WSBK- Zprávy ze zákulisí

Poslední zastávka jediného světového skutečně závodního šampionátu se blíží. Už tento pátek vyjedou jezdci na trať nového portugalského okruhu Autódromo Internacional do Algarve u Portimaa.

WSBK- Zprávy ze zákulisí
Jonathan Rea z týmu Ten Kate Honda, pojede poprvé „naostro“ litrového Firebleda. 
Jak všichni víte, příští sezónu přestoupí Rea do superbiků a Kenan Sofuoglu se vrací zpět do sedla CBR 600RR. A protože v obou šampionátech už vlastně oběma o nic zásadního nejde (Andrew Pitt má v SSP dostatečný náskok právě před JR a stal se tak mistrem), prohodí si motorky už při této příležitosti. 
Kenan v šestkách naprosto dominoval minulou sezónu a suverénně v ní zvítězil a proto bude určitě patřit k favoritům. Jonathan je mladý a neklidný a asi by se rád všem ukázat v nejlepším světle. I proto si věří alespoň na Superpole. Ve stejných barvách se přece jenom ještě letos sklouzne Ryuichi Kiyonari. 
Nováček a trojnásobný vítěz si před pěti týdny při testech v MagnyCours zlomil klíční kost. Doma v Japonsku se nechal operovat a protože rameno vypadá dobře, je už zpátky v Evropě. Rád by udělal dva dobré výsledky. Do prvního závodu půjde jako devátý, jen 10 bodů za Michelem Fabriziem na Ducati.

Troy Bayliss tady prozatím ukončí svoji závodnickou kariéru. 
Z šampionátu odchází jako jeho král a jako král se chce i rozloučit. Řekl, že letošní vítězství v jezdcích i značkách ho zbavilo obrovského tlaku ale také ho stálo neskutečné množství energie. Na poslední dva závody to ale ještě dá :-). 
Protože ve své kariéře vyhrál téměř na všech okruzích, i tady pro vítězství udělá maximum. Hodlá si víkend užit a nový okruh se mu hodně líbí.

Parkalgar Honda Team se chystá na svůj vrcholný závod. 
Nový motodrom je totiž jeho domácí tratí. Dvojici stálých jezdců Miguele Praiu a Joshe Hayese doplní Simone Sanna. Při nedávných testech byl nejrychlejší Hayes za 1'48.7 (rekord okruhu ;-), Sanna dal 1'48.9, a Praia 1'49.0. 
Simon Buckmaster, manažer týmu Parkalgar Honda: „To hlavní co chci říct je to, že nový Parkalgar Algarve Motor Park je jednoduše úžasný a je to jeden z nejlepších okruhů, které jsem kdy navštívil. Tato trať vytvoří nové standardy nejen pro konkurenty ale i pro diváky.“


Miguel Praia


Mrkněte na videjko z jednoho kola po novém okruhu. Asi dáte Mr. Simonovi B. za pravdu. Zatím je to stále měsíční krajina, ale trať je to nádherná a sklouznout se po ní musí být zážitek. Ty horizonty, padáky, vingly … mazec.
Myslím že nás čeká neuvěřitelný víkend.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist