MS supermoto v Polsku: Kejmar v první řadě

Pole position pro Vekou cenu Polska, čtvrtý závod mistrovství světa supermoto, si v Poznani vyjel lídr šampionátu Francouz Thomas Chareyre na stroji TM. Nejlepší český jezdec Pavel Kejmar si vybojoval poslední, třetí místo v první startovní řadě. V měřené kvalifikaci mistrovství Evropy se prosadil Ital Diego Monticelli, dařilo se našim Milanu Sitnianskému a Petru Vorlíčkovi, kteří brali třetí a čtvrté místo.

Po dlouhé přestávce pokračuje společný seriál mistrovství světa a Evropy supermoto závodem v polské Poznani, který otevírá druhou půlku šestidílného šampionátu. Dráha měří 1403 metrů (1200 metrů asfaltu, 203 metrů terénu), sobotní tréninky a kvalifikace se jely za střídavě slunečného a oblačného počasí a teplot okolo 21 stupňů. Už od prvního volného tréninku MS vládl v Poznani úřadující šampion Thomas Chareyre. Francouzský tovární jezdec TM a vedoucí muž šampionátu zajel v 15. kole nejrychlejší čas 1:01,416 min., což bylo o 0,282 sekundy rychlejší než druhý v pořadí Němec Marc-Reiner Schmidt (Degasoline Motorsport). Třetí skončil ve volném tréninku Čech Pavel Kejmar (MTR KTM).

Thomas Chareyre se prosadil i v dalším tréninku, druhý byl tentokrát o 0,292 sekundy Rakušan Lukas Höllbacher (Husqvarna). Kejmar skončil čtvrtý za loňským mistrem Evropy Schmidtem. Němec pak vyhrál měřenou kvalifikaci před Thomasem Chareyrem a Pavlem Kejmarem. Šest nejrychlejších pak šlo do desetiminutového Superchrona, které mělo určit pořadí na startu nedělních jízd. A opět nastal čas Thomase Chareyra, který si vybojoval čtvrté pole position v sezoně výkonem 1:00,683 minuty, jehož dosáhl v pátém kole. Marc-Reiner Schmidt vyjede do závodu ze druhé pozice, když za lídrem seriálu zaostal v Superchronu o 0,205 sekundy. Mistr ČR Kejmar i přes problémy s motorem uzavře v neděli na startu třetí řadu.

Vedoucí muž průběžné klasifikace mistrovství Evropy 2016 Petr Vorlíček (Suzuki Grau) začal sobotu perfektně, když zajel nejrychlejší čas v prvním volném tréninku. Úspěch Čechů umocnil druhým místem Milan Sitnianský (TMS Honda), který byl o 0,430 sekundy pomalejší než Vorlíček. V závěru dne ale exceloval Ital a vítěz posledního závodu v Busce Diego Monticelli (TM), který si v měřené kvalifikaci vyjel pole possition před svým krajanem Giovannim Busseiem (TM), jenž se vrátil do seriálu po zranění. Monticelli zajel v 18. kole nejrychlejší čas 1:02,272 min. Sitnianský bral třetí a Vorlíček čtvrté místo.

Sobotní výsledky z Poznaně

MS, Superchrono: 1. CHAREYRE Thomas (FRA, TM) 01:00.683; 2. SCHMIDT Marc Reiner (GER, TM) 01:00.888; 3. KEJMAR Pavel (CZE, KTM) 01:01.348; 4. HOLLBACHER Lukas (AUT, Husqvarna) 01:01.387; 5. GIMENEZ David (ESP, Suzuki) 01:03.128; 6. HERNANDEZ Jose Luis (ESP, Suzuki) 01:06.353

ME, měřená kvalifikace: 1. MONTICELLI Diego (ITA, TM) 01:01.920; 2. BUSSEI Giovanni (ITA, TM) 01:01.975; 3. SITNIANSKY Milan (CZE, Honda) 01:02.382; 4. VORLICEK Petr (CZE, Suzuki) 01:02.444; 5. PROMUTICO Lorenzo (ITA, Honda) 01:03.409; 6. CIAGLIA Luca (ITA, Honda) 01:03.424; 7. LLADOS Joan (ESP, TM) 01:03.516; 8. KAIVERS Romain (BEL, KTM) 01:03.626; 9. PALS Patrik (EST, TM) 01:03.944; 10. FAGRE Kevin (SWE, Yamaha) 01:04.204