WSBK - Zprávy ze zákulisí

Úsporná opatření také do WSBK. Max #3 ke svému výkonu. Regis Laconi si váží důvěry týmu DFX.

WSBK  - Zprávy ze zákulisí

Komise složená z Paola Flamminiho, Clauda Danise (FIM) a Giulia Bardiho (zástupce týmů), schválila změnu předpisů spočívající ve zkrácení pátečního programu.
Víkendový program tak bude s platností od 31. 3. vypadat následovně:

středa od 14.00 a čtvrtek   
příjezd týmů
pátek
08.30-10.00 Superstock - přejímky
10.00-12.00 Superbike & Supersport - přejímky
13.00-13.45 (45 min) Superstock - volný trénink
14.00-15.00 (60 min) Superbike - volný trénink
15.15-16.00 (45 min) Supersport - volný trénink
16.15-17.15 (60 min) Superbike – kvalifikace
sobota a neděle zůstává beze změn.
V zásadě tedy v sobotu pojedou všechny třídy volný trénink a kvalifikaci a superbiky navíc Superpole, v neděli pak plánované závody.

Na další schůzce této komise bude řešeno další omezení tréninků a také stanovení limitu pro počet použitých motorů.Max Biaggi je docela spokojený se svým výkonem ve druhém závodě na Phillip Islandu. 
Na výborně připravené Aprilii jel až překvapivě dobře a vlastně celý závod resp. do posledního kola, byl ve hře o bednu. 
Situace se zkomplikovala poté, co se do šarvátky pustili i Haslam a Laconi. V jeden moment se dostali do kontaktu a odnesl to Max když musel na brzdy a skončil vyjetím do štěrku. Sice se znovu dostal do závodu, ale dojel až na 15. místě.
„Jsem docela spokojený. Použili jsem měkčí pneumatiku o které jsem věděl že vydrží tak polovinu závodu a skutečně posledních deset kol už byly hodně opotřebované. 
I tak jsem se ale snažil bojovat naplno. V posledním kole, na Sibiři, měli ti dva přede mnou kontakt, musel jsem přibrzdit a skončil jsem v kačírku. Získal jsem jen jeden bod za 15. místo ale myslím že jsem si jich zasloužil víc.
Co se týká motorky, máme stále co řešit, ale může se stát že problémy odstraníme velmi rychle. 
Potom to určitě bude skvělé když už teď má Aprilia takovýhle potenciál.“

 
 
Regis Laconi znovu v předních liniích

Po několika neúspěšných letech u Kawasaki se Regis opět pustil do bojů v sedle Ducati. Jedenáctinásobný vítěz závodů WSB a Vice Mistr světa z roku 2004 (titul prohrál o 9 bodů) dostal šanci u týmu DFX a podle všeho to bude dobrá spolupráce. 
Všechno začalo v překvapením v kvalifikaci, ze které si odnesl osmé místo. Dařilo se i v závodech – v tom prvním závodě dojel na sedmé pozici a ve druhém zůstal těsně pod stupni vítězů. 
Jel moc pěkně a bojoval bez bázně a hany. Dobře tak. 

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist