB. O víkendu si připsal 20 a 18 bodů což znamená jedno třetí a jedno čtvrté místo.
Ve třídě S2 je na špici také silná trojka za kterou zeje téměř 40-ti bodová mezera. Vede Gerald Delepine se 130 body (1.a 4.místo), druhým je pak Christian Iddon, 122 bodů (2. a 5.místo) a jako třetí je Attilio Pignotti se 120 body (dvakrát 3.místo).