MEZ MČR Supermoto - Písek

Mezinárodní mistrovství ČR v supermotu Fuchs Oil 2007 vstoupilo do své závěrečné fáze svým pátým podnikem, který se jel v neděli v Písku – Hradišti. Za nádherného počasí na kvalitně připravené trati a za vydatné podpory diváků byli k vidění nádherné boje o jedny z posledních bodů do celkové klasifikace.

O rozhodně nejzajímavější závod se postaral Jindřich Petlach ve třídě Čtyřkolky B&B elektro, kterému se sice nepodařil start, ale následnou stíhací jízdou se propracoval až na třetí místo. Předvedl několik skvělých předjetí, kdy se nebál jít výrazně později na brzdy oproti soupeřům a podařilo se mu tak dostat se do vnitřní stopy a soupeře podjet. Vždy však byly manévry čisté a diváci Jindru odměnili bouřlivými ovacemi. Bohužel v druhé rozjížďce v posledním kole Jindrovi odešel motor a jeho touha stát na stupních vítězů se nenaplnila. Čtyřkolkám rozhodně kraloval maďarský jezdec Tamás Bödö, který si dvojnásobným vítězstvím upevnil svoje šance na titul mistra ČR. S odstupem za ním dojel dvakrát Petr Balík a v druhé rozjížďce skončil třetí domácí Vladimír Bouška.
V kategorii Open Koelner Group jsou letošními největšími rivaly Jiří Blaha a slovenský jezdec Michal Solík. Na stupních vítězů sice oba vystoupili v triku HardBike, což je domovský tým Jirky Blahy, nicméně na trati si nic nedarovali. Oba předvedli pronásledovací jízdu, v první rozjížďce lépe odstartoval Jirka a tak se ho snažil dohnat a předjet Michal a v druhé rozjížďce si svoje role prohodily. Na stupních vítězů tak za své vítězství v druhé jízdě stál výše Michal Solík, druhý byl Jiří Blaha a třetí se umístil Martin Zeithammer.
V doplňkovém závodě Mitas Free Cup Junior zvítězil Tomáš Trávníček, druhým byl Milan Sitnianský jr., jehož otec se po delší odmlce vrátil na startovní rošt a startoval ve třídě 450. Milan jr. Všemi zvaný Milánek, však za sebou v Mitasu nechal i zkušeného matadora Vladimíra Potužáka. Junioři totiž standardně startují v rámci Mitas Free Cupu a jsou jen zvlášť vyhlašováni. Vzhledem k tomu, ale že jejich motorky jsou motárdovými speciály nemají na ně motokrosové motorky s velkými koly a malým brzdovým kotoučem šanci. A tak ve velkých Mitasech zvítězil Vladimír Potužák, za ním druhý skončil Zdeněk Kuchař a třetí byl Miroslav Auer.
Jako poslední se na startovní rošt jako vždy postavili sloučené třídy Prestige a 450. Čelo závodu po obě rozjížďky bez větších problémů vedl Petr Vorlíček, za nímž se vytvořila vcelku slušná mezera. Ne nadarmo Petr má již skoro v kapse titul mistra Evropy, k titulu mistra ČR mu chybí krůček a opětovné získání titulu mistra Německa není také příliš daleko. Jako velmi rozumná se jeví tedy jeho nominace do reprezentačního družstva na zářijové klání Mistrovství světa národů v Itálii. V družstvu budou Petra doplňovat Jiří Boček a Jan Kvasnička, kteří si mezi sebou po nějakou dobu prohazovali druhé a třetí místo celkově, ale Honza startoval jen v Prestige, takže na třetí místo ve 450 se dostal Petr Pinc, který figuruje v nominaci jako náhradník. Takže celkově vyhrál jak Prestige tak 450 Petr Vorlíček, následován vždy Jiřím Bočkem.
Závěrečný díl seriálu MM CŘ Supermoto Fuchs Oil 2007 se jede 16.9. na Autodromu ve Vysokém Mýtě.