Zranění jezdci po Nürburgringu

Desátý podnik mistrovství světa produkčních motocyklů byl poměrně dost bohatý na nehody a zranění, což si u některých jezdců vyžádá určitý čas k plnému zotavení. Ti šťastnější se na závodní dráhu vrátí a budou o mistrovské body bojovat s nadějí, že je následky pádu nebudou nijak omezovat.

Zranění jezdci po Nürburgringu
Francouz Loris Baz havaroval v ranním zahřívacím tréninku třídy Superbike. Musel do nemocnice s tím, že první závod vynechá a do druhého nastoupí, jenže vyšetřením se zjistila zlomenina obratle a jezdec Kawasaki zůstal v nemocnici. Nyní je už zpátky doma ve Francii, kde se rychle zotavuje, takže existuje reálná možnost, že nastoupí do jedenáctého podniku v tureckém Istanbulu.
„Pár dnů po nehodě mi už je lépe, ale ještě pořád mám nějaké bolesti,“ uvedl Loris Baz. „Víc budeme o mém zdravotním stavu vědět začátkem příštího týdne, protože to jdu za specialisty, takže uvidíme, co mi k tomu poví. Celkově je to ale lepší než si mysleli hned po nehodě, což je dobré. V této chvíli pracujeme na tom, abychom zahájili fyzioterapii. Pokud vše půjde jak má, tak do Turecka pojedu a zkusím závodit, protože záda mám už mnohem lepší než v neděli.“
Jonathan Rea je z Německa zpátky na ostrově Man, kde přistál tři dny potom, co mu v neděli úspěšně operovali zlomenou stehenní kost. Nebyla to komplikovaná zlomenina, takže Rea už nyní chodí o berlích. Stehenní kost jezdce Hondy praskla při nehodě, která měla původ v olejové skvrně na asfaltu, která se tam dostala po explozi motoru jednoho z jezdců.

„Vzhledem k okolnostem se cítím v pořádku, ale pořád jsem takový celý rozlámaný nemluvě o noze,“ uvedl Jonathan Rea. „Dnes (ve středu) letím domů soukromým letadlem, které zorganizoval můj týmový manažer Ronald ten Kate a Honda, takže jsem jim za to opravdu vděčný. Už jsem na noze ušel pár kroků, takže máme v plánu co nejdřív zahájit rehabilitaci. Teď už opravdu nehrozí, že bych z nějakého důvodu nebyl u narození našeho prvního dítěte.“
Jezdec stáje FIXI Crescent Suzuki Leon Camier už také dorazil z Německa domů a v Andoře se snaží zotavit natolik, aby byl schopen příští týden odcestovat do Turecka. Britský závodník uklouzl na stejné olejové skvrně jako Rea, pádem dostal ránu do krku, takže ho má pohmožděný a zatím není stoprocentně jisté, že v Istanbulu skutečně pojede.
Tvrdý pád zaznamenal také český motocyklový závodník Matěj Smrž, když ve druhém závodě dostal těsně před koncem highsider. „Doplatil jsem ale na vlastní jezdeckou chybu a při nájezdu do předposledního kola jsem havaroval,“ uvedl Matěj Smrž.

„Dostal jsem smyk na zadní kolo a tvrdě skončil na zemi. Takto smolně víkend skončil, ale nic to nemění na tom, že jsem si to náramně užil! Už tento víkend jedu další podnik Superbike IDM, a i když jsem značně potlučený, udělám všechno pro dobrý výsledek.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist