Supermoto národů s Kejmarem i Trávníčkem
Text: Petr Šour | Foto: supermotos.1 | Zveřejněno: 21.9.2014 | Zobrazeno: 3 144x
V nejsilnější možné sestavě odcestuje česká výprava na Supermoto národů, které proběhne na trati San Martino del Lago v italské Cremoně 12. října. Devátého ročníku této týmové soutěže se zúčastní 22 družstev ze 16 států. Některá země nasadily týmů víc.
Český manažer David Novotný do svého výběru nominoval pátého muže letošního mistrovství světa Pavla Kejmara (Husqvarna), devátého jezdce konečné tabulky MS Tomáše Trávníčka (Yamaha) a Milana Sitnianského (TM), který si letos v Evropě vyjel skvělou čtvrtou pozici. Vloni skončili Češi na Supermotu národů v bulharském Plevenu těsně pod bednou, tedy čtvrtí. Bylo by super, kdyby se letos posunuli na stupně vítězů. Titul obhajuje Itálie, ale favoritem číslo jedna je jako vždy silná Francie, která má letos v týmu bratry Thomase (TM) a Adriena (Aprilia) Chareyrovy a Sylvaina Bidarta (Honda). Asi není třeba připomínat, že tovární jezdec TM Thomas Chareyre letos po roční přestávce znovu získal titul mistra světa, když na trůnu vystřídal Fina Mauno Hermunena (TM).
1 ITALY 1 LAZZARINI Ivan R1 FMI HONDA
2 RAVAGLIA Christian R2 FMI HONDA
3 MONTICELLI Teo R3 FMI HONDA
Francie
7 CHAREYRE Thomas R1 FFM TM
8 CHAREYRE Adrien R2 FFM APRILIA
9 BIDART Sylvain R3 FFM HONDA
Česká republika
10 KEJMAR Pavel R1 ACCR HUSQVARNA
11 TRÁVNÍČEK Tomáš R2 ACCR YAMAHA
12 SITNIANSKÝ Milan R3 ACCR HONDA
Rakousko
13 BAUER Rudolf R1 OeAMTC KTM
14 HAGLEITNER Manuel R2 OeAMTC KTM
15 HÖLLBACHER Lukas R3 OeAMTC HUSQVARNA
Německo
16 HIEMER Bernd R1 DMSB KTM
17 CLASS Markus R2 DMSB HUSQVARNA
18 SCHMIDT Marc-Reiner R3 FMS KTM
Nizozemsko
19 VAN DRUNEN Marcel R1 KNMV YAMAHA
20 VERMEULEN Devon R2 KNMV TM
21 VAN SIKKELERUS Jaimie R3 KNMV KTM
Finsko
22 KLEM Toni R1 SML KTM
23 KINGELIN Asseri R2 SML APRILIA
24 HERMUNEN Mauno R3 SML TM
Velká Británie
28 HODGSON Chris R1 ACU KTM
29 CORNISH Lewis R2 ACU TM
30 WINSTANLEY Matthew R3 ACU HONDA
Rakousko Junior
31 BUSCHBERGER Andreas R1 OeAMTC KTM
32 STEHRER Manuel R2 OeAMTC KTM
33 GATTINGER Robert R3 OeAMTC KTM
Švédsko Junior
37 FAGRÉ Kevin R1 SVEMO TM
38 GUSTAVSSON Hampus R2 SVEMO HONDA
39 ERIKSSON Max R3 SVEMO HONDA
Estonsko
40 MADISSON Eero R1 EMF HUSQVARNA
41 PALS Patrick R2 EMF TM
42 PALS Prants R3 EMF TM
Rusko
46 LATYSHEV Alexander R1 MFR HONDA
47 OREKHOV Aleksey R2 MFR YAMAHA
48 AVERKIN Maxim R3 MFR KTM
Chorvatsko
49 MATUŠIČ Luka R1 HMS HONDA
50 CEBOVIČ Jurica R2 HMS YAMAHA
51 OPET Dejan R3 HMS YAMAHA
Lotyšsko
52 LAURIS Liepins R1 LaMSF TM
53 BALTAIS Dzintars R2 LaMSF TM
54 KRISTS Zicmanis R3 LaMSF TM
Švýcarsko
61 DUPASQUIER Philippe R1 FMS HUSQVARNA
62 MÜLLER Daniel R2 FMS YAMAHA
63 ZÜGER Stephan R3 FMS KTM
Švýcarsko Junior
64 GÖTZL Randy R1 FMS KAWASAKI
65 BAUMGARTNER Marcel R2 FMS KTM
66 ZÜRCHER Mike R3 FMS YAMAHA
Itálie Junior
67 MONTICELLI Diego R1 FMI HONDA
68 PROMUTICO LORENZO R2 FMI HONDA
69 GENTE Edoardo R3 FMI HONDA
Velká Británie Junior
70 TODD Davey R1 ACU KTM
71 SAUNDERS Ashley R2 ACU KTM
72 BARRINGTON Kayla R3 ACU KTM
Belgie
73 BARBER Ashley R1 FMB KTM
74 BOUILLON Sebastien R2 FMB HONDA
75 JAUMOTTE Antoine R3 FMB KTM
Německo Junior
76 PRESTEL Philip R1 FMS KTM
77 WÜRTERLE Kevin R2 DMSB KTM
78 BAYER Raphael R3 DMSB KAWASAKI
Švédsko
79 KARLSSON Henrik R1 SVEMO YAMAHA
80 ERIKSSON Fredrik R2 SVEMO HONDA
81 STAMBECK John R3 SVEMO HONDA
USA
91 LEWIS Johnny R1 AMA APRILIA
92 FRANK Monte R2 AMA APRILIA
93 MCALLISTER Gage R3 AMA APRILIA
Startovní listina Supermota národů
Itálie1 ITALY 1 LAZZARINI Ivan R1 FMI HONDA
2 RAVAGLIA Christian R2 FMI HONDA
3 MONTICELLI Teo R3 FMI HONDA
Francie
7 CHAREYRE Thomas R1 FFM TM
8 CHAREYRE Adrien R2 FFM APRILIA
9 BIDART Sylvain R3 FFM HONDA
Česká republika
10 KEJMAR Pavel R1 ACCR HUSQVARNA
11 TRÁVNÍČEK Tomáš R2 ACCR YAMAHA
12 SITNIANSKÝ Milan R3 ACCR HONDA
Rakousko
13 BAUER Rudolf R1 OeAMTC KTM
14 HAGLEITNER Manuel R2 OeAMTC KTM
15 HÖLLBACHER Lukas R3 OeAMTC HUSQVARNA
Německo
16 HIEMER Bernd R1 DMSB KTM
17 CLASS Markus R2 DMSB HUSQVARNA
18 SCHMIDT Marc-Reiner R3 FMS KTM
Nizozemsko
19 VAN DRUNEN Marcel R1 KNMV YAMAHA
20 VERMEULEN Devon R2 KNMV TM
21 VAN SIKKELERUS Jaimie R3 KNMV KTM
Finsko
22 KLEM Toni R1 SML KTM
23 KINGELIN Asseri R2 SML APRILIA
24 HERMUNEN Mauno R3 SML TM
Velká Británie
28 HODGSON Chris R1 ACU KTM
29 CORNISH Lewis R2 ACU TM
30 WINSTANLEY Matthew R3 ACU HONDA
Rakousko Junior
31 BUSCHBERGER Andreas R1 OeAMTC KTM
32 STEHRER Manuel R2 OeAMTC KTM
33 GATTINGER Robert R3 OeAMTC KTM
Švédsko Junior
37 FAGRÉ Kevin R1 SVEMO TM
38 GUSTAVSSON Hampus R2 SVEMO HONDA
39 ERIKSSON Max R3 SVEMO HONDA
Estonsko
40 MADISSON Eero R1 EMF HUSQVARNA
41 PALS Patrick R2 EMF TM
42 PALS Prants R3 EMF TM
Rusko
46 LATYSHEV Alexander R1 MFR HONDA
47 OREKHOV Aleksey R2 MFR YAMAHA
48 AVERKIN Maxim R3 MFR KTM
Chorvatsko
49 MATUŠIČ Luka R1 HMS HONDA
50 CEBOVIČ Jurica R2 HMS YAMAHA
51 OPET Dejan R3 HMS YAMAHA
Lotyšsko
52 LAURIS Liepins R1 LaMSF TM
53 BALTAIS Dzintars R2 LaMSF TM
54 KRISTS Zicmanis R3 LaMSF TM
Švýcarsko
61 DUPASQUIER Philippe R1 FMS HUSQVARNA
62 MÜLLER Daniel R2 FMS YAMAHA
63 ZÜGER Stephan R3 FMS KTM
Švýcarsko Junior
64 GÖTZL Randy R1 FMS KAWASAKI
65 BAUMGARTNER Marcel R2 FMS KTM
66 ZÜRCHER Mike R3 FMS YAMAHA
Itálie Junior
67 MONTICELLI Diego R1 FMI HONDA
68 PROMUTICO LORENZO R2 FMI HONDA
69 GENTE Edoardo R3 FMI HONDA
Velká Británie Junior
70 TODD Davey R1 ACU KTM
71 SAUNDERS Ashley R2 ACU KTM
72 BARRINGTON Kayla R3 ACU KTM
Belgie
73 BARBER Ashley R1 FMB KTM
74 BOUILLON Sebastien R2 FMB HONDA
75 JAUMOTTE Antoine R3 FMB KTM
Německo Junior
76 PRESTEL Philip R1 FMS KTM
77 WÜRTERLE Kevin R2 DMSB KTM
78 BAYER Raphael R3 DMSB KAWASAKI
Švédsko
79 KARLSSON Henrik R1 SVEMO YAMAHA
80 ERIKSSON Fredrik R2 SVEMO HONDA
81 STAMBECK John R3 SVEMO HONDA
USA
91 LEWIS Johnny R1 AMA APRILIA
92 FRANK Monte R2 AMA APRILIA
93 MCALLISTER Gage R3 AMA APRILIA
Informace o redaktorovi
Jak se Vám líbil tento článek?