Mistrovství Evropy Itálie, Torino – Vorlíček jede na titul

Open kvalifikace
V kvalifikaci třídy Open byl nejrychlejší náš Petr Vorlíček s časem 1:01.888. Druhý byl Heino Meusburger z Rakouska se ztrátou 0:00.334 a třetí Slovinec Uros Nastran, který na Vorlíčka ztrácel 0:00.764. S devátým časem a ztrátou 0:02.353 zajel kvalifikaci výborně Marek Jahoda. Jiří Lovětínský byl dvacátý se ztrátou 0:04.559 a Michal Havel předposlední s 0:08.980 ztráty na Vorlíčka.
Open závod
Protože jsme na závodě nebyli nevíme co se stalo, ale Vorlíček který v první finálové jízdě jako vždy skvěle odstartoval se až v osmnáctém kole propadl na druhou příčku a zvítězil tak Meusburger s náskokem 0:16.281 na druhého Vorlíčka. Třetí byl Slovinec Nastran se ztrátou 1:12.909 Vorlíčka. Všichni ostatní mají ztrátu větší než jedno kolo. Osmáctý byl Lovětínský se ztrátou dvou kol, dvacátý čtvrtý Havel se ztrátou třech kol a Marek Jahoda odstoupil v pátém kole. Proč to bohužel nevíme.
V druhé finálové jízdě se po prvním kole ustálilo pořadí Vorlíček, Hartley a Meusburger. V jedenáctém kole Vorlíček pravěpodobně chyboval a na několik kol přišel o vedoucí pozici, na níž ho vystřídal Hartley následován Meusburgerem. To však netrvalo dlouho a Vorlíček se po čtyřech kolech opět usadil na prvním místě a to již do konce závodu nepustil. Druhý byl Meusburger se ztrátou 0:04.984 a třetí Hartley 0:09.590 ztráty na prvního. Celkově tak zvítězil Vorlíček, protože vyhrál druhou rozjíždku. Tentokráte bylo s plným počtem kol jezdců více (7) nicméně ani jeden z našich. Lovětínský dojel šestnáctý se ztrátou dvou kol, Havel devatenáctý, také se ztrátou dvou kol a Jahoda odstoupil po devíti kolech.
Open celkově včetně seriálu
Celkově jak již bylo řečeno zvítězil Vorlíček (47 bodů), druhý Meusburger (47 bodů), třetí Nastran (35 bodů). Lovětínský devatenáctý se ziskem osmi bodů, Havel se dvěma body a Marek Jahoda si neodnesl bod ani jeden.
V průběžném pořadí seriálu si tak na čele upevnil pozici Vorlíček s celkem 97body, následován Meusburgerem s 85 body a Nastranem se 73 body. Dvacetosm bodů ma Lovětínský a to mu stačí na 12.místo, Havel s celkem třemi body je 32.
S3 - stručně o Vodochodském
V této třídě máme jen jednoho zástupce startujícího v seriálu ME na tovární motorce TM. Jan si v kvalifikaci vyjel 13. čas a jeho ztráta na nejrychlejšího Rheimse na KTM (Francie) byla 0:03.491. V první finálové jízdědojel Jan na 12. místě se ztrátou jednoho kola na vítězného Rheimse, ve druhé pak dojel devátý se ztrátou skoro 55s. Celkově získal 21bodů což při bodové absenci z prvního závodu znamená 15. příčku v průběžném pořadí ME. Rheims vyhrál i druhou jízdu a připsal si tak ke stávajícím 38 bodům dalších 50. Druhý je v šampionátu Iacoboni a třetí Peroni oba z Itálie.