Závěr privátních testů superbiků v Portimau

Pondělí bylo dle programu superbikového testovacího kalendáře posledním dnem zkoušek na portugalském závodním okruhu. Jako poslední dorazili do Portugalska jezdci týmu Voltcom Crescent Suzuki Alex Lowes s Eugenem Lavertym, nicméně to jim nezabránilo, aby odjížděli s nejlepšími časy.

Závěr privátních testů superbiků v Portimau
Superbikový tým Suzuki má pro letošní ročník mistrovství světa produkčních motocyklů skutečně velmi dobrou jezdeckou sestavu. Fakt, že Alex Lowes loni vyhrát titul v britském mistrovství superbiků a Eugene Laverty uzavřel sezonu WSBK druhý je rozhodně známkou kvality, kterou tato dvojice potvrdila, jakmile začaly letošní testy. V neděli byl na okruhu Algarve nejrychlejší Eugene Laverty, pondělí patřilo jeho týmovému kolegovi Alexi Lowesovi.
Alex Lowes přitom ani neměl nijak zvlášť v plánu atakovat nejvyšší příčku pomyslné výsledkové listiny (uvedené časy jsou neoficiální, dle gpone.com), ale stalo se. Lowes zajel kolo portugalského okruhu časem 1´42,5 sekundy a byl nejrychlejší. Jeho týmový kolega Laverty měl na kontě 1´42,6 sekundy a na třetí místo se posunul jezdec Hondy Jonathan Rea s časem 1´42,9 sekundy.  Spolu s Giuglianim byli poslední, jenž se dostali pod hranici minuty a třiačtyřiceti sekund.

Nejrychlejším jezdcem Ducati byl zmiňovaný Davide Giugliano z týmu Ducati Superbike, jeho týmový kolega Chaz Davies byl šestý. Oba jezdce tovární stáje italského výrobce nyní čeká slavnostní prezentace týmu, která proběhne v pondělí 27.ledna 2014. Bližší podrobnosti k celé “online“ akci Ducati slíbila dodat v průběhu týdne.

Tovární jezdec Aprilie Marco Melandri figuruje s časem 1´43,1 sekundy na páté pozici. Italovi to ale vrásky na čele nedělá, protože dnes měli pracovat zejména na nastavení elektroniky a steč nejrychlejších časů tak dle jeho slov skutečně nebyla prioritou číslo jedna.
Ve dnech 5. a 6.února jsou na programu další privátní testy, ale tentokrát už na jihu Španělska v Jerezu. Oficiální test na Phillip Islandu následuje až těsně před prvním podnikem sezony v Austrálii. Ten je v superbikovém kalendáři pod datem 23.února 2014.

Test WSBK Portimao – pondělí

1. - Alex Lowes - GBR – Voltcom Crescent Suzuki – Suzuki GSX-R 1000 1’42,5
2. - Eugene Laverty - IRL – Voltcom Crescent Suzuki Suzuki GSX-R 10001’42,6
3. - Jonathan Rea - GBR – Pata Honda World Superbike – Honda CBR 1000RR – 1’42,9
3. - Davide Giugliano - ITA – Ducati Superbike Team – Ducati 1199 Panigale R – 1’42,9
5. - Marco Melandri - ITA – Aprilia Racing Team – Aprilia RSV4 Factory – 1’43,1
6. - Chaz Davies - GBR – Ducati Superbike Team – Ducati 1199 Panigale R – 1’43,2
7. - Leon Haslam - GBR – Pata Honda World Superbike  – Honda CBR 1000RR – 1’43,3
8. - Sylvain Barrier - FRA – BMW Motorrad Italia – BMW S1000RR – EVO -1’44,0
9. - Claudio Corti - ITA – MV Agusta Reparto Corse Yakhnich M. – MV Agusta F4 RR – 1’44,5
10. - Alex Hofmann - GER – Aprilia Racing Team (test) – Aprilia RSV4 Factory – 1’45,0
11. - Jeremy Guarnoni - FRA – MRS Kawasaki – Kawasaki ZX-10R - EVO – 1’45,3

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist