WSBK - Za vším hledej prachy nebo (a) ženskou

Ve zprávách ze zákulisí se dočtete proč se příští rok nepojede Brands Hatch.

WSBK - Za vším hledej prachy nebo (a)  ženskou
Je to opravdu tak jak předpověděl Venda v komentářích k předchozímu článku. 
Důvodem k vyřazení tradiční zastávky bajkového kolotoče z kalendáře 2009 byly neakceptovatelné finanční požadavky ze strany FG Sportu.
Jonathan Palmer ze společnosti MotorSport Vision, která kromě BH provozuje i další neméně atraktivní okruhy Cadwell Park, Oulton Park, Snetterton a Bedford Autodrome, ve svém prohlášení trochu rozehnal mlhu dohadů. 

Bratři Paolo a Maurizio Flamminiové, principálové WSBK, požadovali na příští rok více než dvojnásobek letošní částky! A protože většinu z toho by museli zaplatit diváci, padlo rozhodnutí které už všichni znáte. Ona je to celkem zajímavá matematika. Na Brands Hatch si nacházelo každoročně (už od r. 1993) cestu cca 100 tisíc diváků, požadavky FGSportu jsou dvojnásobné a každý divák by to odnesl vstupným zhruba o 15 £ vyšším než letos. Kolik peněz se tam asi točí ? Plus televize … , to už je hučák.
Jen mám trochu obavu aby FGS časem nedopadlo jako Dorna s GP. Prachy, prachy, prachy a najednou se po tratích prohání pouhých pár borců kteří v závodě předvedou 3 až 7 předjížděcích manévrů, ale jinak jedou s dvou a více sekundovými odstupy a všichni dojedou na bodech. To je smutný příběh, ale tak zle snad nebude.


Samozřejmě nejvíc zklamaní jsou místní fanoušci. Přeci jenom přijít o podívanou na hromadu „domácích“ střelců na okruhu jako je BH je veliká škoda. Shane Byrne, Jonathan Rea, Tom Sykes, Tommy Hill a Leon Haslam se tak předvedou alespoň na Doningtonu. Ale to bude určitě taky mazec.


Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist