Mistrovství světa Supermoto v Sosnové

Už tento víkend přivítá Autodrom v Sosnové u České Lípy světovou elitu kategorie Supermoto. Ve dnech 22. a 23. června tam proběhne prestižní podnik světového seriálu – FIM Supermoto World Championship 2013.

Mistrovství světa Supermoto v Sosnové
Mistrovství světa Supermoto se do České republiky vrací po sedmi letech. Lze tedy předpokládat, že tento mladý a divácky atraktivní sport bude o nadcházejícím víkendu v hledáčku fanoušků závodění na dvou kolech. Samotní pořadatelé očekávají návštěvu kolem pěti tisíc diváků, což může ještě pozitivně ovlivnit počasí, které je v polovině týdne přímo tropické.

Na dráze v Sosnové se představí ti nejlepší závodníci Supermota, motocyklové disciplíny, která získává stále víc na popularitě. Kdo by si nechal ujít dramatické souboje v prachu šotoliny, bitvy na drsném asfaltu, jízdu smykem bok po boku nebo dechberoucí obří skoky. To vše bude v Sosnové o nadcházejícím víkendu k vidění. Součástí světového podniku je také evropský šampionát, takže o jezdce z České republiky nebude nouze.
Čeští reprezentanti jsou na mezinárodní scéně velmi úspěšní. Například loni vyhrál evropský titul Petr Vorlíček, Pavel Kejmar získal titul v mistrovství Německa a ve světě byl celkově sedmý. V soutěži národů (FIM Supermoto of Nations) se v portugalském Algarve předvedli ve velmi dobrém světle Pavel Kejmar, Tomáš Trávníček a Petr Vorlíček, jenž byli blízko triumfu, ale nakonec slavili bronz. Na divokou kartu se o víkendu představí také František Filinský z České Lípy.

Závodní víkend začíná v sobotu 22.června technickými přejímkami a měřenými tréninky. Hlavní program světového šampionátu v Sosnové je na programu v neděli 23.června. Pokud máte volnou neděli, můžete vyrazit do Sosnové a vidět světovou špičku na vlastní oči. Určitě to bude stát za to.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist