MČR Supermoto v Písku

Autoklub Písek pořádal o prvomájovém víkendu první závod seriálu mistrovství České republiky kategorie Supermoto. Podívejte se, jak atmosféru zachytili svými objektivy fotografové Jiří Šimeček a Petr Zeman.

O víkendu 1. května se konal úvodní závod MČR v Supermoto v Písku. Vždy na první závod se objeví hodně jezdců, ale takovou účast snad nikdo nečekal. Byl stanoven novodobě historický rekord závodníků, kdy se celkem sjelo 94 driftu milujících závodníků, ale i závodnic. Oproti loňské sezóně došlo ke změnám v předpisech a vznikly nové třídy. Všichni závodníci se po sobotním volném tréninku rozdělili do 6 závodních tříd na nedělní klání. Nejvyšší metou pro všechny zůstává třída MČR S1 a pod ní je vypsána kategorie S2, která byla nejvíce obsazena cca 35 jezdci. Dále se na trať seřadila kategorie Pitbike. S3 MX Cup je kategorie vypsaná pro „krosáky“ s velkými koly. Dále se představili někteří velmi úspěšní bývalí závodníci v nově vzniklé kategorii S3 Veteran Cup 40 a na závěr bylo i několik jezdců v kategorii Quad.
V neděli trochu zlobilo počasí, především se velmi ochladilo. Trať naštěstí zůstala suchá a tak se celý den mohlo jezdit na suchých pneumatikách a pro mnoho diváků tak byla připravená velmi atraktivní podívaná.
Mistrovské třídě zcela jednoznačně kraloval mladý, talentovaný a skvělou show předvádějící Tom Trávníček. S náskokem vyhrál v obou rozjížďkách. Jako druhý se umístil Pavel Keymar a těsně za ním Jirka Boček. Pěknou jízdu ukázali i kluci, kteří přestoupili z loňských S2 a nejlépe z nich se umístil na celkovém 9. místě Matěj Škubal.
V kategorii S2 byl pěknej šrumec. Úplně plné startovní pole slibovalo pěknou podívanou. Na startovní rošt se postavila celá řada nováčků, kteří doplnili již zkušenější jezdce z předešlých let. Dle očekávání první top 5 kralovali jezdci, které jsme již viděli v minulém roce. Nejlépe si rozjel sezónu celkově první Tom Ševčík, druhý Václav Šmíd a na třetím místě Martin Drozd. V první půlce startovního pole se umístila i Terka Hallová a tímto ukázala necelé 20 jezdců svá záda.

Ve třídě S3 Veteran Cup 40 se ukázali bývalí špičkoví závodníci a se zajetým kvalifikačním časem by se klidně mohli zařadit do třídy S1 nebo na bednu v S2. Pěknou driftovací podívanou předvedli dřívější matadoři závodů jako Lovětinský, Sitnijanský st., Bláha, Pinc st., nebo Janoušek st., kdy i v tomto pořadí skončili celkově v závodě.
Kategorii S3 Pit Bike vyhrál Adam Bajer na druhém místě byl Filip Neuvirt a první trojku zakončil Karel Bajer.
Kategorii S3 MX Cup dle očekávání vyhrála nestárnoucí ikona velkých kol Vláďa Potužák, druhý byl Petr Bulík a třetí se umístil Radek Grulich.
Po krásném závodním víkendu čeká všechny „motárdisty“ čtyři týdny přestávka a všichni se zase sejdou 29. 5. 2011 na závodišti v Chebu.