Yamaha Motor Italia news

Po úspěšných testech Kataru a v Austrálii se tým Yamaha Motor Italia WSB cítí připraven ke vstupu do bojů světového mistrovství superbiků. Noriyuki Haga a Troy Corser vstupují do druhého společného roku v tomto italském týmu. Loni dosáhli na 24 pódií, Haga stál šestkrát na stupni nejvyšším a v celkovém hodnocení skončil dva body pod vrcholem.

Yamaha Motor Italia news

 

V průběhu zimních testů všichni pracovali na vývoji motocyklu ve specifikaci pro rok 2008. Velkou novinkou Yamahy pro letošní rok je systém proměnné dálky sání YCC‑I. Tato inovace velmi brzy ukázala svůj potenciál, a tak jezdci mohli využívat hladšího přídělu výkonu a vyššího krouťáku především ve středních otáčkách. Také se povedlo eR jednici zkrotit v její chuti na nižší kvalty stále jezdit po zadním a to bez negativního vlivu na výkon.   

Další změny přišly v souvislosti se změnami v řádech. Ty teď povolují čtyřválcům minimální váhu 162 kg, a tak se „řezalo, krátilo a brousilo“. Ušetřilo se na nové kyvce, pan Akrapovič také dodal méně materiálu a o zbytek se postaral mimo jiné i karbon použitý při výrobě airboxu. S lehčí motorkou se musel tím pádem popasovat i pan Öhlins, ale že na severu umějí, dokazují dobré dosažené časy.

 

Noriyuki Haga: „ …Moc se těším na dobrý boj. Myslím si že bajky budou letos mnohem lepší než MotoGP. Těžko v tuto chvíli odhadovat jak to nakonec všechno dopadne. Na Phillip Islandu byli dobří kluci na Suzuki a Ducati, ale neviděli jsme novou Hondu. My, s naším YCC-I budeme těžit z lepšího zrychlení a použitelnějšího výkonu. Fungovalo nám to dobře v Austrálii, ale jako vždy je stále co zlepšovat“.

 

Troy Corser: „Náš test, zvláště v Kataru byl výborný, a mnoho nových věcí jsme zkusili i na Phillip Islandu. Motor je mnohem silnější a lepší je i elektronika. … Zatím jsem moc nesledoval ostatní jezdce, ale myslím že nás čekají tuhé bitvy“.

 

Massimo Meregalli, týmový koordinátor, ocenil dobré výsledky z testů. Řekl, že možná mají drobnou výhodu proti těm kteří přijdou s novými stroji. Především dvouválce o novém objemu 1200 ccm musí v závodech potvrdit předpoklady z testů. Co jeho týmu týká, myslí si že mají tu nejlepší možnou kombinaci špičkových jezdců a zmínil i to, že hlavně Nori je velmi motivovaný a testuje „do roztrhání těla“. 

Pozn.: Poslední předsezónní testy budou v Kataru 12. a 13. února, pak už se jen párkrát vyspíme a ve čtvrtek 21. února všechno vypukne prvními tréninky. Pátek zakončí Superpole a v sobotu 23 února - no, uvidíme ;-)

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist