WSBK - Zprávy ze zákulisí

Do posledního závodu letošního seriálu WSBK ještě pár dní chybí a proto je po informační pěšině zatím celkem ticho. Přesto vám přináším alespoň pár novinek, z nichž nejzásadnější je téměř definitivní kalendář na příští rok.

WSBK - Zprávy ze zákulisí
Mezi zprávy „aby řeč nestála“ patří oznámení o prvních jízdách Maxe Biaggiho na zbrusu nové Aprilii. 
Jak všichni vědí, Mad Max bude RSV4 učit prvním ostrým driftům v příští sezóně. Zatím je však stále jezdcem týmu Sterilgarda Go Eleven a jezdí Ducati 1098 RS. Z toho plyne že, se na Aprilce svezl jen díky souhlasu stájového šéfa a také to, že nic dalšího se zatím nedovíme. Na podrobnosti a komentáře si tak budeme muset počkat až do prvních oficiálních testů. Max je má naplánované na okruhu Algarve týden po závodech v Portimau.


Do WSBK se „vrací“ Anthony West. 
První závod supersportů jel už v roce 2004 v Brands Hatch na Hondě. Kvalifikoval se jako 13. a dojel devátý. Vloni se svezl třikrát na Yamaze a byla z toho dvě vítězství a jedno třetí místo! Příští rok pojede za tým Stiggy Motorsports Honda svého dávného spolubojovníka z třídy 250GP Johana Stigefelta.


Závěrečných bojů v Portugalsku se zúčastní i uzdravený Slide King, Australan Garry McCoy. Absenci si psal od těžké havárie v Brně 19. července. Jak sám říká, až na občasnou bolest v žebrech se už cítí docela ok, a je připraven ukázat nám se svojí Daytonou 675 něco veselých kousků.

Brands Hatch se nepojede!!
Vypadá to tak, že z kalendáře pro příští rok vypadne nejkultovnější okruh. Je to informace která se snad ani nedá komentovat. Je to stejné, jako kdyby se Bernie rozhodl vypustit Monte Carlo. Škoda jestli to tak doopravdy dopadne.

1.3. Austrálie Phillip Island
14.3. Katar Doha/Losail
5.4. Španělsko Valencia
26.4. Holandsko Assen
10.5. Itálie Monza ?
17.5. Jižní Afrika Kyalami
31.5. USA Salt Lake City
21.6. San Marino Misano
28.6. Velká Británie Donington Park
26.7. Brno
6.9. Německo Nürburgring
27.9. Itálie ??
4.10. Francie Magny-Cours
25.10. Portugalsko Portimăo

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist