Ve Španělsku vyhrál Chareyre, Schmidt má evropský titul

Pátý podnik supermota jeli jezdci mistrovství světa a Evropy ve španělské Villeně. Den závodu byl ve znamení letního počasí, blankytně modrá obloha a teploty kolem třicítky. Vítězem Grand Prix Valencie se stal francouzský závodník Thomas Chareyre, Pavel Kejmar byl celkově pátý, Milan Sitnianský desátý. V evropském seriálu S2 si titul šampiona zajistil Němec Marc-Reiner Schmidt, jenž vyhrál oba závody třídy S2. Čech Petr Vorlíček získal letos své první pódium a v hodnocení šampionátu mu patří osmá příčka.

Krátce po startu prvního závodu S1GP šel do čela Lukas Hoellbacher. Rakušan tam ale nezůstal dlouho, protože v off-road části spadl a málem vzal sebou Thomase Chareyreho. Francouz Chareyre převzal vedení a to si udržel až do cíle. Na druhou pozici se posunul český závodník Pavel Kejmar a druhý byl také v cíli. Na třetí místo zajel italský jezdec Ivan Lazzarini. Rakušan Lukas Hoellbacher byl nakonec pátý. Druhý Čech v závodním polo Milan Sitnianský klání dokončil devátý.

Ve druhém závodu získal Rakušan Lukas Hoellbacher znovu holeshot, ale tentokrát si první pozici udržel a v cíli bral plný počet bodů. Pro Rakušana to ale nemuselo být až tolik snadné, protože těsně za sebou měl Francouze Thomase Chareyreho. Francouz ale ve druhém kole kolidoval s Pavlem Kejmarem, takže se propadl na páté místo, český jezdec byl osmý. Francouz dokázal ztracené pozice získat zpět a cílem projel druhý. Pavel Kejmar už výborný výsledek z prvního závodu nezopakoval a v závodu byl klasifikovaný na dvanácté pozici.

Po závodu ve Valencii je lídrem seriálu Francouz Thomas Chareyre, druhý Lukas Hoellbacher ztrácí šest bodů. Pavel Kejmar je průběžně pátý, Milan Sitnianský dvanáctý. Šesté kolo seriálu je na programu 2.srpna 2015 v Kolumbii.

Výsledky S1GP - GP Valencie:

S1GP - Závod 1 Villena(TOP10): 1. CHAREYRE Thomas (FRA-TM) 18:58.708; 2. KEJMAR Pavel (CZE-Husqvarna) 19:15.818; 3. LAZZARINI Ivan (ITA-Honda) 19:23.992; 4. RAVAGLIA Christian (ITA-Honda) 19:27.404; 5. HOLLBACHER Lukas (AUT-Husqvarna) 19:27.438; 6. VERDEROSA Massimiliano (ITA-Honda) 19:31.675; 7. KINGELIN Asseri (FIN-Honda) 19:34.602; 8. MONTICELLI Teo (ITA-Honda) 19:40.117; 9. SITNIANSKÝ Milan (CZE-Honda) 19:44.656; 10. VERMEULEN Devon (NED-KTM) 18:59.937

S1GP – Závod 2 Villena (TOP10): 1. HOLLBACHER Lukas (AUT-Husqvarna) 18:53.213; 2. CHAREYRE Thomas (FRA-TM) 18:56.787; 3. LAZZARINI Ivan (ITA-Honda) 19:07.714; 4. RAVAGLIA Christian (ITA-Honda) 19:10.133; 5. VERMEULEN Devon (NED-KTM) 19:11.123; 6. MONTICELLI Teo (ITA-Honda) 19:17.710; 7. KINGELIN Asseri (FIN-Honda) 19:26.320; 8. VERDEROSA Massimiliano (ITA-Honda) 19:32.481; 9. SITNIANSKÝ Milan (CZE-Honda) 19:32.877; 10. LECUONA Iker (ESP-Honda) 19:21.888.

S1GP – Celkově Villena (TOP10): 1. CHAREYRE Thomas (FRA-TM) points 47 bodů; 2. HOLLBACHER Lukas (AUT-Husqvarna) p. 41; 3. LAZZARINI Ivan (ITA-Honda) p. 40; 4. RAVAGLIA Christian (ITA-Honda) p. 36; 5. KEJMAR Pavel (CZE-Husqvarna) p. 31; 6. MONTICELLI Teo (ITA-Honda) p. 28; 7. KINGELIN Asseri (FIN-Honda) p. 28; 8. VERDEROSA Massimiliano (ITA-Honda) p. 28; 9. VERMEULEN Devon (NED-KTM) p. 27; 10. SITNIANSKÝ Milan (CZE-Honda) p. 24.

S1GP – MS celkově (TOP10): 1. CHAREYRE Thomas (FRA-TM) 211 bodů; 2. LAZZARINI Ivan (ITA-Honda) p. 198; 3. HERMUNEN Mauno (FIN-TM) p. 188; 4. HOLLBACHER Lukas (AUT-Husqvarna) p. 182; 5. KEJMAR Pavel (CZE-Husqvarna) p. 161; 6. VERMEULEN Devon (NED-Ktm) p. 149; 7. RAVAGLIA Christian (ITA-Honda) p. 136; 8. KINGELIN Asseri (FIN-Honda) p. 135; 9. MONTICELLI Teo (ITA-Honda) p. 135; 10. VERDEROSA Massimiliano (ITA-Honda) p. 113.